• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Посещение на аквариума "Тurkuazoo" Истанбул

Започната от cbr, 19.02.2010 14:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cbr

Замислям едно посещение на споменатия аквариум, затова ще помоля за съвети и насоки.
Май месец се събират няколко почивни дни и мисля тогава да осъществя пътуването,проблема е че никога не съм ходил в Турция ,не знам турски и с моя беден английски не знам дали ще се оправя  :-(.
Мисля че три дни ще са достатъчни,като два дни отделям за самото пътуване и един ден за разглеждане на аквариума и забележителности.
София - Истанбул го дават около 600 км.Така че ако тръгна  на 6-ти сутринта,мисля до обяд ще съм там.
Настаняването в хотелите е по европейски образец, след 12,30 часа.
Следващия ден посещение на аквариума,разни забележителности,ядене на баклава и други благинки  :-D
Пътуване обратно на 8-ми събота.
От информация в Интернет, три звездните хотели варират между 25/40 евро на нощувка,като цената влючва и закуска.
До колкото знам за влизане в Турция и престой до  90 дни не е нужна виза ,само валиден международен паспорт.
Отделно има и организирани екскурзии от туроператори на цена от около 170 лв.,но за сега този вариант не ми е по сърце.
Отворен съм за всякакви полезни съвети,особено от хора които са посещавали Истанбул.
Ще се радвам ако се включат и други съфорумци на тази  екскурзия,  а защо не и едно организирано форумно посещение. *bg*

suntsu69

И аз отдавна се каня, може би май месец е добра идея. Ако си със собствен транспорт, потърси си сам хотел, има доста добри оферти. Има големи компании за резервации, търси в гугъл. Иначе с кола в Истанбул е малко гадно, ама без кола може би е по-гадно.

N.Nobs

Пък и ограничението за мотори на магистралата май беше 80 км/ч.   :-P
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

cbr

Цитат на: N.Nobs - 19.02.2010 17:54
Пък и ограничението за мотори на магистралата май беше 80 км/ч.   :-P
:-D Разкрит съм !
Аз затова отделям два дни за път,ще спазвам ограниченията. :duvar:

N.Nobs

Ако действието се развие след средата на юни бих се включил и аз.При положение че обещаеш да ме изчакваш по пътя  ;-)
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

bigbeer

Цитат на: N.Nobs - 23.02.2010 17:42
Ако действието се развие след средата на юни бих се включил и аз.При положение че обещаеш да ме изчакваш по пътя  ;-)

Ноби, обещал си да ми возиш на маторя!  @}->--

cbr

Приятелчето с което замислям това пътуване за момента е 50/50,и за него тая дата не е много удобна.
До средата  на март ще ми каже със сигурност , така че има голяма вероятност и да го отложим.
За мен не е проблем да си променя плановете *THUMBS UP*
Като се видим да побръмчим,ще го обсъдим в детайли на по бира *DRINK*
Пък и до юни  има повече  време,може и други да се включат(за предпочитане автомобилисти,за да ни возят багажа) :-D

Асен Евгениев

По-добре да е юни, за да си направим и плажче. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Peakone

Цитат на: bigbeer - 23.02.2010 18:20
Ноби, обещал си да ми возиш на маторя!  @}->--

*offtopic

Не ти трябва! Мен един познат ме качи 1 път да ме повозил малко... като го изпъна до 180 и повече за возенете неискам и да чуя! После как нямах оцветено на гащите незнам хахах

nikolaytoshev

Ако е лятото може и аз да дойда. С кола съм.  :-D
Ама бъкел не знам турски.  *dontknow*

Асен Евгениев

Цитат на: nikolaytoshev - 23.02.2010 20:27
Ако е лятото може и аз да дойда. С кола съм.  :-D
Ама бъкел не знам турски.  *dontknow*
Започвай да следиш сериалите, вече само турски дават. :-D
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

denbosch

Едно описание за движението в съседите,малко е пресилено на моменти,но има и добри попадения:

http://www.e-bane.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8760

Асен Евгениев

Цитат на: denbosch - 23.02.2010 20:38
Едно описание за движението в съседите,малко е пресилено на моменти,но има и добри попадения:

http://www.e-bane.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8760
К*ъв е тоя форум, ставам му фен. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nikolaytoshev

Цитат на: akapulko - 23.02.2010 20:36
Започвай да следиш сериалите, вече само турски дават. :-D
Турски сериали мразя много. *MODERATOR*

Similar topics (5)

11544

Публикации: 16
Прегледи: 6070

5976

Започната от Хунта


Публикации: 10
Прегледи: 8734

48827

Публикации: 26
Прегледи: 10070

1879

Публикации: 22
Прегледи: 10783

34173

Публикации: 6
Прегледи: 2800