• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 04:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Гражданска петиция против облекчаване на забраните за тютюнопушене...

Започната от miTko, 19.02.2010 09:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Peakone

Цитат на: Emil - 20.02.2010 18:34Липсата на търпимост и толерантност са основната причина да сме още в Ориента...Пътя до Европа не е осеян от забрани. На табелата за Европа пише КУЛТУРА, а тя ни липсва във всичките и аспекти.

Именно липсата на култура налага да има забрани!

Старите трошки те тровили и да плащат 4х такси, дам... те хората от имане ги карат старите дараци. Сравнението ти изобщо не беше подобаващо! Докато ти може да се съобразяваш къде и кога да пушиш тия хора немогат да избягат от безпаричието!

Това, което масово дразни непушачите е не факта, че вашите цигари ги тровят, а цигарения дим! Не съм влезнал още в някое заведение и вече смърдя на цигари, след половин до един час вече очите ми парят от него... да не говорим за задуха, който става.

Неможе да седна на ресторант да се нахраня и от масата до мен да се носи облак дим допълнение към храната!

barabata

Цитат на: Peakone - 20.02.2010 19:00
Именно липсата на култура налага да има забрани!
...

От там идват фрази от рода на:
"Културните хора не газят тревата, за останалите е забранено!"
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Асен Евгениев

Следващото, което трябва да се направи е да се бракуват незабавно всички таралясници, които
тровят въздуха и да се глобят свирепо водачите. С нетърпение чакам момента, когато България
се напълни с вятърни, соларни, водни, приливни и други такива електростанциии автомобилите
минат на ток. А който иска да слуша рева на двигателя ще си плати свирепо и ще сложи ако
трябва и пет катализатора, за да не отделя вредни емисии. Същото  трябва да важи и за заводските
комини. Това, че автомобилите и заводите ме тровят не трябва да служи за оправдание на
пушачите да правят същото с мен.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

elblanko

Цитат на: Emil - 20.02.2010 18:34
Много екстремни мнения... но к'во ни пука, нали пушачите сега са "персона нон грата" и е модерно да се плюят.

Седя и гледайки вестника или слушайки новини по ТВ и радио непрекъснато ми се набива в полезрението:
   "- Пиян шофьор, затри 8 човешки живота...."
   "- Полицаи спряха за проверка....и установиха 2,5 промила алкохол в кръвта на шофьора."
   "- Протести заради акциза на домашния алкохол."
...

Никъде не прочетох или чух:
   " Икарус-и и камиони произведени в средата на миналия век тровят децата ни."
   " Шофьорите на 15+ годишни коли да плащат данъци и такси 4 пъти по-високи от новозакупени или такива покриващи екологични стандарти."
...

Миришела ми била устата...Па недей ме целува...Забраняват ми...А аз си плащам...Тровел съм другите...и те мен, с умрелите си трошки и серящите песове пред блока...

Плюс и минус не се привличат,  но два магнита се залепят един за друг, въпрос е на компромис или лекичко завъртане, зависи от гледната точка.

Липсата на търпимост и толерантност са основната причина да сме още в Ориента...Пътя до Европа не е осеян от забрани. На табелата за Европа пише КУЛТУРА, а тя ни липсва във всичките и аспекти.
Това че споменаваш тези проблеми, по никакъв начин не разрешава проблема с пушенето на обществени места.
И мене кремиковци ме трови денонощно, ама това няма нищо общо с гадната миризма която сапътства всички затворени пространства в които се пуши.
Проблемите трябва да се решават, трябва да се бутне кремиковци, трябва да се изхвърлят икарусите, но трябва да се забрани и пушенето на обществени места.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

vasso

Абсолютно съм съгласен, че цигарите трябва да станат много скъпи. Трябва да си върнат предишната слава на удоволствие за аристокрацията така да се каже. Всеки 2 циганин пуши вече. *CRAZY*

ceco

Цитат на: vasso - 20.02.2010 20:59
Абсолютно съм съгласен, че цигарите трябва да станат много скъпи. Трябва да си върнат предишната слава на удоволствие за аристокрацията така да се каже. Всеки 2 циганин пуши вече. *CRAZY*
Това няма да помогне. Пушачът е в тотална зависимост и това го прави егоист.Ще лиши себе си, семейството си и пак ще дава пари за цигари.

vasso


Luton

При мен цигарите струват около 6.30 паунда за 20-сет боро, около 15 лв.
Но болшинството избират ефтиния вариант тутюн Голдън Верджиния, филтри, хартийки и мотане.
С една дума като в началото на миналия век ама е факт, болшинството пушат само такива самоделки
та пушача намира цаката на положението само и само да дими :-)

