Новини: Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Сайтът и форумът ще са недостъпни няколко дни поради профилактика и преинсталация на софтуера!

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Ексима

Автор Тема: За Боби  (Прочетена 10488 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Boby_

• Потребител
  • Публикации: 3 616
    • Моят аквариум - описание, снимки и история
За Боби
« Отговор #15 -: 19.07.2004г 12:12ч »
Цитат на: "веско"
Дотук добре-дъното в общи линии си го представям.Добре ли ще е да напълня аквариума 3-4 дни предварително,в смисъл водата да отлежи.

Ако ще слагаш нов пясък, е просто задължително. Колкото и да го промиваш, няма начин да махнеш всичката мътилка. Затова като пълниш аквариума, неминуемо ще се вдигне облак. В зависимост от пясъка ще се утаи за различно време, но 2-3 дни е най-лошия случай. Да не казвам голяма дума, но по принцип не е лоша идея да направиш тия 3-4 дни цели две седмици, като първите 2 дни филтрите са спрени,  а след това ги пуснеш. През това време трябва да се слага малко количество храна. Така ще си заформиш азотния цикъл без да рискуваш здравето и живота на рибите си. Аз лично никога не съм го правил (поради липса на толкова търпение), но силно ти го препоръчвам.  :lol:

Неактивен веско

• Потребител
  • Публикации: 351
За Боби
« Отговор #16 -: 19.07.2004г 13:01ч »
Не мога да се оплача от липса на търпение , така че ще го направя.Така ще имам повече време да се запозная с това което трябва да се направи за доброто на рибите.Надявам се че със твоя помощ ще направя всичко както трябва.

Неактивен веско

• Потребител
За Боби
« Отговор #17 -: 20.07.2004г 10:10ч »
Днес ще ми сложат ICQ .Но преди това искам да споделя това което видях вчера.Ходих на гости в един познат и това което видях направо ме втрещи.Пича има 250 литров аквариум с 10 сребърни акули.Водата беше жив жабуняк,не е сменяна 4-5месеца,храни ги със кучешка храна и каза че няма проблеми.Кажете как да не се ядосва човек.

Неактивен Boby_

• Потребител
За Боби
« Отговор #18 -: 20.07.2004г 10:10ч »
И аз много се дразня от такива неща и то не толкова от самото невежество (макар че и то е неприятно явление), колкото от нежеланието да се научи нещо и нещата да се променят.

Неактивен веско

• Потребител
За Боби
« Отговор #19 -: 20.07.2004г 10:10ч »
На мен желание определено не ми липсва.Дразни ме следното.АЗ гледам рибки от 1 година.Отначало си купих хелери,трихогастери,скаларии,тернеции и сомчета.След това си взех и 2 папагала.Всичко това го взех без да прочета нищо,признавам си.За 1 година ми умряха хелерите,при положение че имам претенции че подържам чисто и храня с маркови храни.А нашия човек си оставил рибите на произвола на съдбата и няма проблеми.

Неактивен Boby_

• Потребител
За Боби
« Отговор #20 -: 20.07.2004г 10:10ч »
Случват се такива неща - рибите са живи същества и като такива, понякога проявяват учудваща устойчивост, а друг път ни изненадват с крехкостта си. Но важното е дори когато не се получава (има такива моменти, колкото и опит и познания да имаш) да знаеш, че си направил всичко, което е зависело от теб.

Неактивен веско

• Потребител
За Боби
« Отговор #21 -: 20.07.2004г 11:11ч »
Може би се дължи на това че рибите са от един вид.А какво ще кажеш за "бозата" в моя аквариум.

Неактивен Boby_

• Потребител
За Боби
« Отговор #22 -: 20.07.2004г 11:11ч »
Цитат на: "веско"
Може би се дължи на това че рибите са от един вид.А какво ще кажеш за "бозата" в моя аквариум.

:lol: О, не, със сигурност не се дължи на това, че рибите са от един и същ вид. Може би на някои особености на вида, но не и на факта, че няма разнообразие.
А за твоя подбор в момента (онзи с живородките и "папагалите) ще кажа само, че е време да си вземеш риби. Ама този път истински риби.  :P

Неактивен веско

• Потребител
За Боби
« Отговор #23 -: 20.07.2004г 11:11ч »
Разбира се че ще си взема "истински" риби.Но ще си гледам и тези ,защото така-или иначе съм ги взел.Просто съм длъжен,пък и дъщеря ми ги харесва.Тя е само на 2,5 години но проявява много голям интерес.