Новини: Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Автор Тема: Стартиран Аквариум  (Прочетена 959 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен NO CARRIER

• Живеещ на 100м от лудницата
  • Администратор
  • Публикации: 10 799
  • Николай Цветков
    • http://tsvetkov.be/
Re: Стартиран Аквариум
« Отговор #15 -: 13.08.2018г 10:10ч »
Не бих препоръчал дискуси за първи риби.

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Неактивен bustama

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 794
« Отговор #16 -: 13.08.2018г 19:07ч »
Оууу... дискус, само това му трябва - летящ старт в акваристиката. :-D Добре де и такива да си вземе човека... къде в тая амазонки има таквизи канари... абсурд е дискуси, с тези камънаци - ако ще и три да раздели аквариума все тая. Скаларии по може. Повдигна се въпроса за филтрацията, че защо да не се помисли и за вътрешен съмп. Колегата само кинти ще налива във външни филтри и защо - след време, я някой текне или поне шума от 2/3 бр. си е шум. Една глава и керамика в съмпа с дунапрен и вата. :-P

Неактивен wire

• Публикации: 72
« Отговор #17 -: 13.08.2018г 23:11ч »
Предложението за вътрешен съмп е много удачно и филтърният обям е доста голям(това мисля да правя и аз със следващия ми аквариум). Отделиш ли 10-15см за него, разделен на четен брой секции(поне аз така мисля) ще имаш 25-40л обем за филтрация, скриване на техниката и т.н.
Камъните можеш да покриеш с мъхове, анубиаси и микрозоруми и ще стане екстра, около тях нискостеблени растения хем няма да се виждат толкова, хем ще е по-интересно. За този обем може да ти трябват доста растения и ти препоръчвам да поразгледаш за търговци из форумите, за да ти излезе по-евтино, а често и по-качествено. Но изборът се определя от избора ти на риби най-вече.
С този обем и добра филтрация можеш да гледаш около 150-200 по-малки риби без проблем. Избери си риби, погледни им профилите, пак си избери риби и тогава може да се обсъдят нещата.

п.п. Вече не смея да давам мнения за филтрация, след като видях, че в чужбина е много честа практика да се разчита само на растенията и грунда + уейвмейкър или пауърхед за азония цикъл, което за мен не е правилно
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

Неактивен NO CARRIER

• Живеещ на 100м от лудницата
  • Администратор
  • Публикации: 10 799
  • Николай Цветков
    • http://tsvetkov.be/
« Отговор #18 -: 14.08.2018г 09:09ч »
Преди години Мариян беше намерил някакви проекти, тоя със скалариите много го харесвам.

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Неактивен Новака

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 0
« Отговор #19 -: 14.08.2018г 10:10ч »
Добро утро!
Радвам се че  събрах толкова много мнения,  за такъв кратък период .Благодаря на всички  , опциите са много но определено няма да се нахвърля на дискуси ,  тъй като четох ,  че са капризни риби и не са за " Новаци " :) Относно каманаците обмислям как точно да направя промяната кой да разместя кой да извадя....  и да желая да ги покрия с повечко растителност  , ако може да остане нещо като пещера и укрите  още разсъждавам над филтрацията . Този вътрешен съмп ми прозвуча интересно и надеждно , в момента чета да се запозная по-добре но определено  няма да е лошо ако пуснете повече информация за това  .  Рибките  , както споменах  виждам ги като данио (тези неонките са доста красиви) барбуси може да налея някоя губа тъй като бащата е луд по тях  аз харесвам бети и  сомчетата най-вече  , като цяло пасажни дребни рибки ще ми паснат перфектно   за нещо по-едро може би някакви двойки рейнбоу рибки те са  също красиви , до колкото прочит се съчетават в подобна картинка  . Мисля че и като старт са добра идея  + това работя  не съм нон стоп у дома  може да отцъствам понякога  в периоди  седмица, две ( има кои да ги храни и прочие) но все пак друго е човек да ги следи  с желание и да полага грижи  , затова не желая да се нахвърлям на трудни  и капризни рибки . Пак Благодаря за мненията и идейте ,  с удоволствие чета всичко и разучавам!

Публикациите са слети: 14.08.2018г 16:04ч
Тъкмо чета че Барбусите никак не са добри  за губи и други подбни рибки .... еххех отпаднаха  . Аквариума с Скалариите не е лош но аз честно не искам да се фокусирам върху тези  мекички ( красиви риби са ) но не са моите :)
« Последна редакция: 14.08.2018г 16:04ч от Новака »

Неактивен bustama

• Публикации: 794
« Отговор #20 -: 14.08.2018г 19:07ч »
Скалариите са много красиви риби, както и алтумите! Последните не са за теб. :-) Като цяло цихлидите са точно за този голям аквариум. Тези мъници, които си избрал са по скоро за доста по-малки съдове. Не, че и със тях не може да се направи красив аквариум, но... колега малко са акваристите с аквариум като твоя - заеби подредби и така нататък с този литраж, гледай риби - това дребното... язък ти и за размерите. :-P Гупи... няма да коментирам... Прочети първо за рибите налични в акваристиката и кои каква среда изискват и с какви могат да се отглеждат. Атерините са екстра! За съмпа - не е никак трудно да намериш инфо в нета. Досега, разбирам, че не си се занимавал с това хоби и сигурно ще ти е трудно да си представиш какво е това съмп. Същото, като кофата на канистъра, но е правоъгълно в повечето случаи - съмпа, дава възможност за повече обем на филтрацията, както и може да скриеш, нагреватели и др. щуротии в него. Вътрешният се слага в аквариума, както си разбрал. Като материал - може да си го направиш от стъкло или пвц - ластмаса. С пвц-то имаш богат избор и лесно се работи. За рибите, що не хвърлиш едно око и на други цихлидки освен по-горе изброените. Но скалариите, ще са ти най-лесни за отглеждане. Цихлидите са си и агресивни риби, имай го на предвид.

Неактивен Новака

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 0
« Отговор #21 -: 14.08.2018г 21:09ч »
Нонстоп чета за различни рибки , цихлидите са красиви риби , но в повечето случай забелязвам се гледат само с опрделени камъни за да направят условията на водата перфектни за рибите  и избягват растенията , което на мен грам не ми харесва  . А и както ти каза агресивни риби  , определено искат познания по-дълбоки от моите и подготовка за това начинание  , като визия са прекрасни интересни риби ! Но тъй като вече всеки знае и аз не го крия тъкмо прохождам , нямам нищо против да започна с по- лесните рибки  да си стартирам аквариума , да го аранжирам добре  и в крайна сметка винаги мога да направя ротация с някой по -малък аквариум , за дребните рибки и да направя големия с перфектни условия за риби за по-напреднали и уверени в хобито . Обичам да експериментирам ,  обичам новите неща , но не обичам да гледам мъртви рибки  в аквариум , това ще ме изтормози най-много !