• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Дискусия за родословие

Започната от Divane, 13.07.2009 18:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Divane

13.07.2009 18:46 Last Edit: 13.07.2009 22:46 by Divane
В такъв случай си извън Правилата на Пазара,щото ми се чини,че не се толерира пазарлъка на безпородни животни.
Мен ако ме питаш - трябва със Закон да забранят тази търговия!!! Безпородни животни се ПОДАРЯВАТ с надеждата,че някой наистина съвестен човек ще ги отгледа добре и няма да ги метне на улицата като му омръзнат грижите.


skekivd

Цитат на: Divane - 13.07.2009 18:46
В такъв случай си извън Правилата на Пазара,щото ми се чини,че не се толерира пазарлъка на безпородни животни.
Мен ако ме пъташ - трябва със Закон да забранят тази търговия!!! Безпородни животни се ПОДАРЯВАТ с надеждата,че някой наистина съвестен човек ще ги отгледа добре и няма да ги метне на улицата като му омръзнат грижите.


Деси здравей.Не искам да ме разбираш погрешно,но смятам,че така ще трябва да се затрие целия раздел/неакваристични/.Като се загледа човек всичко се продава"под масата"и извън законовите рамки.Най вероятно 90% от аквариумите за със непородисти животинки/мелези/,но не се подаряват,а напротив обгрижваме ги максимално/всеки според възможностите си/.С най приятелски чувства Тихо *THUMBS UP*

valnata

13.07.2009 21:20 #2 Last Edit: 13.07.2009 21:21 by valnata
 *dontknow* Човека е писал че търси пинчер без родословие или мелез междо пинчер и друга порода.Имам пинчер който купих за 150 лева, без родословие и си го гледаме и обичаме без значение коя е бабата и дядото.И да ти кажа Divane, че всички само говорят ,че не трябва да се купуват такива кучета но ако ги питаш тяхните каква порода са се озъртат като пръднал в рейс инъче са големи специалисти :-) То даже повечето  не са гледали куче.На кой са тези правила и ако мож е да каже колко чистокръвни пинчера има в България.Има подобие на породата продават мелези и това е в нашта мила родина *DRINK*То и за рибите сме извън правилата ама съдба *CRAZY* *DRINK*

Divane

13.07.2009 22:14 #3 Last Edit: 13.07.2009 22:16 by Divane
Ами аз имам родословно куче и не се оглеждам като "пръднала в рейс",имала съм и непородисти кучета,но ако трябва да избирам отново - предпочитам да събера пари и да си взема отново куче с родословие.
Постовете ви с нищо не помагат,освен че търсят започване на дълга дискусия,изпълнена с обидни думи...Препоръчвам да се ориентирате към другите теми,а авторът на тази е достатъчно интелигентен за да разреши "проблема" по друг начин(както и направи).

И ако обичате -прочетете внимателно точките тук:
http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,16327.0.html

skekivd

Цитат на: Divane - 13.07.2009 22:14
Ами аз имам родословно куче и не се оглеждам като "пръднала в рейс",имала съм и непородисти кучета,но ако трябва да избирам отново - предпочитам да събера пари и да си взема отново куче с родословие.
Постовете ви с нищо не помагат,освен че търсят започване на дълга дискусия,изпълнена с обидни думи...Препоръчвам да се ориентирате към другите теми,а авторът на тази е достатъчно интелигентен за да разреши "проблема" по друг начин(както и направи).
На последно място е била идеята ми да те засягам,нищо лично,изказах неангажиращо мнение.Извинявам се,ако съм те засегнал.Нека се пази добрия тон. *THUMBS UP*

valnata

13.07.2009 22:27 #5 Last Edit: 13.07.2009 22:40 by valnata
Ами никой не обиждам и не искам да обидя :-) Смея да твърдя че имам много добри познания за кучетата.Няма да споря и прикючвам с писането по темата след поредното несъгласие на модераторите *DRINK* То и да иска човек да сподели нещо все не помага ако мнението му се различава от вашето.И аз имам куче с родословие.Коя дума е обидна и кого обижда?Това е самата истина. :-)


Не разбрах твоето мнение с какво помага?

Divane

valnata, ако ти е скучно и просто искаш да поспориш - потърси си друго място,ако обичаш.Темата е изчерпана!
Има правила в този форум и аз държа да се спазват,елементарно е!

valnata

Добре ще потърся. Не спорех а исках само ясен отговор. Обещавам да слушам и да взимам участие по теми в които мога да бъда полезен ;-)

emilradev

Еми има ама ..... ми наакахте темата ...   *STOP* ! Който иска родословно да си взема , който няма възможност - ей така като мен , пак ще си го радва животинчето . Аз имам немски твърдокосмест птичар , както го знаят кинолозите Дратхаар . Няма родословие кучицата , но преди месец сложи в джоба си една друга представителка на породата със родословия и документи сигурно повече от моите . Деси - един лист хартия не прави кучето,както и една купена диплома не прави от нехранимайкото доктор....... На дратхаарката ми можех да и изкарам родословие срещу скромните 150 лева .... ама за какво ми е ? Да можеше кучето да чете .... виж можеше и да му го купя  :-D
: 13.07.2009г 22:10ч
*spam Моля ,някой от така любезните модератори да премести темата в "Лафче"  ,че като гледам доста интересна стана  :-D

valnata

И аз не си заменям пинчера за най-родословния от тази порода.И не е задължително всяко куче без родословие да боледува и да се дават луди пари за лечение :-) Но спирам да споря защото няма смисъл... :-)

Divane

13.07.2009 23:18 #10 Last Edit: 13.07.2009 23:20 by Divane
Емо, всеки хвали собственото си куче.Винаги то е най-най-..както с децата. До сега не съм чула някой да кзва " кучето ми е тъпо,грозно и го мразя.."
Темата за прословутите "хартийки" е дълга,но както ти казах лично - не бих се наела да си чупя пръстите от писане,особено когато знам,че се налива от пусто в празно.
За тези неща човек се убеждава лично - когато има дългогодишен опит,когато се е занимавал с проучване,отглеждане,развъждане и т.н.
Разбира се,че за Бай Драган изобщо не е важно кучето му от развъдник ли е или от малките дето сабахлем ги окучи кучката..Но когато малкото умре на втория месец,или потрошиш ужасно много пари за да го излекуваш от какво ли не,когато се светнеш,че кучето ти е глухо,или има дисплазия,когато умира в мъки пред очите ти..може и да се замислиш за "хартийката".

Когато тръгнах да си взимам куче и аз се метнах на първата обява - Супер!Кане корсо само за 500лв!!!Исках го веднага! Добре,че поразрових повечко..замислих се повечко и изчаках повечко..накрая си взех куче за много пари от чужбина и то не защото съм много богата ( ех,дай Боже!),не за да се фукам (аз дори и по изложби не го водя),а за да имам сигурност,че е това,което НАИСТИНА ИСКАМ и имам някаква гаранция за здравето му. По стечение на обстоятелствата се оказа,че семейство от моя квартал са си взели точно от онази обява кученце( за 500лв) Израстна пред очите ми - прилича на нещо средно между дог и мастиф,правиха му операция на очите,биха му инжекции за какво ли не, характерът му изведнъж се промени и стана агресивно..изобщо - нищо общо с кане корсо.Това не значи,че хората не си го обичат и не си го гледат,ама ..като погледнат моя Кхан и винаги въздъхват тежко...
Сега са решили твърдо,че ще си вземат второ с родословие..

Лора

Цитат на: Деян - 13.07.2009 23:10
След точно десет минути чистя, ако искате да дискутирате - има лафче!

Няма да помогне, повярвай ми.
Тази тема не веднъж сме я дискутирали, ако си спомняш настана луд спор...
Всеки има право да отглежда каквото си поиска. Лично аз, много обичам кучетата, независмо дали са породисти или мелези.  Виж котките... обичам да ги следам само в двора.
Емо успех в намирането, ако намериш нещо евтинко, прати ми координати.  *DRINK*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Divane

Не разбирам едно - защо ВИНАГИ щом  се спомене думата РОДОСЛОВИЕ и веднага се обръща на обичане-необичане.Страшна логика  :buff:

"Като си пееш Пенке ли,кой ли ми тъ слуша"..

emilradev

Оффф Пене ... аз и та слушъм и тъ убичам .... :) Казвал съм го и преди знаеш хем ама ..... Сега пък Лорчето ... гадже търсеше вчера - днеска куче ... и да намерил съм но ще ги видя първо и ще ти кажа , ще ходя да огледам и родителите на кученцата и така ако ще взимам , ще ти кажа :)

Лора

Отговора е прост... с две думи българско съзнание. Затова не се връзвай. Остави хората да си почупят малко главите.
Имала съм две кучета. Едното умря на 6 месеца, не му слагах ваксини и се разболя, а второто преди 2 месеца- никой не видял 4-те му кърлежа, а и не беше при мен да ги извадя. Беше на 12г. Но, ако пак си взема куче, пак ще бъде без родословие. За мен животинките нямат значение, обичам ги всички и смятам, че и ГРЕШКИТЕ имат право на малко обич.

Емо, заеби гаджетата... Само нерви с тях... Свинкала съм да имам животинка покрай себе си. Но докато съм при мама  и тати няма да стане скоро. А ми се щеше заради детето. Аз съм израстнала на село и знам колко ми помогнаха животините. Та искам и детето да си има любимец. Имам си морско всинче, за съжаление не е това което очаквах, но пак си го обичам. Искам куче, че да може да се мачка.  *JOKINGLY*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Деян

Такаааа, пейте си сега наволя, адаша да му мисли.

