• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Гражданска петиция против облекчаване на забраните за тютюнопушене...

Започната от miTko, 19.02.2010 09:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vasso

Не знам, но някак се губи чарът на всичко, на заведенията и на стара Европа.  :-(

Luton

Преди пушех навсякаде ама сега само у дома и в колата, която карам.
Пичове по добре е да не се пуши навсякаде.
Ще видите.

elblanko

Цитат на: ickopr - 20.02.2010 00:37
За мене лично някой си нямал кинти за цигари и решил че са вредни дай да ги забраним, е да ама нема стане.
=-O  Това сериозно ли, или аз не долавям чувството ти за хумор?
ЦитатНе знам, но някак се губи чарът на всичко, на заведенията и на стара Европа.
Кутия цигари, пет лева, да се осмърдиш на цигари при всяко излизане на заведение, ''безценно''.  :-D
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

denbosch

Цитат на: vasso - 20.02.2010 00:42
Не знам, но някак се губи чарът на всичко, на заведенията и на стара Европа.  :-(
Хората се губят,истинските хора-те са тези,които придават чар,колорит и атмосфера на всяко едно заведение *DRINK*!Всичко друго е на втори план!

vasso

Сложен е въпросът, защото в миналото не е имало рак да кажем толкова много от това. Смята се, че сега се хваща от препаратите, с които се пръска тютюнът. Има примери за дълголетни активни пушачи и не може да се каже, че вредят 100% на всеки.

Peakone

Цитат на: elblanko - 20.02.2010 00:56
=-O  Това сериозно ли, или аз не долавям чувството ти за хумор?

Кутия цигари, пет лева, да се осмърдиш на цигари при всяко излизане на заведение, ''безценно''.  :-D

Много точно казано! Богаташите, пушете си, смърдете си, но не умирисвайте и нас бедняците  >:o

ewto

Един приятел отказа цигарите и получи инфаркт  :-D.
Имаше едно предаване в което водеха спор ""за и против цигарите". Една докторка се изказа че над 25 % от пушачите умират от рак, а един веднага я пита колко процента от непушачите умират от същото. Отговора беше че не се води такава статистика. Гадна работа, пренебрегват непушачите те как ще разберат колко от тях ще умрат от рак вследствие затлъстяване и замърсяване на въздуха.
Аз съм на мнение че всеки има право да си пуши но не и да пречи на непушачите. Колегата с който сме в екип, пуши като кремиковци, разликата между две паления е 3 минути. А питайте ме какво ми е в колата докато го возя. Съдейки по това че пушачите не се интересуват от другите около тях, според мен трябва да забранят пушенето. Или поне силно да го ограничат. Съдя по себе си, докато пушех хич не ми пукаше за непушачите, "най-мразя да ми ядат докато пуша" :-D.

Raven

По въпросът за раковите заболявания- наистина има пик в последните 50 години.
В момента буквално се "мариноваме" в коктейл от химикали, храната ни се състои от оцветители, стабилизатори, подобрители, подсладители и овкусители.
Колкото и да се стремиш да ядеш чиста храна, все пак винаги поемаш такива химикали, почти всички от тях са в списъка на вредните или канцерогенните съединения.

Цигарите просто допринасят за картинката, не са основен фактор но и не са безвредни.

Аз си имам едно еретично мнение по въпроса и ще го изложа с риск да ме запсувате,според мен цената на цигарите трябва да се увеличава до степен да се превърнат в рядък лукс.
Да се получи горе долу както е с алкохола в Норвегия- всички скандинавци са алкохолици по принцип и ако имаха свободен алкохол щяха да се въргалят по улиците денонощно, но алкохолът им е на такава цена че могат да си го позволят рядко и по малко.
Ако се получи нещо подобно с цигарите- хем държавата ще си печели от акциза, хем тютюно производителите и преработвателите ще имат работа, хем и който пък съвсем не може без цигари ще си пуши.

А относно пушенето в заведения- най малкото трябва да има сепарета, на последните две сбирки направо ми прилошаваше от димът, да не говорим че си прах абсолютно всички дрехи и якета по мен защото просто не ставаха за носене след това.
На летните сбирки не е проблем, но на зимните, когато сме на закрито непушачите направо се задушават.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

iek


sliven

Съгласен съм, че само цената може да повлияе на решението ми да пуша или не!Пуша над 25г.и многократно съм опитвал да ги откажа.Без успех!Съзнавайки,всички НЕдостатъци от тютюно пушенето.  :kreshtja: Някои казват, че нямам воля(според мен,инат)От смърт не ме е страх! Това, защото, според мое заключение:Най-големи %,на отказали се:Захвърлят ги и край,другите са се стреснали от лекарски ултиматум.  ]:-> Има и други причини,разбира се! Само хипноза, не съм опитвал!  *CRAZY*
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

denbosch

Цитат на: iek - 20.02.2010 10:03
На горките норвежци кутия цигари им струва 20лв.

Въобще не са за оплакване-балдъзата в момента е в Норвегия и е възхитена,въпреки,че примерно бурканче кисело мляко излиза към 8 лева.Вчера написа " Тук е комунизъм в най-чист вид,утопия-хората са добри,щастливи и безгрижни!".Вярно,че впечатлението е само след седмица престой,но досега от друга държава не е била така възторжена.

ickopr

Цитат на: elblanko - 20.02.2010 00:56
=-O  Това сериозно ли, или аз не долавям чувството ти за хумор?

А не ве то ако вземат да забраняват всичко вредно кво ще праиме тогава  :-)

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

sliven

Най-мразим,да ми забраняват!  ]:-> Познайте,дали ще пуша във влака до София!?  *ROFL*
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

Emil

Много екстремни мнения... но к'во ни пука, нали пушачите сега са "персона нон грата" и е модерно да се плюят.

Седя и гледайки вестника или слушайки новини по ТВ и радио непрекъснато ми се набива в полезрението:
   "- Пиян шофьор, затри 8 човешки живота...."
   "- Полицаи спряха за проверка....и установиха 2,5 промила алкохол в кръвта на шофьора."
   "- Протести заради акциза на домашния алкохол."
...

Никъде не прочетох или чух:
   " Икарус-и и камиони произведени в средата на миналия век тровят децата ни."
   " Шофьорите на 15+ годишни коли да плащат данъци и такси 4 пъти по-високи от новозакупени или такива покриващи екологични стандарти."
...

Миришела ми била устата...Па недей ме целува...Забраняват ми...А аз си плащам...Тровел съм другите...и те мен, с умрелите си трошки и серящите песове пред блока...

Плюс и минус не се привличат,  но два магнита се залепят един за друг, въпрос е на компромис или лекичко завъртане, зависи от гледната точка.

Липсата на търпимост и толерантност са основната причина да сме още в Ориента...Пътя до Европа не е осеян от забрани. На табелата за Европа пише КУЛТУРА, а тя ни липсва във всичките и аспекти.

Similar topics (5)

12605

Публикации: 0
Прегледи: 1766

36683

Публикации: 48
Прегледи: 18101

17279

Публикации: 17
Прегледи: 7770

26476

Публикации: 87
Прегледи: 20436

15703

Публикации: 3
Прегледи: 2505