• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 01:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Гражданска петиция против облекчаване на забраните за тютюнопушене...

Започната от miTko, 19.02.2010 09:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kamos

Върл пушач съм, но и мен ме подразни факта, че политиците открито признаха факта, че държава има, но липсва държавност.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Luton

Нас тука ни натренираха, вече не се пуши
от може би повече от година и половина две.
Много е странно , като отидеш на клуб или паб и да видиш
всичко вътре с "висока резолюция" и странно мирищещо/само не на цигари/
На другите местта си беше забранено и преди та не е голям проблем
с изключение на бетингшоповете, където беше проблем.
Над 500000 хил британци отказаха цигарите според мин. на здравето
заради забраните и това е факт.
а всички други намалихме поне 5-ет пъти количествата изпушени цигари
Минус, който не бе помислен е че най-закоравелите излизат отвън пред заведението
да пушат, където няма охрана и беше взело да става като у нас през 90-те "яко кютеци"
сега ги пооправиха и тези пропуски.
Определено е по-добре за всички без цигарен дим на общественни места
дискомфорт ще има само в началото после се свиква и не прави впечатление.

ivan_251

Аз съм пък да  против облекчаването и доста по-зорко да се следи на кого се продават цитари.Половината ми съученици пушат!!!Те нямат и 18 години,пак и трева нявсякъде,даже и в двора ми се беше самопосяла.

Raven

За тази година е са предвидени над два милиарда лв. бюджетен приход от акциз на цигари.
Ако се въведе пълна забрана на пушенето това ще нанесе сериозни вреди на много сектори, включително и на много хора които нямат друг поминък освен производство на тютюн.
Богатата Ирландия можеше да си позволи тези загуби, но ние в момента надали ще можем да ги преодолеем толкова лесно.
Така че това не е отстъпление на правителството а просто разумно отлагане на решението на проблема за един по подходящ за това момент.
Поне така виждам аз нещата.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

suntsu69


Luton

Определено финансовата част е водеща пък и политическата не е за пренебрегване
предизборно ако са правени разни обещания сега е време да се "осребряват"
все пак един от най-големите работодатели у нас са питейните заведения(за съжаление)
пък и доколкото чувам най-после Булгартабак ще се продава, едва ли новите собственици
ще бъдат очаровани от няколко кратно свиващ се пазар.
Иначе е въпрос на време да наложат пълна забрана и ще се случи със или без подписки
и то много скоро.

ПС. Иначе идеята да има места за пушачи и не пушачи в едно заведение е като да има място за пикаене в някой басейн.
Безобрзно зле замислено.

Асен Евгениев

Тютюнопушенето на обществени места трябва да бъде незабавно, категорично и
безусловно забранено! Никой на този свят няма право да ме трови! Ако аз започна
да тровя някой систематично с малки дози арсен, без да го убивам веднага, и ме
хванат, влизам за 20 години в затвора. Защо тогава тези, които ме тровят системно
с цигарен дим /съдържащ над 400 вредни съединения/, могат да го правят безнаказано
и дори законно? Нищо лично, аз също съм бил пушач и съм тровил околните, сори за
което. И не става въпрос за накърняване на права. Педофилите също имат права, но
вредят на децата, затова "заниманието" им е забранено. Ако можеха да си "педофилстват"
без да съсипват децата, никой нямаше да ги закача. Нямам нищо против пушачите, нека
си пушат колкото искат, и по 20 кутии на ден, но без да тероризират останалите!
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tishovsx

Може да си лафите, цела нощ ;-)
Моето мнение е, че на обществени места не трябва да се пуши!
Аз пуша, не ми пречи това , че няма да пуша в заведения...просто ше изляза от вън.
И аз мразя в заведение да е като в кремиковци.
Друг е въпроса с цените на тютюна, там вече се правят огромни печалби на гърба на хората които го произвеждат, ако не знаете как се гледа това растение, питайте...ще видите, че труда е убийствен.

Останете си със здраве :-)
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

bigbeer

Аз пък ше пусна петиция за узаконяване на пушенето на марихуана!  ]:->

Luton

По междудругото заради пропуск явно в забранителния закон за пушене
никъде не се споменава за пушене на ниргеле -това е факт
може спокойно да си седнеш в някой арабски ресторант и да си изпушиш няколко ниргелета
Та даже има и по не-арбските заведения
ама за марихуана bigbeеr май не става щото попада под забрана на друг текст от законодателството :-D
Ама наздраве.........това още не ограничено :-D

jojo

Мога да пуша, мога и да не пуша. Не пуших 5 г., после пак по-малко. НО, ако забранят Smirnoff, няма да проговоря на ББ... :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.d256h.com%2Faquaristic%2Fimage025.gif&hash=d89e53039c2c437552e4503b958195480aaad7fbАЛБУМ

Оскар Уайлд: "...спорят само безнадежните кретени".
Питието определя съзнанието...

Асен Евгениев

Цитат на: bigbeer - 19.02.2010 21:43
Аз пък ше пусна петиция за узаконяване на пушенето на марихуана!  ]:->
А защо не? При условие, че не се зарибяват деца и не се пречи на останалите. Аз съм против забраните за
възрастни индивиди, когато не са на обществени места /демек в къщи/. Откъде на къде ще ми забраняват
да си бера кайсиите в двора, да варя ракия и да си къркам в къщи? По-точно да ми налагат такъв акциз. Който
продава да го глобяват, да го гърбят и т.н. Но да не ми се правят на господари в собствената ми къща.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

sliven

Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

_777_

Цитат на: jojo - 19.02.2010 21:54
Мога да пуша, мога и да не пуша. Не пуших 5 г., после пак по-малко. НО, ако забранят Smirnoff, няма да проговоря на ББ... :-D
Той пък ще го премести от единия крачол в другия. ;-) *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

Luton


Similar topics (5)

12605

Публикации: 0
Прегледи: 1772

36683

Публикации: 48
Прегледи: 18133

17279

Публикации: 17
Прегледи: 7797

26476

Публикации: 87
Прегледи: 20471

15703

Публикации: 3
Прегледи: 2513