Лора

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Divane

Ох,Лора, извинявай,ама като те чета и се хващам за главата! *HELP* *HELP* *HELP*

Лора

Недей, аз не заслужавам внимание.  ;-)
Има по важни неща от мен....
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

emilradev

Бай Данчо има такива "професори" по дивите свине , че няма някой да ги види и да не завиди ;) (и рима докарахме). Нямат родословие ама са правени от най-добрите лайки и български бараци , миризмичка на прасе не им убягва . Миналага година идваха едни гърци на лов при нас  и му даваха на човека по 2500 евро на куче .... Нито едно не даде бай Данчо . Не че имат родословия , не че са чистопородни , нито той сигурно е виждал толкова пари накуп . Но той каза така , да си направят кучета , да си ги научат , да си ги гледат и после ги питай дали те ги биха дали за пари . Така ,че парите не са измервателна единица нито за кръв , нито за работни качества ... Деси , ако познаваш някой кинолог или по-добре развъдчик  , попитай го дали от 10 родословни кученца , не излиза едно "изродено" , което всеки развъдчик го е срам да покаже пред хората ..... Няма гаранции , аз разчитам и вярвам на хората , на очите си (да видя родителите на малките) , отколкото на една хартийка . Пример са зоомагазините - препълнение с "родословни" кучета внос от чехия , армения , азербайджан и т.н. ....

Деян

Цитат на: Лора - 13.07.2009 23:38
Деяне, БЛАГОДАРЯ *DRINK*

Ето сега мога да се отпусна в стола с пуканки в ръце...  *DRINK*  :-D

Лора

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

valnata

По магазините е ужас *CRAZY* Един познат си взе мини пинчер вносен с родословие според магазинерите и накрая излезе лисица *ROFL* После се стигна до караници но той още си гледа родословната на хартия лисичка *ROFL* Не всичко е родословно при нас внимавайте особено по тия магазинчета :-)  

Лора

Разбира се, че не всичко е родословно.
Ако разсъждавам пологиката на Емо за бай Данчо... дали някой чужденец не е взел 2-3 мелеза, развъдил ги е и е получил "чистикръвна порода". И хоп, лапни шаран, има си родословие, вземам  го.
Заблудата е най великото нещо. Никога неможеш да бъдеш сигурен.
: 14.07.2009г 00:12ч
Преди време Бирата беше пуснал това. Идея си нямам за какво става въпрос, но мелодията кърти. От "Шрек" е не се ровете...http://tranz.it/load.php?id=zKqNwx45hZtJ6OAE335781
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Divane

Емо,ти нали претендираш да разбираш?! Какво ми цитираш бай Данчо?!

Всеки уважаващ себе си развъдчик ще ти обясни подробно как точно става развъждането на кучета,от подбора на мъжкото и женското,до колко % брак би могло да има от връзката им. Никой до сега не е казвал,че цялото кучило е перфектно,само защото родителите имат родословие. Това е нелепо. "Брака" обаче е наистина малко и колкото и ужасно да звучи - такива кученца се умъртвяват хуманно.
За да се запази една порода чиста,за да отговарят кучетата на стандарта( физика и психика) няма как да се допусне развъждане на некачествени кучета. От едно кучило ,да речем 10 малки, може 6 да са ШОУ КЛАС и 4 ПЕТ КЛАС,може и обартното разбирасе, НО - развъдчика знае какво е произвел,какво предлага и го обяснява подробно на бъдещите собственици ,без да крие или украсява това.онова.Цените на Шоу клас и пет клас кученца са различни.
Хората поначало са заблудени и си мислят,че цените на родословни кучета са в пъти по-високи от тези на "магазинните" кученца. Виждала съм обаче точно обратното. В нито един магазин НЕ ПРОДАВАТ кученца с родословие,дори рядко са ваксинирани.Огромен % са болни и умират рано..в мъки. Не ми се навлиза в подробности как се докарват до магазина,гледката не е за хора със слаби нерви определено,само ще спомена,че се изкупуват от КУЧКАРНИЦИ,не Развъдници,натоварват се в тирове,без храна и вода,необезпаразитени,болни,здрави,различни възрасти-всичко на куп. Докато стигнат до магазина има около 80% загуба,т.е. МЪРТВИ СА. Изкупуват се за стотинки и се продават на огромна печалба.Тези кучета никой не ги знае от кви родители са,с каква кръв са и дори като порастнат на какво ще приличат.

В истинският развъдник обаче,хората могат да ти покажат черно на бяло кръвната линия на твоето пале...до 15-тата му прабаба ако искаш. Знаеш,че няма случайна връзка там,няма компромис,защото така име не се гради,а и обикновено тези хора са повече от влюбени в породата и държат наистина да я запазят.Истинските развъдници не са печатница за пари,дори са на загуба понякога,защото там не се прави компромис с храна,условия,поддръжка.
В нашта мила родина (а и не само тук) има хора,които третират кучетата си като машина за пари.Факт е,че се купуват и фалшиви родословия,но хората като мен се борят и против това.
Когато някой каже,че си търси безродословно куче - защо просто не излезе на улицата да си вземе едно от тези дето се плодят всеки месец?!Нали не е важна породата?!Нали любов..това-онова?! Да,ама искаме да прилича на пинчер,на хъски,на доберман...Защо?! Малко лицемерна ми се вижда цялата тази работа..пък вие пак ще намерите хилази причини да спорите...сигурна съм!

bigbeer

Хех.. любимата ми кучешка тема отново се повдигна, още повече се радвам, че това стана факт - след намесата на любимата ми модераторка.
Деси, тебе съм те признал за кучешкият Хитлер, не можах да разбера само какъв ти беше проблема, че Емо си търси менте куче дето прилича на пинчер, защото не му се дават луди пари за марково такова? Няма да си губя времето да търся и излагам факти, ама ти се замисли колко хора по света гледат кучета и на колко от тях кучетата са като твоето, скъпо, рядко, че и с родословие. После ти предлагам да ги осъдим публично, тези дето обичат и си гледат помиярчета. Аз в момента нямам куче, щото реших да те послушам и да си взема един маркоФ пес.. мисля да тегля кредит и да заложа ранчото, щото иначе никой нема да ми отпусне пари за подобна и крайно необходима нужда.  *THUMBS UP* Ти обаче, продължавай в същият дух да защитаваш каузата на нацистите за чистата раса и тотален геноцид над мелезите и при кучетата.. виждам те като идеолог на 'ДесизмЪа' - ново течение в което се надявам да няма толкова поклонници колкото имаше и продължава да има Хитлер.

пс. тази тема я мислех за изчерпана още предният път когато беше повдигната, като гледам тук, у форумот немаме поддръжници на тоталното отхвърляне и неприемане на нормлните и неоригинални кученца, с малки изключения.

basmachi

Цитат на: Divane - 14.07.2009 00:16
Емо,ти нали претендираш да разбираш?! Какво ми цитираш бай Данчо?!

Всеки уважаващ себе си развъдчик ще ти обясни подробно как точно става развъждането на кучета,от подбора на мъжкото и женското,до колко % брак би могло да има от връзката им. Никой до сега не е казвал,че цялото кучило е перфектно,само защото родителите имат родословие. Това е нелепо. "Брака" обаче е наистина малко и колкото и ужасно да звучи - такива кученца се умъртвяват хуманно.
За да се запази една порода чиста,за да отговарят кучетата на стандарта( физика и психика) няма как да се допусне развъждане на некачествени кучета. От едно кучило ,да речем 10 малки, може 6 да са ШОУ КЛАС и 4 ПЕТ КЛАС,може и обартното разбирасе, НО - развъдчика знае какво е произвел,какво предлага и го обяснява подробно на бъдещите собственици ,без да крие или украсява това.онова.Цените на Шоу клас и пет клас кученца са различни.
Хората поначало са заблудени и си мислят,че цените на родословни кучета са в пъти по-високи от тези на "магазинните" кученца. Виждала съм обаче точно обратното. В нито един магазин НЕ ПРОДАВАТ кученца с родословие,дори рядко са ваксинирани.Огромен % са болни и умират рано..в мъки. Не ми се навлиза в подробности как се докарват до магазина,гледката не е за хора със слаби нерви определено,само ще спомена,че се изкупуват от КУЧКАРНИЦИ,не Развъдници,натоварват се в тирове,без храна и вода,необезпаразитени,болни,здрави,различни възрасти-всичко на куп. Докато стигнат до магазина има около 80% загуба,т.е. МЪРТВИ СА. Изкупуват се за стотинки и се продават на огромна печалба.Тези кучета никой не ги знае от кви родители са,с каква кръв са и дори като порастнат на какво ще приличат.

В истинският развъдник обаче,хората могат да ти покажат черно на бяло кръвната линия на твоето пале...до 15-тата му прабаба ако искаш. Знаеш,че няма случайна връзка там,няма компромис,защото така име не се гради,а и обикновено тези хора са повече от влюбени в породата и държат наистина да я запазят.Истинските развъдници не са печатница за пари,дори са на загуба понякога,защото там не се прави компромис с храна,условия,поддръжка.
В нашта мила родина (а и не само тук) има хора,които третират кучетата си като машина за пари.Факт е,че се купуват и фалшиви родословия,но хората като мен се борят и против това.
Когато някой каже,че си търси безродословно куче - защо просто не излезе на улицата да си вземе едно от тези дето се плодят всеки месец?!Нали не е важна породата?!Нали любов..това-онова?! Да,ама искаме да прилича на пинчер,на хъски,на доберман...Защо?! Малко лицемерна ми се вижда цялата тази работа..пък вие пак ще намерите хилази причини да спорите...сигурна съм!
Първият стандарт на породата е създаден във Великобритания още през 1892 г., а през 1901 г. бил организиран и клуб на любителите на сиамски котки и бил осъвременен стандарта. В края на XIX в. сиамски котки били внесени и в САЩ както от Тайланд, така и от Великобритания и през 1909 г. бил учреден американски клуб на сиамската котка, който няколко години по-късно създал също собствен стандарт. От 1924 г. в Лондон ежегодно се провежда специализирана изложба само за сиамски котки. След основна преработка на стандарта през 1958 г. и на базата на продължителна селекция се достигнало до съвременния тип на сиамската котка, чиито характерен признак е акромеланизма (тъмната окраска на крайниците, опашката и лицевата част). Новият стандарт включвал лека костна система и клиновидна глава. В него са дадени четирите й основни цвята, както и недопустимите наследствени недостатъци. Дотогава в предишния стандарт били допускани и котки с кривогледство и пречупена опашка, което сега е недолустимо. В настоящият момент има малки различия в стандартите на FIFe и CFA относно съвременния тип Сиамска котка.
В България широко разпространена е старотипната Сиамска котка, която отскоро е утвърдена с известни промени от WCF като нова порода - Тайска котка. У нас все още няма внесена от чужбина и регистрирана Сиамка от новия съвременен тип .

