• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Гражданска петиция против облекчаване на забраните за тютюнопушене...

Започната от miTko, 19.02.2010 09:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miTko

Разни мои АКВАРИУМИ 

eventer

Забраните няма да решат проблема. Просто трябва малко култура на поведение. Пуша сам в колата, а иначе винаги се съобразявам с останалите, ако са непушачи.
Подводно животновъдство и подводно земеделие

Rendaka

Чудесно ще бъде, ако това се случи. От много време чакам и 100% увеличение на цените на тютюневите изделия, но засега няма резултат.
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

valnata

Аз пък се радвам че отпадат тези забрани. *BRAVO* Не че щяха да се спазват. Мен си ме кефят цигарките, и съм против забраните. *THUMBS UP* *YAHOO*

suntsu69

Аз бих подписал петиция точно за обратното. Като ти пречат цигарите, стой си в къщи.

miTko

Цитат на: suntsu69 - 19.02.2010 10:39
Като ти пречат цигарите, стой си в къщи.
Сигурен съм че ще стане точно обратното. Въпрос на време е. Колкото по-рано, толкова по-добре и по-безболезнено. Справка - всичко, което не се е случило на време тук, после е болезнено! *privet*
Освен това силно ме подразни мотивът на политиците, че отменяли нещо, защото и без това нямало да се спазва???!! Това е официално признание, че държавата не съществува и всеки може да си прави каквото иска, особено властимащите!
Разни мои АКВАРИУМИ 

bicho1976

Страстен пушач съм.Кофти е обаче като седнеш да се храниш да ти смърди на тютюнев дим.Да не говорим че цяла зима жената и малката щерка немогат да отидат в някое кафе заради пушачите.След като мога в къщи да пуша на терасата невиждам какъв е проблема да не пуша на обществени места.
Как да я подпишем тази петиция.

NO CARRIER

bicho1976 го е написал докато пишех аз.

Нямам нищо против пушачите. Ама да седна на масата да се храня или да си пия кафето, а отстрани гордо да ми духат пушек от смрадлива цигара или пура - само щото е модерно, 'аре моля.

Да, до човек е, разбира се. Но се надявам с новия закон да се освестят и нечовеците.  *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

breeze


suntsu69

А какво ви пречи да седнете в салон, в който не се пуши? Да забраним и яденето на чесън?

bicho1976

Цитат на: breeze - 19.02.2010 10:58
Горе вляво линк "Подпиши писмото" http://bgpetition.com/bez-tsigaren-dim/sign.html  *THUMBS UP*
*DRINK*
: 19.02.2010г 11:11ч
Цитат на: suntsu69 - 19.02.2010 11:00
А какво ви пречи да седнете в салон, в който не се пуши? Да забраним и яденето на чесън?
Цитат на: miTko - 19.02.2010 10:50

Освен това силно ме подразни мотивът на политиците, че отменяли нещо, защото и без това нямало да се спазва???!! Това е официално признание, че държавата не съществува и всеки може да си прави каквото иска, особено властимащите!
miTko ти е отговорил на въпроса.

Rendaka

Цитат на: suntsu69 - 19.02.2010 11:00
А какво ви пречи да седнете в салон, в който не се пуши? Да забраним и яденето на чесън?

Причините са няколко - на първо място е това, че такива салони НЯМА дефакто. Втората причина са приятелите ми, които пушат и не искат да оставят цигарите, в повечето случаи ми казват, че като ги увеличат това ще стане и затова чакам с нетърпение. А, между другото и аз бях пушач, но осъзнах само колко губя от това и съм забелязал още нещо - такива, които са отказали цигарите реагират много по-остро на проблемите с цигарения дим, отколкото тези, които никога не са пушили.
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

suntsu69

Ами направете си заведения за непушачи. Едва ли всички собственици на ресторанти и кафета са пушачи. А нали е демокрация? Да направим един референдум по въпроса " Да забраним ли пушенето в кафетата и ресторантите?". Проблема на държавата е, че издава закони за щяло и нещяло. Колкото по-малко са законите, толкова по-лесно е да се спазват.

Rendaka

Цитат на: suntsu69 - 19.02.2010 11:19
Колкото по-малко са законите, толкова по-лесно е да се спазват.

Много смело изказване, не знам доколко си запознат поне с един закон, че да говориш. Има смисъл да са много и тои се съъстои в това да се канализират определени потоци, да се създаде ред и този ред да е точно определен. Друг е въпроса за оставянето на вратички в закона, но смятам да спра, че и без това оспамих темата достатъчно и имам чувството, че някой ще ме левоса.
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

suntsu69

Подхода "да забраним или да разрешим" е грешен. Защо трябва да се налага забрана за нещо, което половината ( а може би и повече) хора го правят? Трябва да се намери взаимно приемливо решение. А то, поне според мен е разделяне на заведенията на такива за пушачи и за непушачи.

Similar topics (5)

36683

Публикации: 48
Прегледи: 18098

17279

Публикации: 17
Прегледи: 7770

26476

Публикации: 87
Прегледи: 20435

15703

Публикации: 3
Прегледи: 2505

44974

Публикации: 16
Прегледи: 7295