• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 16:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Доставка на рибки

Започната от Sandro, 17.07.2012 14:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sandro

Колеги , я споделете как изпращате рибките по еконт.
Аз минах през един от офисите и ги попитах кога тръгват колите за да донеса тогава рибки за транспорт.
Да не стоят е така във офиса. И те ми казаха , че не пренасяли животни.
и на мен ми стана странно защото гледам тук се пращат. Споделете как ги пращате.

АМАЗОН

Опаковай ги хубаво и кажи че пращаш водни растения или си измисли нещо течно но безопасно.
Не им казваш че пращаш риба въобще.

Sandro

И аз предположих , че може да е такава схемата , но реших да питам някои със опит :).

dgwrite

Аз съм пращал много пъти и съм получавал риби по Еконт, и винаги когато съм пращал съм ги обявявал като риби. Носиш ги в последния час на приемане, и сутринта по-рано който трябва да ги вземе да ги чака. Важно е да се знае какво има за да не се палетират.

Mirobg

 И мен от Еконт ме отсвириха. Не могли да гарантират за живи животни.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Sandro

Варианта:
Цитат на: dgwrite - 17.07.2012 15:06
Аз съм пращал много пъти и съм получавал риби по Еконт, и винаги когато съм пращал съм ги обявявал като риби. Носиш ги в последния час на приемане, и сутринта по-рано който трябва да ги вземе да ги чака. Важно е да се знае какво има за да не се палетират.
При мен няма да се получи отказаха.
Не знам във някои от другите офиси във нашият град , дали няма да има друг отговор.

dgwrite

Пробвай в друг офис, скоро ми пращаха една риба от Пловдив и в първия офис му отказаха на изпращача, но във втория я приеха.

Heartwork

По автобус  :-) :-) ! От град до град
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

valnata

Пишеш ги аквариумни растения и всичко е ок. :-)

asito

Използвам тип -топ куриер.Обявявам,че пратката е риби.В опакована 3л туба от мин.вода,пълна до половината.Капачката пробита с дрелка да влиза въздух.В края на работния ден даваш,рано сутринта получателя я взима.Най-добре е от офис до офис-по-евтино,а и престоя на рибите в тубата е по-кратък.

Ilianidis

Цитат на: Sandro - 17.07.2012 14:23
Колеги , я споделете как изпращате рибките по еконт.
Аз минах през един от офисите и ги попитах кога тръгват колите за да донеса тогава рибки за транспорт.
Да не стоят е така във офиса. И те ми казаха , че не пренасяли животни.
и на мен ми стана странно защото гледам тук се пращат. Споделете как ги пращате.
Е аз точно с нашия еконт пращах до Варна де,разберете се,че няма да поемат отговорност стига да не е нещо супер скъпа риба,тогава ще търсиш друг вариант.Ползвах офиса до механотехникума.

serdarov

Аз изпращам редовно аквариумни растения и нямам никакъв проблем. Обявявам ги като аквариумни растения и всичко е о*кей. Не разбирам какво те притеснява. Еконт няма да поемат отговорност за доставката на живи животни освен ако не се договориш допълнително с тях. Имай предвид, че тук редовно пристигат аквариумни риби и растения от Сингапур, Малайзия и от всички краища на света, и никой не обвинява превозвача за евентуални загуби, продавача носи отговорност за пратката. Във всички оферти който съм получавал, продавача гарантира че рибите или растенията който изпраща ще пристигнат живи и поема отговорност за това. Разбира се има условие да се снимат рибите или растенията при получаването им и при следващата пратка те ще ти компенсират загубите(ще ги заменят). Как се оправят превозвач и продавач не знам: ферма в Сингапур>път >търговец на едро>път до аерогарата, полет, път до не знам къде си и т.н.  И въпреки всичко пристигат тук живи. Така че,опитай се да ги пакетираш възможно най-добре, пликове, кислород, брой риби в плик, и бъди готов да компенсираш загубите.
Успех.