http://www.fdp-bg.com/siam.htm -новата Сиамска
http://www.fdp-bg.com/siam.htm#tai - старата Сиамска ,сега вече Тайска
Те дотук с родословията и чистите породи.Давам примера с котки ,че недолюбвам кучета.
Сите пашапорти ,родословия, 'чиста кръв' ,и го хранили с луканка - щот татко му бил Фон нам кой си ,са мижи да та лажа.Много добре смазана машина за пари :).Требе да си голям сноб да се ръснеш няколко хиляди евра за куче с тескере и 5 реда баби и дядовци ,дет никой незнае от де са се пръкнали(стандартизацията на кучетата май втората петдесетилетка на 20 век е въведена) ,и всички други хайвани от тая порода които не струват толкова и нямат тескере,щот са се раждали в двора на Франческо още от времето на прадядо му са помияри безпородни.А за човек който   модерира форум ,чиято идея е отглеждането на животинки ,пък били те и риби ,да толерираш"хуманното убиване" на "брака" е най-малкото грозно. ]:->
[smg align=left id=594][smg align=left id=595]


http://krevetki-vishni.narod.ru/

}|{opukc

Обяснявяй ти, че германците произвеждат "ментета"!
Не знам за какво спорите всъщност. Но затова и кинологията ни клони към "- безкрайност".
Хората с векове правят селекции за създаване на дедена порода, а тук се плоди с животни които дори не знаем какви са, защото сме "по-умни" и обичаме да побългаряваме нещата.
Родословието е единствения документ, който доказва произхода на дадено животно - говоря за породите, другото е просто куче, котка, кон или прасе.
Безнадзорното плодене води след себе си само негативи.



elblanko

Аз бях граничар в казармата и ми се ще да ви разкажа една история за така наречените граничарски кучета. Първо те далеч не са толко чиста линия за колкото ги представяха на времето, по заставите размножаването им беше оставено на ограничените старшики, а както всички добре знаем те на две магарета не могат да им разделят сламата. Имахме три кучета на заставата, уж немски овчарки. В един красив слънчев ден разбрахме че са внесени няколко кучета а нашата застава ще има честа да приюти едно от тях, Кучето беше мъжко, младо в страхотна форма, добре обучено и тероризираше старото мъжко при всеки удобен случай. Веднъж ходейки из гората със събрата си по оръжие видяхме един вълк, вълците винаги бягаха като ни видят а ния пускахме кучетата да ги гонат. Пуснахме новото куче а то виждайки вълка изпадна в паника и разви невероятна скорост но не към вълка.  :-D търсихме го тоя  пес към три часа и накрая ни се обадиха от заставата че се е прибрал. След този случаи винаги при гранична обстановка кучкара си взимаше старото куче, заради простата логика че на него можеше да се разчита, то имаше повече задържания на нарушители отколкото имаше целия ни набор. Та идеята ми е че кучетата са като хората, някои стават а други не.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

emilradev

14.07.2009 10:56 #29 Last Edit: 14.07.2009 15:10 by Divane
"Темата е люлка на безкрайни спорове и дискусии . Точно заради това ще се дистанцирам от нея , и ако Деси защитава тезата ,че родословията са за да се покаже родът на кученцето до девето коляно , с бабите и дядовците му - съгласявам се ,че си трябва родословие,като доказателство за бъдещият му потенциал , който е възможно един ден да развие . Но , Деси , моля те не заставай , зад "хуманното умъртвяване" , само и само да се запази реномето на някой развъдник . Няма такова нещо ,като хуманно убиване на здрави кученца , които нито са болни , нито недъгави , а просто не отговарят на всички стандарти на породата . Дайте да убием  хората с по-големи уши от нормалните размери  , различните хора  .... Това ми напомня малко на един мой приятел от ВСВ 2 , мисля ,че Адолф Хитлер се казваше и той беше развъдчик и целеше много чисти и расови .... хора .

П.С. Ако бях прочел докрай поста на г-н. Шолеков , сигурно нямаше да го повторя и да дам сравнение с големият немски диктатор , но ... уви , сега го прочетох . Повече ,няма дори да чета тази тема ."


onyxman

Кой каквото куче иска, такова ще си гледа, нали си е негово. Важното е да се грижи подобаващо за него.

discus

 *offtopic Някой замислял ли се е откъде се появиха уличните кучета.  Не защитавам никоя теза, но има доста хора които си взимат куче някоя си порода, минава известно време и хоп "ама аз такова куче не съм искал" и хайде на вън. Не че такъв тъпанар няма да изгони и куче с родословие, но е по-малко вероятно.

Лора

Ех, Боби... Явно си пил кафе преди мен. Това ми се въртеше и на мен в главата.
Обаче искам да обърна темата и в друга посока. Ако е трябвало само порода с порода да се чифтосва, Господ, щеше да го направи (ако се вземе предвид, че той е сътворил света). Т.е. кокери с кокери, пудели с пудели и т.н. Дори и хората. Българи с българи, негри с негри...
А всъщност някой пък замислял ли се е, как са възникнали породите?... Всичко е една селекция и подпор на природата, докато човека не е забелязал и не е започнал да се занимава със селекции. Съжалявам, че не си спомням всичко от средното си образование, но точно в час по животновъдство, когато учехме за породите, крави, овце, кози и т.н. Всички те са кръстоска м/у няколко други животни със специфични признаци, които са искали да запазят в следващите линии. Така, че всико е мелез. И точно прародителите на вашите домашни родословни кучета са имено гореспоменатите от Боби улични превъзходни.  Да не продължавам с логиките си, че ще настане пак луд спор. :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

kiril_m

Не разбрах българите мелез ли са или порода? :-)

BOJO

Цитат на: Лора - 14.07.2009 11:46.... И точно прародителите на вашите домашни родословни кучета са имено гореспоменатите от Боби улични превъзходни.  Да не продължавам с логиките си, че ще настане пак луд спор. :-D


Аз нещо не разбрах логиката. И освен това не виждам причина за спор. Въпроса не е в спора. Въпроса е в собсвения избор и отговорността за домашния любимец.

Има селектирани породи от векове.  Едва ли трябва да се отрича всичко с лека ръка.


: 14.07.2009г 13:01ч
Цитат на: discus - 14.07.2009 11:22
*offtopic Някой замислял ли се е откъде се появиха уличните кучета.  Не защитавам никоя теза, но има доста хора които си взимат куче някоя си порода, минава известно време и хоп "ама аз такова куче не съм искал" и хайде на вън. Не че такъв тъпанар няма да изгони и куче с родословие, но е по-малко вероятно.

Съгласен категорично с мнението на ДИСКУС.

И да добавя: Друга категория са хората, които умишлено разпространяват мелези за чистопородни. Както кучета и котки , така и рибки . Изпитано на собсвен гръб - два пъти.

elblanko

Ровейки се из темите за различните модели телевизори, попаднах на една тема досущ като тая, ставаше въпрос какъв телевизор да си купим, за еди колко си пари. Този който беше пуснал темата мислеше да си взема сони, един друг пък му обясняваше за някакъв самсунг ако не се лъжа, че имал същите параметри и някакви предимства изтъкна, да не говорим че цената му беше в пъти по ниска. Точно както аз го обясних за кучетата, демек че не си заслужава да се дават пари за сонито само защото е сони. А пича изръси: еееее да ама е сони и ще си го взема него.  :buff: В психологията май имаше термин за това поведени ама съм забравил какъв точно беше. ;-)
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

onyxman

Три страници изписани и за какво? Човека като иска да си вземе някаква кръстоска ще си вземе. Който иска непременно да е с родословие, такова ще си намери. Не виждам защо е нужно да се спори по този въпрос. Винаги ще има 2 различни мнения по въпроса чистокръвно или нечистокръвно животно.  *privet*

bicho1976

Цитат на: onyxman - 14.07.2009 13:49
Три страници изписани и за какво? Човека като иска да си вземе някаква кръстоска ще си вземе. Който иска непременно да е с родословие, такова ще си намери. Не виждам защо е нужно да се спори по този въпрос. Винаги ще има 2 различни мнения по въпроса чистокръвно или нечистокръвно животно.  *privet*
Аз също се чудех ,ама на.Трябваше някой да си развие тезата.

Лора

Цитат на: kiril_m - 14.07.2009 12:45
Не разбрах българите мелез ли са или порода? :-)

Мелези разбира се. Кой не е си е учил уроците по история, а? :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

petkob

Колега onyxman, по твоята логика нито рекламите, нито политическите дебати имат смисъл.

Повечето хора обикновено не са привърженици на никое от крайните становища и за да вземат решение предпочитат да изслушат и двете страни. Лично аз няма да си взема куче, дори ако всички котки на света се свършат, но темата за чистокръвието далеч не засяга само кучетата, затова ми е интересно да я чета. Странно ми е вие с bicho1976 защо я четете, щом не виждате смисъл в нея.

Отбелязах си също, че когато я провокират, и Divane може да изложи интересни мисли. Сам нямаше да го разбера, понеже нямам куража на Бирата.  :-D *DRINK*
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

Лора

Цитат на: BOJO - 14.07.2009 13:21
Аз нещо не разбрах логиката. И освен това не виждам причина за спор. Въпроса не е в спора. Въпроса е в собсвения избор и отговорността за домашния любимец.