Raven

И тук в момента всеки навива самоделките, плюсът е че димът мирише малко по хубаво, минусът е че допълнително инхалираш химикали.
Тези ароматизатори в тютюна нали разбирате че не са естествени а са си еквивалент на Е-тата в храните.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

vasso

Май е така. Любимите ми са black devil- страшен аромат- цялото заведение усеща, но са бая силни. :-D

Luton

Имаше една икономическа теория, която сравнява новите по-високи цени
с току що купени и "не поочупени" нови обувки
та идеята е че от начало и цените и обувките малко стягат ама със времето
нещата поомекват и си влизат в старото русло.
Та ако може да поизмениме теорията за нашия случай
От начало ще бъде много търсене и голямо негодуване срещу забраната за пушене
но с времето нещата ще се пооспокоят, бизнеса ще разбере че загубите са пренебрежимо малки
хората ще свикнат че на тея места е забранено и...........ще бъдем всички по-здрави(поне идеята е това)

ПС. Изненадан съм че и у нас са минали хората на тютюн за свиване. Може би и те заради цените?

suntsu69

Дали загубите ще са малки? Маса хора се издържат от гледане на тютюн. Да не говорим за кафетата и ресторантите. Колко пушачи ще седнат в заведение, в което не се пуши? 0

Rendaka

Бирата някъде назад из страниците даде една гениална идея, на която съм върл привърженик - да пуснем петиция за озаконяване на марихуаната, аз добавям и просритуцията. От акциза на тревата и данъците от момичетата на повикване в държавната хазна ще постъпи голямо количество средства, на което не знам да се радвам ли, или точно обратното.

*offtopic
До момента управляващите не съм видял да са се издънили, но не съм видял и да са направили нещо за народа, с изключение, че държат положението с кризата, което от една гледна точка не е никак малко, предвид факта, че има държави, които са фалирали, но не се знае дали ние няма да сме следващите. В продължение на 20 години у нас се наблюдава постоянен регрес, духовен и морален упадък, перод в който освен да сме ограбвани друго не виждам. Това ме кара да си мисля, че който и да ни управлява, каквито и действия да предприеме винаги изглеждат по един начин, а се оказва , че е нещо съвсем различно и зад колисите играта не е тази която ние виждаме. Може би това ще се промени в момент, в който всеки един от нас застане зад думите си с действия и покаже, че не може да бъде подхвърлян, като предмет, който няма никаква стойност.... много се отплеснах и мисля да спра дотук понеже каквото и да кажа ще бъде поредното повторение на нещо казано от няколко милиона души и нещо, което всички знааем.

Някои казаха, че не обичат някои да ги трови методично - кажи го на всеки , който има кола и на всеки, който гори ресурси под една ,или друга форма защото те трови с въглероден двуокис и редица вредни емисий, разширява озоновата дупка и те облъчва с радяция от Слънцето, което предизвиква рак на кожата и т.н. Ало, живеем в 21 век. и отровите които ги поглъщаш постоянно са толкова сериозни, че това дали ше глътнеш малко цигарен дим, който е филтриран в по-голямата си част от нечий бял дроб се оказва прешинка в океана.

Много ми се ще да пусна още някоя смрад в темата, но не мога да измисля в момента какво да бъде, но ще поправя мигновенно грешката си в момента, в който подам електричен заряд към крушката, без да го осъзнавам (демек, като ми светне)
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

elblanko

Цитат на: suntsu69 - 20.02.2010 23:39
Дали загубите ще са малки? Маса хора се издържат от гледане на тютюн. Да не говорим за кафетата и ресторантите. Колко пушачи ще седнат в заведение, в което не се пуши? 0
Пушачите ще изпаднат в моментното положение на непушачите, ще изпитват неудобство, защото ще се налага да излизат да пушат навън, точно както в момента непушачите изпитват неудобство от факта че заведенията са задимени.
Никой няма да спре да излиза по заведения, просто защото ще свикне, точно така както аз съм свикнал като изляза от заведение да смърдя на дим.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

met

Пушачите! Ако забраната за пушене на обществени места ви откаже от цигарите... какви пушачи сте вие?  :-D

Помислете за хората, чиито поминък е отглеждане на тютюн и не спирайте да пушите!!!  

Колко хора загубиха работата си заради "кризата в България", а какво направи държавата или обществото за съкратените?  Ако тютюнопроизводителите спрат да садят тютюн, може пък да посадят картофи или каквото вирее там някъде...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi8.photobucket.com%2Falbums%2Fa48%2Fh0stage%2F1231-1.jpg&hash=3ebdc6eba81d20551df15dac7fc17ea2d362a84a

Similar topics (5)

24836

Публикации: 23
Прегледи: 7234

12605

Публикации: 0
Прегледи: 1766

36683

Публикации: 48
Прегледи: 18101

17279

Публикации: 17
Прегледи: 7770

26476

Публикации: 87
Прегледи: 20436