Sandro

Цитат на: Ilianidis - 17.07.2012 22:27
Е аз точно с нашия еконт пращах до Варна де,разберете се,че няма да поемат отговорност стига да не е нещо супер скъпа риба,тогава ще търсиш друг вариант.Ползвах офиса до механотехникума.
Цитат на: serdarov - 17.07.2012 23:16
Аз изпращам редовно аквариумни растения и нямам никакъв проблем. Обявявам ги като аквариумни растения и всичко е о*кей. Не разбирам какво те притеснява. Еконт няма да поемат отговорност за доставката на живи животни освен ако не се договориш допълнително с тях. Имай предвид, че тук редовно пристигат аквариумни риби и растения от Сингапур, Малайзия и от всички краища на света, и никой не обвинява превозвача за евентуални загуби, продавача носи отговорност за пратката. Във всички оферти който съм получавал, продавача гарантира че рибите или растенията който изпраща ще пристигнат живи и поема отговорност за това. Разбира се има условие да се снимат рибите или растенията при получаването им и при следващата пратка те ще ти компенсират загубите(ще ги заменят). Как се оправят превозвач и продавач не знам: ферма в Сингапур>път >търговец на едро>път до аерогарата, полет, път до не знам къде си и т.н.  И въпреки всичко пристигат тук живи. Така че,опитай се да ги пакетираш възможно най-добре, пликове, кислород, брой риби в плик, и бъди готов да компенсираш загубите.
Успех.
Колеги , явно грешно сте ме разбрали. Аз не искам да поемат отговорност куриера.
Отидох да ги попитам кога тръгва колата за да мога тогава да занеса пратката.
Казах им , че са рибки да не стоят е така във офиса и те на това ми отвърнаха: "о ния не пращаме животни пращаме само пчелички във едни малки кутийки , иначе не работим с животни".
Не съм искал от тях гаранции или такива глупости , исках да не се удължава престоя на рибите.
Но явно следващият път ще минат за растения. :)


asito

Пробвай други куриерски фирми.Що точно с еконт искаш.По-малките фирми са по отзивчиви.Казах ти,че няма проблем с тип топ куриер.Предполагам имат офис в Пазарджик.Не ги декларирай като растения.Рискуваш да ги подхвърлят,тръскат и т.н и рибите да станат мармалад.

Bolta

Не знам за тип топ куриер, но със сигурност има "Европът" в Пазарджик. Няма проблем с изпращането на риби с тази фирма. Аз я мислех за нова фирма и не знаех дали да й имам доверие, но се оказа че е от няколко години и я има в доста градове.
Еконт и на мен са ми отказвали да пренасят риби и затова винаги, когато пращам риби им казвам, че са аквариумни растения.

Sandro

Цитат на: Bolta - 18.07.2012 00:59
Не знам за тип топ куриер, но със сигурност има "Европът" в Пазарджик. Няма проблем с изпращането на риби с тази фирма. Аз я мислех за нова фирма и не знаех дали да й имам доверие, но се оказа че е от няколко години и я има в доста градове.
Еконт и на мен са ми отказвали да пренасят риби и затова винаги, когато пращам риби им казвам, че са аквариумни растения.
Жорка благодаря ти за информацията. Както благодаря и на другите колеги които помогнаха.

diskusi233

В град Враца има една фирма ЛЕО ЕКСПРЕС тя работи с животни получавал съм птици и риби несъм криел какво е съдържанието на пратката и несъм имал проблеми.Ако искате вижте тука. http://www.leoexpres.bg/
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

Sandro

Цитат на: diiskusi233 - 18.07.2012 11:04
В глад Враца има една фирма ЛЕО ЕКСПРЕС тя работи с животни получавал съм птици и риби несъм криел какво е съдържанието на пратката и несъм имал проблеми.Ако искате вижте тука. http://www.leoexpres.bg/
Знам я тази фирма , във Пазарджик също има.

Similar topics (5)

22388

Публикации: 6
Прегледи: 2958

17224

Започната от septic


Публикации: 11
Прегледи: 3453

55903

Публикации: 4
Прегледи: 2451

9908

Публикации: 5
Прегледи: 3400