Разбира се, че това е въпроса. Но да се отхвърлят несполучливите породи без родословие е пълна глупост. Всяко живо същество има нужда от внимание и любов.
ПОдкрепям Бирата и Емо.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

bicho1976

Колега, petkob според Вас какъв е смисълът ,освен модераторите да почистят след нас.Колегата чиято обява предизвика тази тема, ясно и категорично каза че не се интересува от чистокръвна порода.Даго анатемосаме,така ли?!И всички като мене грешници които гледаме мелези да им се отнеме правото на домашен любимец.Ето за това ми се вижда бесмислена темата.Поздрави:Станчев

Divane

Лора,пиша ти бавно за да може да ме разбереш(отнася се и за Бирата) - спорът за родословни и неродословни животни НЯМА НИЩО общо с темата за любовта към животните...
Нямам нищо против безпородните животни - по улиците е пълно с тях,имала съм такова куче и съм го обичала дълги години!В тази тема говориме за друго,но явно в бързината да сте ми контра(щото вече и за слепците е ясно колко ме "обичате"),пропускате смисъла и просто драскате нещо там..да става интригата.


Ако трябва да го напиша още няколко пъти?




: 14.07.2009г 14:02ч
Цитат на: bicho1976 - 14.07.2009 14:37
Колега, petkob според Вас какъв е смисълът ,освен модераторите да почистят след нас.Колегата чиято обява предизвика тази тема, ясно и категорично каза че не се интересува от чистокръвна порода.Даго анатемосаме,така ли?!И всички като мене грешници които гледаме мелези да им се отнеме правото на домашен любимец.Ето за това ми се вижда бесмислена темата.Поздрави:Станчев


Бичо,хайде сега и ти се върни в началото на темата и прочети отново всичко,ама внимателно..не бързай. :-)

emilradev

От 19 до 26 Юли 2009 БРФК организира киноложка седмица в Шкорпиловци.

На северното ни черноморие ще се проведат няколко киноложки изложби с ранг САС и CACIB, както и специализирани изложби по породи.

Място на провеждане на изложбите отново ще бъде комплекс Джордаш в Шкорпиловци. Очакванията на организаторите са киноложкия маратон да предизвика огромен интерес от страна както на български, така и на чуждестранни кинолози.

Мероприятията ще започнат на 19 юли с национална изложба с ранг ЦАЦ. Следват няколко международни и специализирани за американски стафордширски териер, черен териер и доберман. Предвижда се и провеждането на национални изложби за Македония и Черна Гора.

В края на киноложката седмица ще се състои и Шоу на шампионите, в което за най- добре представилите се собственици и кучета са предвидени големи предметни награди.

Съдии на изложбите ще са както български, така и чуждестранни гости. Това е една добра възможност за всички запалени кинолози да съчетаят участието си в изложби с почивка на море.

Весела Марева - Хоби ТВ

ДО тук беше официалната информация . Другата неофициална е ,че аз пък те обичам много Деси и ценя и мнението ти и ..... айде няма да навлизам навътре ...  @}->--

Divane

Емо,знам,че ме обичаш ;-) С теб е удоволствие да се спори. :-D

Лора

Цитат на: Divane - 14.07.2009 14:40
Лора,пиша ти бавно за да може да ме разбереш



Ха, че аз не съм блонди, мога и бързо да чета. :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

petkob

Цитат на: bicho1976 - 14.07.2009 14:37
Колега, petkob според Вас какъв е смисълът ,освен модераторите да почистят след нас.Колегата чиято обява предизвика тази тема, ясно и категорично каза че не се интересува от чистокръвна порода.Даго анатемосаме,така ли?!И всички като мене грешници които гледаме мелези да им се отнеме правото на домашен любимец.Ето за това ми се вижда бесмислена темата.Поздрави:Станчев
Аз нямам мнение за чистокръвността и съответно никого не анатемосвам. Ако имах, нямаше да го спестя. И двете страни имат силни аргументи.

Мисълта ми беше единствено, че темите, които намирам за безсмислени, не ги чета, камо ли да ги коментирам. Физически не е възможно. Защо не правите така повече хора, хем да си спестите усилията, хем да не спамвате останалите и да не отваряте работа на модераторите да почистват?

А въпросният колега сам е предложил темата да премине в лафче и аз като него продължавам да я намирам за интересна.

А Divane всички я обичаме. Битълс са го казали най-добре:

I don't like you, but I love you
See that I'm always thinking of you
Oh, oh, oh
You treat me badly, I love you madly
You've really got a hold on me
You've really got a hold on me, baby
@}->--
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

Divane

Цитат на: emilradev - 14.07.2009 10:56
"Темата е люлка на безкрайни спорове и дискусии . Точно заради това ще се дистанцирам от нея , и ако Деси защитава тезата ,че родословията са за да се покаже родът на кученцето до девето коляно , с бабите и дядовците му - съгласявам се ,че си трябва родословие,като доказателство за бъдещият му потенциал , който е възможно един ден да развие . Но , Деси , моля те не заставай , зад "хуманното умъртвяване" , само и само да се запази реномето на някой развъдник . Няма такова нещо ,като хуманно убиване на здрави кученца , които нито са болни , нито недъгави , а просто не отговарят на всички стандарти на породата . Дайте да убием  хората с по-големи уши от нормалните размери  , различните хора  .... Това ми напомня малко на един мой приятел от ВСВ 2 , мисля ,че Адолф Хитлер се казваше и той беше развъдчик и целеше много чисти и расови .... хора .

П.С. Ако бях прочел докрай поста на г-н. Шолеков , сигурно нямаше да го повторя и да дам сравнение с големият немски диктатор , но ... уви , сега го прочетох . Повече ,няма дори да чета тази тема ."



хмм,чак сега ти видях този пост..странно!Както и да е..
Може би трябва да изясня още нещо - какво е "брак" - това са кученца с физически и психически големи отклонения и е невъзможно да живеят с недъзите си.
"Брак" също така се води вродената глухота, бели петна по носа,главата(зависи от породата и стандарта за окраска на козината) - такива кученца се подаряват или продават на по-ниски цени. В един реномиран развъдник,за да се закупи кученце се попълва дълъг въпросник..отговаряш на питанки от типа Какви са ви месечните доходи, в къща или апартамент живеете и т.н.  Развъдчика може да прецени,че не ставаш за  стопанин и изобщо да те отсвири, същото така те питат какви са ви намеренията спрямо кученцето - домашен любимец или имаш амбиции да развъждаш и да водиш кучето по изложби.За това има ШОУ КЛАС и ПЕТ КЛАС,както и различни цени.
Пак си мисля,че наливам пусто в празно,ама...все се надявам  и някой мислещ човек да прочете..

Лора

Цитат на: petkob - 14.07.2009 14:58

А Divane всички я обичаме. Битълс са го казали най-добре:

I don't like you, but I love you
See that I'm always thinking of you
Oh, oh, oh
You treat me badly, I love you madly
You've really got a hold on me
You've really got a hold on me, baby
@}->--

Говори за себе си, не ни намесвай и останалите. Не си падам по жени. :-D

И да си го кажа пак. Това да имаш нещо марково е чисто гъзарене. Незнам защо винаги подстрекаваш да се купуват такива кучета. Незнам, защо си против развъждането на обикновените породи. Това си един цикъл, който не спира. Ако го спрем, няма да има разнообразие в природата и скоро тези обикновени породи биха се зачислили към защитените видове.Пак казвам, ако е трябвало пудел с пудел да се кръстова, то Господ е щял да го направи така. Мога да кажа, че мелезите не са по малко обичливи кучета. Всичко е въпрос на дресировка.
Вие, като искате си гледайте маркови кучета, карайте си маркови нови коли и си носете марковите дрешки. Ние по обикновените хорица, ще си караме както до сега. Китайски и български дрехи, мелези и коли и жени втора употреба... :-D
Мисля, че и аз няма какво повече да кажа по темата.

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

nikiK

За какво човек си взима породисто куче.Ами ако искаш куче да ти пази двора вземаш си н.овчарка,ако пък искаш такова което да си го носиш в джоба и да е с теб на всякъде-пинчер,ловец ако си-гонче ..........примери много.Това е предимството на чистокръвните,знаеш какво да очакваш от него,колко ще порасне къв ще му е нрава и т.н.т.Иначе всичките видове кучета,независимо от техния произход,заслужават нашето уважение и обич! *DRINK*
450 лит.  Ю.Америка- Геофагуси, Скаларии Манакапуру, Цихлиди джуджета
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.org%2Fbouk58j9z%2FDSC07050.jpg&hash=8c3a842af0d72cdf9aac794b1cd930ff0f55922a
260 лт.  Африка ез. Малави

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fdkblqd7a5%2FDSC07053.jpg&hash=990372686b1835fb091e9de8fc0bec78d164e9f4

valnata

Това да имаш нещо марково е хубаво.Аз не съм съгласен с това, че ако вземеш куче което не е с родословие има риск то да умре или да пръснеш луди пари за него.Риска го има винаги и за родословните кучета. Никой не може каже че след 6 месеца родословното куче ще е живо а това без родословие задължително мъртво. :-) А за обикновените породи те никога няма да престанат да се въдят *DRINK*

elblanko

Цитат на: Divane - 14.07.2009 00:16
Всеки уважаващ себе си развъдчик ще ти обясни подробно как точно става развъждането на кучета,от подбора на мъжкото и женското,до колко % брак би могло да има от връзката им. Никой до сега не е казвал,че цялото кучило е перфектно,само защото родителите имат родословие. Това е нелепо. "Брака" обаче е наистина малко и колкото и ужасно да звучи - такива кученца се умъртвяват хуманно.
За да се запази една порода чиста,за да отговарят кучетата на стандарта ( физика и психика) няма как да се допусне развъждане на некачествени кучета. От едно кучило ,да речем 10 малки, може 6 да са ШОУ КЛАС и 4 ПЕТ КЛАС,може и обартното разбирасе, НО - развъдчика знае какво е произвел,какво предлага и го обяснява подробно на бъдещите собственици ,без да крие или украсява това.онова.Цените на Шоу клас и пет клас кученца са различни.
Задавам конкретен въпрос за да няма после ама ти не си разбрал пишеш си само е така бла бла бла. Наистина ли си мислиш че психиката на всички селектирани кучета е еднаква при всички екземпляри? Аз лично се осланям само на собствения си опит, и на фактите, а не на това какво ми бил казал еди кои си от еди кои си кучкарник. Интересно ми е от къде ти си научила това което спомена за психиката на така наречената чиста порода кучета? Интересно ми е също как определят психиката на едно новородено?
*mislia*
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Divane

Цитат на: Лора - 14.07.2009 15:15
Говори за себе си, не ни намесвай и останалите. Не си падам по жени. :-D

И да си го кажа пак. Това да имаш нещо марково е чисто гъзарене. Незнам защо винаги подстрекаваш да се купуват такива кучета. Незнам, защо си против развъждането на обикновените породи. Това си един цикъл, който не спира. Ако го спрем, няма да има разнообразие в природата и скоро тези обикновени породи биха се зачислили към защитените видове.Пак казвам, ако е трябвало пудел с пудел да се кръстова, то Господ е щял да го направи така. Мога да кажа, че мелезите не са по малко обичливи кучета. Всичко е въпрос на дресировка.
Вие, като искате си гледайте маркови кучета, карайте си маркови нови коли и си носете марковите дрешки. Ние по обикновените хорица, ще си караме както до сега. Китайски и български дрехи, мелези и коли и жени втора употреба... :-D
Мисля, че и аз няма какво повече да кажа по темата.


сигурна ли си,че не си блондинка?! =-O


Лора

Убедена съм, дори погледнах в родословието си... Нямаме блондита в рода си.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

valnata

Това за психиката и на мен е интересно как я определят при малките кучета. Поне при моите кучета които съм имал до сега характер проявяват когато стана да година и нагоре.Докато кучето е бебе няма как да разбереш дали умно или глупаво или е лудо защото поведението при всички е почти еднакво.Те затова не ги взимат на обучение на 40 дни, а се чака определена възраст :-)

Деян

Пък моите кученца на шест месеца вече им личи дали са обичливи, саможиви или каквито и да са.  :-)

Divane

Елбланко, за да ти отговоря подробно на въпросите - ще се наложи да пиша мнооооооого,ама наистина много.Спести ми го,моля те..просто потърси литература по въпроса,говори с хора,които се занимават с развъждане(по възможност небългари) и ще ти стане ясно всичко.

Относно психиката на отделните породи - това не са някакви роботи,нормално е всяко куче да има индивидуален ХАРАКТЕР,но родословието дава все пак гаранция,че няма да има големи отклонения.Мога да ти кажа за кане корсо например,защото вече има доста такива кучета в Бг и тези от София повечето ги познавам. Не съм видяла корсо,което да не става за пазач когато е в двора(апартамента) или което да напада безпричинно хора на улицата.Всичките кучета до едно са силно интуитивни,при всички се проявява "пастирското" начало,дори ако за пръв път попаднат на поляна с крави :-D.Няма агресия към други кучета,няма агресия към деца..и още мноого показатели,характерни за породата.

Понеже няколко пъти споменаваш "психология",би трябвало да си чувал,че има дял "Зоопсихология" - правят се различни тестове и се определя кучето за какво е годно. По този начин се подбират и кучетата,подходящи за водене на слепи хора,инвалиди,кучета спасители и т.н. Останалото е въпрос на обучение.

Сега най-вероятно ще ме контрираш - да,ама неродословните овчарки пазели на границата по-добре от родословната - и за това има отговор - всичко се крие в обучението.

Тестовете определят неща от типа - кучето стресирано ли е, как реагира на звуци,следи ли с поглед движенията на стопанина...специалистите определят кое е годно за обучение за водач,спасител..и кое не.
Темата наистина е ужасно дълга..да не забравяме все пак,че в този форум се говори за акваристика  :-)

emilradev

ХОХОХОХО момци , дайте да пием по една студена биричка  *DRINK* , че започнаха  да се усещат  хапливи женски напатки в темичката ...... нямаше да пиша ама .... как да се сдържа , то голям цирк стана  :-D  *ROFL*

NO CARRIER

Искате ли да започнете да си говорите за родословия, а да не се джвакате помежду си?!  :duvar:

Кой печели от разправиите? И какво си създаваме - врагове. Защо да се караме и да не можем да се погледнем в очите като седнем на една маса. Ако изобщо се стигне до там. Животът е кратък, не го съкращавайте с простотии. Гледайте си собствената паничка, а другите оставете да си трошат главите.  *DRINK*

Убеден съм, че ако кибиците седнат да прегледат статиите из форума, ще спечелят много повече отколкото да получават душевен оргазъм от това, че са затапили някой. И после - рибката ми плува на криво, що така?! Имам водорасли, кво да ги прааа?!?!?!!!? Свари си ги на супа.

Поздрав за всички:
The Offspring - Why Don`t You Get A Job
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

valnata

Ами исках да кажа, че  при бебетата не се разбира лудоста и характера.Да кажем до  2 3 месечна възраст. :-)

Деян

Цитат на: emilradev - 14.07.2009 15:51
ХОХОХОХО момци , дайте да пием по една студена биричка  *DRINK* , че започнаха  да се усещат  хапливи женски напатки в темичката ...... нямаше да пиша ама .... как да се сдържа , то голям цирк стана  :-D  *ROFL*


*spam

А аз защо мислиш ви изхвърлих от пазара?!  :-)

: 14.07.2009г 15:03ч
Цитат на: valnata - 14.07.2009 15:53
Ами исках да кажа, че  при бебетата не се разбира лудоста и характера.Да кажем до  2 3 месечна възраст. :-)

Това е така. :)

emilradev

Тъй Тъй ... Ники положи началото на мира .... Дайте да заровим томахавката (които са я вдигнали де) .   :coffee:
Пийс енд Лов ;)

Divane

При бебетата също се правят тестове..елементарни са и се гледат основни неща - примерно като се хвърля канче или връзка с ключове - как реагира малкото, как се отнася към другите бебета..дали е свито или се бута да суче първо...такива неща. Разбира се,че след 3 месеца вече започва да проявява къде-къде повече индивидуалността си. Принципно това е времето и когато вече може да се отделят от майката и да се взимат от новите им стопани.

}|{opukc

14.07.2009 16:10 #63 Last Edit: 14.07.2009 18:27 by }|{opukc
Цитат на: Лора - 14.07.2009 14:22
Но да се отхвърлят несполучливите породи без родословие е пълна глупост.

Лора,
това е пълна глупост!!!
Няма понятие като несполучливи породи c или без родословия!!!
Аз не исках да влизам с тази тема, понеже от 20г съм наясно как мисли бългалина по въпроса.......също така съм наясно с, как, защо..и т.н. се издават родословия.
Обаче, светската истина е друга - Клубовете в частност отговарят за правилното развитие на породата си.
Аз гледам ротвайлер/който не е изял никой досега/, кучето ми има и родословие и е издържало изпит за селекционна годност и екстериорна оценка. Ако не отговаряше поне на един от тези критерии това куче не трябва да дава поколение, и ако клуба е стриктен, няма да издаде родословия на малките.
Да, любовта към животните няма нищо общо, но........колуването на ПО-еФтино животно допълнително стимулира производството на безпородни такива, само защото на външен вид го докарват.
Пак ще се повтора.
Хората по света са намерили начин да запазват и облагородяват породите си, та ние не сме по-Умни от тях, че да ги разваляме.
ПП - Преместете темата в Дог.бг
Кой е модератора?
Виждам, че много хора имат отношение към темата, но нищо не разбират.
Пак ще кажа - Ако дадено породисто животно няма родоссливие за това, то си остава просто ЖИВОТНО - независимо дали е куче, котка, прасе.....


elblanko

14.07.2009 17:32 #64 Last Edit: 14.07.2009 20:05 by elblanko
Цитат на: Divane - 14.07.2009 15:50
Елбланко, за да ти отговоря подробно на въпросите - ще се наложи да пиша мнооооооого,ама наистина много.Спести ми го,моля те..просто потърси литература по въпроса,говори с хора,които се занимават с развъждане(по възможност небългари) и ще ти стане ясно всичко.
Относно психиката на отделните породи - това не са някакви роботи,нормално е всяко куче да има индивидуален ХАРАКТЕР,
Явно няма да има нужда да търся каквото и да било защото ти ми каза това което ме интересуваше. ;-) Тук ситуацията странно ми прилича като тази на човека който реши да си купи сони.
ЦитатСега най-вероятно ще ме контрираш - да,ама неродословните овчарки пазели на границата по-добре от родословната - и за това има отговор - всичко се крие в обучението.
Тук с риск да ме обвиниш в плагиатстване на любимата ти фраза, ще ти кажа че явно не си ме разбрала. И двете кучета вършеха страхотно работата за която бяха обучени, а тя определено не беше да гонят вълци в гората. Аз разказах случката като пример за реакция в нестандартна ситуация, имахме едно пет шест месечно пале което подгони вълка при първата си среща с него, а избора на кучкара падна върху старото куче именно заради това, на него не му трябваше куче което ще си бие камшика при първата напечена ситуация.
ЦитатТемата наистина е ужасно дълга..да не забравяме все пак,че в този форум се говори за акваристика  
Ето тук вече си права, хайде да помогнем на това момиче.  http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,4955.45.html
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

basmachi

Цитат на: }|{opukc - 14.07.2009 16:10
Лора,
това е пълна глупост!!!
Няма понятие като несполучливи породи c или без родословия!!!
Аз не исках да влизам с тази тема, понеже от 20г съм наясно как мисли бългалина по въпроса.......също така съм наясно с, как, защо..и т.н. се издават родословия.
Обаче, светската истина е друга - Клубовете в частност отговарят за правилното развитие на породата си.
Аз гледам ротвайлер/който не е изял никой досега/, кучето ми има и родословие и е издържало изпит за селекционна годност и екстериорна оценка. Ако не отговаряше поне на един от тези критерии това куче не трябва да дава поколение, и ако клуба е стриктен, няма да издаде родословия на малките.
Да, любовта към животните няма нищо общо, но........колуването на ПО-еФтино животно допълнително стимулира производството на безпородни такива, само защото на външен вид го докарват.
Пак ще се повтора.
Хората по света са намерили начин да запазват и облагородяват породите си, та ние не сме по-Умни от тях, че да ги разваляме.
ПП - Преместете темата в Дог.бг
Кой е модератора?
Виждам, че много хора имат отношение към темата, но нищо не разбират.
Пак ще кажа - Ако дадено породисто животно няма родоссливие за това, то си остава просто ЖИВОТНО - независимо дали е куче, котка, прасе.....



Само един въпрос .Ако видиш човек с куче близнак на ротвайлера ти ,как ще го заприказваш?
- Извинете тва животно има ли родословие?
-Да.
-Аууу какво сладко ротвайлерче.
Сори Жоре ама то това малко на виц мяса.
Нямам претенции да разбирам от кучета и породи ,ама имам очи и глава .И на ротвайлера викам ротвайлер без значение дали се помества в нечий стандарт.И на негъра немога да кажа китаец ,щот очевидно не е .
[smg align=left id=594][smg align=left id=595]


http://krevetki-vishni.narod.ru/

}|{opukc

14.07.2009 20:20 #66 Last Edit: 14.07.2009 20:23 by }|{opukc
Цитат на: basmachi - 14.07.2009 19:55
Само един въпрос .Ако видиш човек с куче близнак на ротвайлера ти ,как ще го заприказваш?
- Извинете тва животно има ли родословие?
-Да.
-Аууу какво сладко ротвайлерче.
Сори Жоре ама то това малко на виц мяса.
Нямам претенции да разбирам от кучета и породи ,ама имам очи и глава .И на ротвайлера викам ротвайлер без значение дали се помества в нечий стандарт.И на негъра немога да кажа китаец ,щот очевидно не е .

Това изказване е направо неуместно - не искам да те обида.  *privet*
Отговор: Но първо следва въпрос!!
Какво значи близнак?
Брат на моето куче не му е близнак...савършенно различни са.
1. Не ме интересуват хората с други ротвайлери. Нямам работа при тях..
2. Не контактувам с "кучкари"....
3. Не разбирам това, което казваш - да заприказвам човека е едно, а дали кучито има родословие е друго.....

ПП - Те и пигмеите са негри, но не ги сравняваш с нигерииците нали /за О`Коча стааа въпрос/!!!!

ППП - Не мисля да коментирам повече в тази тема..доста съм видял и чул за да ме изненадате с нещо!!!!! *STOP*

bigbeer

Жоро по темата нищо не каза. Толерираш ли кучешкият расизъм?

}|{opukc

14.07.2009 21:01 #68 Last Edit: 14.07.2009 21:25 by }|{opukc
Цитат на: bigbeer - 14.07.2009 20:40
Жоро по темата нищо не каза. Толерираш ли кучешкият расизъм?
Пешо, дай да обсъдиме с тебе въпроса по скайп!
Расизъм....Това е понятие, за което бъргарина не е дорасъл дори/Ние още подритваме кучетата си/. Трябват ни още 100 години за да станеме раситси....засега сме съдисти!!! Кучето не е домашен любемец а е стока.
Боби се изказа много уместно по въпроса няколко поста по-наголе. Хората си купуват кучета, които като малки приличат на едно, а като пораснат стават съвсем друго. После тези животни отиват на улицата. ЗАЩО - защото някой има интерес или някой е прееебан. Продал-купил, измамил-измамен......няма значение, но проблема остава.
Не, не съм расист, аз лично съм дал за кастриране и отглеждане много бездомни кучета, които или така са родени или са отишли не по своя воля на уличата. Но проблема като цяло остава.
А и мисля, че не си ме разбрал...Темата е "Дискусия за родословие"
Нищо извън темата не съм казал досега...

Жоро

kamos

Хайде даналея и аз малко масло в огъня.
Притежавам котка. Котката спеше пред входната врата в продължение на седмици и накрая отстъпих пред ревовете на дъщерите ми и я прибрах. Преди да я взема проверих дали някой не я търси, но уви.
Котката по външни белези е старотипна сиамска котка или по новому Тайска. Няма недостатъци и по всички показатели влиза в стандарта на Тайската котка. Изключително умно и податливо на дресура животно.При мен е повече от година. Котката е женска. Сега ако искам напълно законно да имам малки от това животно би следвало да я кръстосам със съответния мъжкар, но това не може да стане, тъй като няма родословие. Както е известно в България родословието е само ако животното е от развъдник или клуб. Няма опция за допълнителен тест бил той и ДНК, който да ми позволи животното да бъде класифицирано като Тайска котка. Т.Е. имам котка. Същевременно у приятели видях котка с родословие от наш развъдник, която не може да стъпи и на малкия пръст на моята, ама има "тескере".
И на последно място, но не и по важност.
Колегата много точно подчерта, че британците са създали новата порода "Сиамска котка" и от там нататък вече има Тайска котка. Тайската котка е див вид а не изкуствено селектирана. За съжаление доста от световните организации не я признават понастоящем като порода.
И в заключение
Деси донякъде съм съгласен, че купувайки нещо с родословие имаш частична сигурност какво да очакваш от любимеца ти, като вид, нрав и т.н., но от друга страна кой по дяволите им дава право на тия да определят, че само животни произведени под тяхна селекция са истински?
Да не би да ти го продават с ДНК анализ от независима лаборатория?
Наскоро имаше доста скандали с немската огранизация на немското овчарско куче. Оказа се, че ако кучето ти не е съсобственост на съдия просто не влиза в челните места на класациите. Отделно от това продават кучета от едни родители, като им приписват родословие на други родители.
Това с родословията от добра идея стана добър монополен бизнес, и като всеки друг добър бизнес беше изкопиран от търгашите.
Айде със здраве на всички.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

}|{opukc

Цитат на: kamos - 14.07.2009 21:03
Хайде даналея и аз малко масло в огъня.
Притежавам котка. Котката спеше пред входната врата в продължение на седмици и накрая отстъпих пред ревовете на дъщерите ми и я прибрах. Преди да я взема проверих дали някой не я търси, но уви.
Котката по външни белези е старотипна сиамска котка или по новому Тайска. Няма недостатъци и по всички показатели влиза в стандарта на Тайската котка. Изключително умно и податливо на дресура животно.При мен е повече от година. Котката е женска. Сега ако искам напълно законно да имам малки от това животно би следвало да я кръстосам със съответния мъжкар, но това не може да стане, тъй като няма родословие. Както е известно в България родословието е само ако животното е от развъдник или клуб. Няма опция за допълнителен тест бил той и ДНК, който да ми позволи животното да бъде класифицирано като Тайска котка. Т.Е. имам котка. Същевременно у приятели видях котка с родословие от наш развъдник, която не може да стъпи и на малкия пръст на моята, ама има "тескере".
И на последно място, но не и по важност.
Колегата много точно подчерта, че британците са създали новата порода "Сиамска котка" и от там нататък вече има Тайска котка. Тайската котка е див вид а не изкуствено селектирана. За съжаление доста от световните организации не я признават понастоящем като порода.
И в заключение
Деси донякъде съм съгласен, че купувайки нещо с родословие имаш частична сигурност какво да очакваш от любимеца ти, като вид, нрав и т.н., но от друга страна кой по дяволите им дава право на тия да определят, че само животни произведени под тяхна селекция са истински?
Да не би да ти го продават с ДНК анализ от независима лаборатория?
Наскоро имаше доста скандали с немската огранизация на немското овчарско куче. Оказа се, че ако кучето ти не е съсобственост на съдия просто не влиза в челните места на класациите. Отделно от това продават кучета от едни родители, като им приписват родословие на други родители.
Това с родословията от добра идея стана добър монополен бизнес, и като всеки друг добър бизнес беше изкопиран от търгашите.
Айде със здраве на всички.

Аз ще ти отговора просто..
1. Родословието не ти дава право...то ти гарантира произход
2. Тази котка, която си намерил, някой можеше да ти я продаде за ебем ти и паундите, щото е независима британска порода. Има хора, които от това живеят...не ги интересува произхода, трябвя некой лев да се изкара....
3. БРФК е частна фирма..... - това ако не е според правилата моля да бъда наказан!!!!!!

Жоро

Деян

Цитат на: kamos - 14.07.2009 21:03
Отделно от това продават кучета от едни родители, като им приписват родословие на други родители.

Цитат на: }|{opukc - 14.07.2009 21:15

1. Родословието не ти дава право...то ти гарантира произход




Хммм, вече не знам на какво да вярвам. Мислех да навивам баща ми за хъски от развъдник и той беше готов, обаче.... не знам.  :-|


valnata

Сега вече като ме питат дали кучето ми е пинчер, ще се наложи да отговарям не  животно е *CRAZY*  А другото което е с родословие, ще му закача паспортите на гърдите  да се знае *ROFL* Всичко се купува няма значение коя фирма каква е  *ROFL* Измамите са навсякъде не бъдете толкова сигорни в родословието на вашите кученца, и не се отнасяйте с пренебрежение към другите.Те с нищо не им отстъпват освен листа хартия :-)

Divane

Тази тема,за огромно мое съжаление,показва на какво ниво сме,не само по отношение на кинологията...цялата работа ни такава - български инат.Оправия няма!

valnata

14.07.2009 22:11 #74 Last Edit: 14.07.2009 22:29 by valnata
Цитат на: Деян - 14.07.2009 21:45

Хммм, вече не знам на какво да вярвам. Мислех да навивам баща ми за хъски от развъдник и той беше готов, обаче.... не знам.  :-|




Ако е от България моя съвет е да не се набутваш :-) Познавам момче което работи в кучешки развъдник, и от там излизат всякакви мутации.Имат и реклама в разни сайтове, и там ако четеш пише майката била 1-ва в света бащата и той с готино име той е втори а детето мечка  *ROFL*


Давам и пример :-) Имам американски кокер с родословие ,внесен е от Чехия.Имам и немска овчарка, купена от този развъдник тук и тя е родословие. И каквото съм прочел по форумите у нас, според специалистите в нашата страна за стандарта на кокера нещо май родословието ми отпада.Моя се оказа по-голям отколкото трябва да бъде и куп други разлики :-D А пинчера е без родословие и размер килограми стойка всичко си е в норма. За вълчака да не говоря ;-) до сега срещнах поне 5 такива без родословие по-красиви и пак им казват немска овчарка.Питам къде е тази гаранция,и колко пари трябват на едно семейство да има куче с произход?

}|{opukc

Цитат на: valnata - 14.07.2009 21:52
А другото което е с родословие, ще му закача паспортите на гърдите  да се знае.
А, не.....това е последното ми писани по тази тема!!!!!!!
Паспорт-това е документ, който доказва или гарантира дали животното е обезпаразитено или ваксинирано, НО това не е радасловие.
Истинското такова трябва да е с печат от:
БРФК ако е клуб в БГ,
FCI или
Кенъл клуб....

Мишо

На мен пък ми е жал за фамилиния ни пес, вече здава горкия от старост.
През пролетта на 92'а кучето го намерихме  в кашон на пътя , беше изхвърлено мъничето, почти сляпо...
Въпреки ,че не съм на ти с кучетата и имам крайна позиция особено за бездомните такива го прибрах на къщата в полите на Витоша и вече седемнадесета година ни радва " пазача".
Не знаете колко умно и верно е палето. Тъжното е, че може би това е последното му лято.

Тягостно е някяк си, въпреки че съм свикнал със смъртта...
Тук е през април 2005 година
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F2_mini.jpg&hash=4d4666357bd28950b4b4e601672e141ce5110eb1  https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F19_mini.jpg&hash=abf73e85d5384ca65321824882d3f97b0028b04f

NO CARRIER

Дали Деси не може да се изрази правилно, дали вие не искате да разберете, не знам?!

Основната идея е да не се дават пари за кучета без доказан произход. Ако ви го подарят, няма проблеми.
Примерно, случаите преди години: Някой ни продава от сирийските обувки, които ги слагат на покойниците, на цена малко по-ниска от истинските. И в един момент обувките се разлепват и тръгваме боси по улицата. Кой е виновен в тоя случай?!

А това за кастрирането и хуманното умъртвяване на бездомните кучета е алабала.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

petkob

Цитат на: Divane - 14.07.2009 22:03
Тази тема,за огромно мое съжаление,показва на какво ниво сме,не само по отношение на кинологията...цялата работа ни такава - български инат.Оправия няма!
Е хайде сега, защо всеки да не е прав за себе си? Още повече, че през цялото време говорите за различни неща.

Май никой не спори, че при омешване на породите най-често някои показатели се влошават. За някои това просто не е проблем.

Спомням си, когато аз си избирах коте навремето. Котетата бяха тайски, оказа се страхотна порода. Аз не се метнах на любимеца на семейството, който беше най-едрият, взех си най-дребния изтърсак и никога не съжалих. Обичах го изключително много. Мисля си, че мога да разбера и двете страни.
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

valnata

Цитат на: }|{opukc - 14.07.2009 22:22
А, не.....това е последното ми писани по тази тема!!!!!!!
Паспорт-това е документ, който доказва или гарантира дали животното е обезпаразитено или ваксинирано, НО това не е радасловие.
Истинското такова трябва да е с печат от:
БРФК ако е клуб в БГ,
FCI или
Кенъл клуб....


Е хайде да не издребняваме сега :-) Знаем какво е паспорт не си мисли че само 5 човека в държавата имат куче с родословие.Кажете къде е гаранцията и ако това е документа от дадената фирма то за мен е майтап работа. Става въпрос за нашите равъдници,и за този от който съм си закупил родословния кокер в Чехия.Аз писах че имам кучета с родословие по документ но се различават от стандартите дадени за породата от специалистите.Това че някой те омайва преди да дадеш парите не е гаранция за здраво и отговарящо на изискванията куче :-)

bigbeer

Цитат на: NO CARRIER - 14.07.2009 22:28
Дали Деси не може да се изрази правилно, дали вие не искате да разберете, не знам?!

Основната идея е да не се дават пари за кучета без доказан произход. Ако ви го подарят, няма проблеми.
Примерно, случаите преди години: Някой ни продава от сирийските обувки, които ги слагат на покойниците, на цена малко по-ниска от истинските. И в един момент обувките се разлепват и тръгваме боси по улицата. Кой е виновен в тоя случай?!

А това за кастрирането и хуманното умъртвяване на бездомните кучета е алабала.

Основната теза която искаше да пробута Деси, е да се харчат пари само за мааркови песове.. А всички останали собственици на мастии да го .... ;)
В момента ми подгатвят кредитният план, после почвам да си търся маркоФ пес. 20000 евра дали ще ми стигнат за поне едно 'Гучи'?  :-P
Относно бездомните песове съм краен, просто требе да се избият! Пари за пенсиите немаме, а сме тръгнали да кастрираме кучета..

valnata

Ако те одобрят мога да ти продам моя кокер с родословие :-) Но лошото е че ще имаш печати,  документация и едно много ТЪПО и неподлежащо на възпитание животно.Ако знаете как ме е яд, че дадох луди пари за нищо и накрая за 150 лева си взех чудесно куче незнам дали има по-послушна и умна животинка.А родословния ако нямах двор и село сега щеше да е подарен на някой :-)

NO CARRIER

ОБЯВА:

Търся порода лъв:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg80.imageshack.us%2Fimg80%2F538%2Fpost312471544537676.jpg&hash=07fd2c7de413cdd9d3d015d488c900c9352254ac


















































https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg80.imageshack.us%2Fimg80%2F4986%2Fpost312471545337595.jpg&hash=5e0f318f1832f445a59f7ccc4ac51325f9e4bbc9
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

}|{opukc

14.07.2009 23:08 #83 Last Edit: 14.07.2009 23:10 by }|{opukc
Абе, хора вие мислите ли като пишете нещо......
!!???????????
Какво общо има характера на дадено животно с произхода му????
Е, да ....пак ще се повторя...ние БЪЛГАРИТЕ сме по-умни и по-велики от всички останали....и най-вероятно знаеме всичко и то не подлежи на коментар!!!!!!!!

ПП Коко, къде мога да си закупя такъв ЛЪВ? Цената няма значение!!

valnata

Ами мислим.Нали имало гаранция за характер, и др.Нали затова ги даваме тея пари>Нали катоо отидеш ти казват много мила животинка без агресия,подлежаща на дресировка и отговаряща на всички изисквания за породата.Нали и аз затова броих парите ама духах супата и като им заведох кучето ми казаха че имало изключения.А сега кажи как да дам пак парите си за родословие?

Divane

Жорикс, излизаш на улицата и се оглеждаш за голямо и рошаво куче.Прибираш го,след това взимаш машинката за бръснене и...произвеждаш лъв. :-D

Колкото и да е смешно в момента..истината е,че има немалко хора,които правят животните си на "нищо подобно" заради собствения си кеф...
: 14.07.2009г 23:11ч
valnata,усещам,че започваш да си чешаш пръсти просто за да загубиш малко време преди лягане *NO*

NO CARRIER

Цитат на: }|{opukc - 14.07.2009 23:08

ПП Коко, къде мога да си закупя такъв ЛЪВ? Цената няма значение!!


Това ти казвам, че и аз търся.  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

valnata

А аз незнам ти какво усещаш но досега не каза къде е гаранцията за здраво и отговарящо на изискванията куче за многото пари. :-) Не си губя времето смятам че не пиша глупости имам си мнение и ви давам примери *SORRY* Ако с нещо те дразня че не споделям твоята теза кажи ще спрестана да пиша :-)

elblanko

Цитат на: }|{opukc - 14.07.2009 23:08
Абе, хора вие мислите ли като пишете нещо......
!!???????????
Какво общо има характера на дадено животно с произхода му????
Е, да ....пак ще се повторя...ние БЪЛГАРИТЕ сме по-умни и по-велики от всички останали....и най-вероятно знаеме всичко и то не подлежи на коментар!!!!!!!!
И аз съм на мнение че двете неща нямат нищо общо, но диването каза че не е така, знам ли може и да е права.  ;-) Прати ме да чета из нета специализирана информация защото било дълго за обяснение.  :-D
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Divane

Явно в часовете по Психология си пропуснал когато са обяснавали разликата между психика,темперамент и характер. Учи се в първи курс.

Лора

14.07.2009 23:41 #90 Last Edit: 14.07.2009 23:57 by Лора
Коко, я виж тук намбарах цяла лъвица...http://www.dnes.bg/ako%20shtete%20-%20vqrvaite/2009/07/14/82-godishna-baba-se-griji-za-8-godishna-lyvica-no-stiga-veche.74405

Т.е. CYBERTEK я набара, разбирайте се с него, че и той я иска... :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Деян

Защо ли си мисля че за шест страници никой не се и доближава до същината на темата.  :-(

N.Nobs

Та кво за родословието?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

elblanko

Цитат на: Divane - 14.07.2009 23:29
Явно в часовете по Психология си пропуснал когато са обяснавали разликата между психика,темперамент и характер. Учи се в първи курс.
Аз разликата я знам, но също така знам че тези неща са неразривно свързвани защото психиката оформя характера.  ;-) оооопс  8-)
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Лора

Цитат на: NO CARRIER - 14.07.2009 22:28
Дали Деси не може да се изрази правилно, дали вие не искате да разберете, не знам?!

Основната идея е да не се дават пари за кучета без доказан произход. Ако ви го подарят, няма проблеми.
Примерно, случаите преди години: Някой ни продава от сирийските обувки, които ги слагат на покойниците, на цена малко по-ниска от истинските. И в един момент обувките се разлепват и тръгваме боси по улицата. Кой е виновен в тоя случай?!

А това за кастрирането и хуманното умъртвяване на бездомните кучета е алабала.


Коко, това е все едно да тръгнеш да изискваш от акваристчните магазини в БГ да продават чисти линии гупи, хелери, молинезии, скаларии неони и подобни... Някой го беше казал  на по предните страници, ама така го подминахте.
Няма как да стане. Пак казвам, за мен родословието не е важно, важно е детето ми да е щастливо, че си има домашен любимец. Пък на кого пълня джоба не ме интересува. Една детска усмивка струва много повече.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

NO CARRIER

Разлика в случая има, ама и мен вече ме мързи да пиша.  :buff: Смених вода на два аквариума, сега смятам колко тор да ръгна, ръгам и си лягам.  =-O
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

IceMan

15.07.2009 08:26 #96 Last Edit: 15.07.2009 08:34 by IceMan
абе хора, как може да водите толкова дълбоки спорове за нещо което има две решения: или си вземаш нещо скъпо с кетап, или ти дават нещо без документи, па ти ако искаш да е малко по-красиво, що и ти имаш претенции хората ест. ще искат и те.
Дали е марково или не сам си решаваш. Каква търговия има в нашата малка мизерна страна е просто мръсна работа, долни хора!! :-D
Преди време едната ми сестра си взе декоративен заек, а аз на село гледах с голям кеф заиците на дядо. Е няма да ви казвам колко декоративен излезе заека; имах един страшно голям заек, дядо каза дал 20 кинта на някъф цървул за него бил Белгийски великан.
На кака заека за 4 месеца стана малко по-малък от тоя ВЕЛИКАН, които беше на 1 година и няколко месеца!!! :duvar: и беше страшно вкусен с бира  *DRINK* *DRINK* *DRINK*
Същата история както за онази лисица!!!
Незаемам страна в спора ама само да запитам: Divane като отвориш родословието разбираш ли кои са тия фон Ефенбах, хер Татусен, Олга и т.н. 18 имена за които ти пише едиколко си ръст (193см играл в NBA), нам колко си килограма (185кг. тежка категория сумист).
Ако съм те засегнал не е нарочно, но като гледам тука 7 страници, че и нагоре ще иде май, станаха написани на тема която няма край, и повечето спорове ги започваш ти.
Замисли се дали твоя дядо навремето е бил 1 камара ваксини на песа каде е бил вързан за синджира на двора и какво е имало значение за дядо ти!?! Дали това не е било то да лае като бясно по хората, които си вървели най-спокоино по улицата, и да не хапе внуците като отидат да му бъркат малките из устата да видят кое е най-безстрашно и кое( халапе ) ще му дърпа ушите по-дълго, ще го дръпне за опашката по-здраво, ще му висне на вратъ повече!!!



Само не ми казваите, че никога не сте правили така, защото някакси няма да ви повярвам

yanki1

Цитат на: IceMan - 15.07.2009 08:26
Незаемам страна в спора ама само да запитам: Divane ........като гледам тука 7 страници, че и нагоре ще иде май, станаха написани на тема която няма край, и повечето спорове ги започваш ти.

Не исках да се намесвам, но очевадно се налага....

      Още повече, че темата от дискусия се превърна в безмислен спор, и дори вече прескача границите на добрият тон,нормалните човешки  обноски и адекватно интелигентно поведение!
     НАПРОТИВ IceMan , Деси само излага своето мнение и си го защитава според мен с достатъчно факти и аргументи...в никакъв случай не мисля, че именно тя е човека, който поражда споровете!
     Доста от колегите, вкл. и ти, толкова демонстративно се опитвате да я провокирате, да се заяждате и хулите по неин адрес клевети, даже си позволявате да я оприличите като Гестапо на новото време...
     Защо просто не си изложите своето мнение или теза по темата?!?! ...обаче без да анализирате чуждото?!?! Всеки има право на мнение, но това незначи, че всички ще сме на едно и също такова!

Надявам се да ме разберете, какво искам да кажа  *dontknow*...ако ли пък не, живейте си спокойно с вашите интриги и си правете душевни ч***и щом така ви харесва!
526 литра

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi30.tinypic.com%2Fj0zlgl.jpg&hash=ae7ab03435ad73c6eca1b105b7531f3b048f7b50

IceMan

15.07.2009 10:31 #98 Last Edit: 15.07.2009 10:37 by IceMan
yanki1 аз съм съгласен, и с теб, и с нея, но в краина сметка кой повдига въпроса?
Никого не обиждам ( ако греша, моля да бъда извинен ) и не се опитвам да провокирам никого, още по-малко интриги да плета.
Казано е че спорът ражда истината, но тук, на тази тема, истината е една и тя е че всички сме прави, но за себе си!!!
Някога да съм нарекъл някой Гестапо?!? М/у другото тая дума ти първи я споменаваш в темата. Имеше на няколко места където наричат модератора Хитлер, но не и Гестапо ( само информативно: Гестапо, е организация, а не личност ) *JOKINGLY* !!!
Някъде, някого аз да съм оприличил с цел обида?
Аз отивам да си направя една душева ч***я, и оставям темата, която явно вече не е на въпроса, който е поставен от Деси ( макар че не се познаваме ), а препарстнала в зблъсък на лични интереси!

dok70

Сори, ама темата е по-безмислена от"Добро утро!". =-O
В тая държавичка всеки е специалист по всичко и е готов да спори и да отстоява мнение.
Тва на тема коли, футбол, жени, кучета... немаме равни.
Гледам 90% от писалите АБЕР си нямат по въпроса, обаче коментират.
Предлагам разтуряне на сергията!
Айде да си говорим за риби а !!!
Или не сте толкова вътре в нещата?
*DRINK*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Лора

Я, още един градски...  :-P



В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

etg

Имам дакел, или поне има вид на дакел. Майка и си е дакел, татко и също. И по характер си е същинско диване(нищо лично 'Divane'), тоест 100% дакел. Както се досещате родословие няма, но ние си я обичаме.
Това встъпление няма нищо общо с темата , но исках да ви покажа , как някои разтягат локуми без много, много да се замислят, дали въобще се доближават до основния проблем.

Та по ТЕМАТА:
Ако продажбата на кучета и котки се регулира и цените на животните са изключително високи това ще бъде най-хубавото нещо, защото ще намали безконтролния и лесен достъп до некастрирано животно. Ако искаш да се сдобиеш с евтино или дори безплатно животно, има Пет класа, има изоставени кучета в кучкарниците, би следвало да има и отнети такива, ама това надали ще доживея, общото при тези животни обаче е , че трябва да са кастрирани. Дали някой ще се "нагуши" от това, със сигурност, но ако цената е тази , за да се кастрират кучетата , аз съм за с двете рьце.

Да намесвате тук природата е смешно, в крайна сметка не говорим за вълци, чакали или койоти, а за кучета които са плод на хилядолетна селекция на човека и с неясен див прародител, кучетата без човека не могат да съществуват , не и в този си вид, така че ние сме тези , които трябва да регулираме тяхната популация , естествено не по начина по който каза Бирата.

Та основния проблем за наличието на улични песове, не са както повечето смятат Екоравновесие, ББ , Станишев, община , държава и др., ами  идиотите, собственици на кучета, които волно или неволно ги разможават и после хайде в кашона, и на улицата . Или другите идиоти, които са си взели евтино  животно, то им е напикало скъпия диван и хайде пак на улицата.
За мен  лично е по-важно да няма възможност някой побеснял пес да нахапе дъщеричката ми, както и да не се случва група комплексари да трепат животинките с лопати, затова трябва контрол и то сериозен, всичко друго е ала бала.


ПП. Колкото до хора, които не си ваксинират животното и то умира на 6мес. и го афишират след това, като нещо забележително , по-добре да мълчим, че вземем да кажем нещо не по правилата.

Divane

ЦитатНезаемам страна в спора ама само да запитам: Divane като отвориш родословието разбираш ли кои са тия фон Ефенбах, хер Татусен, Олга и т.н. 18 имена за които ти пише едиколко си ръст (193см играл в NBA), нам колко си килограма (185кг. тежка категория сумист).

Разбира се,че ще отговоря - Когато отворя родословието на моето куче,в него е записан произходът му няколко поколения назад. Всеки нормално мислещ човек проверява внимателно всеки детайл ПРЕДИ да си закупи кученце.Проучва се родословието ,проследяват се родители,прародители ..колкото искаш назад. В днешно време много помага Интерент.Има регистри,в които се вкарват данните за кучетата,родословията им,поместват се снимки,дават се всякакви данни.Да не говориме ,че до трето коляно поне кучетата все още са живи и ако имаш желание,време и възможност - можеш да отидеш и да ги видиш лично.

Lucio

Май дойде време за Ключ ми се струва.  :duvar:

BOJO

Цитат на: bigbeer - 14.07.2009 22:46
Основната теза която искаше да пробута Деси, е да се харчат пари само за мааркови песове.. А всички останали собственици на мастии да го .... ;)
В момента ми подгатвят кредитният план, после почвам да си търся маркоФ пес. 20000 евра дали ще ми стигнат за поне едно 'Гучи'?  :-P
Относно бездомните песове съм краен, просто требе да се избият! Пари за пенсиите немаме, а сме тръгнали да кастрираме кучета..

Г-н Шолеков, или не разбирате или се правите че не разбирате. Тезата е ако давате пари залудо, поне ги дайте за куче с документ.
Относно кредитния ви план , мога да ви помогна. Каква ще е гаранцията по кредита ? Гучито не стига, друго какво ще прдложите  :'(
Относно бездомните песове, нямам коментар.

Лора

Цитат на: etg - 15.07.2009 11:09

ПП. Колкото до хора, които не си ваксинират животното и то умира на 6мес. и го афишират след това, като нещо забележително , по-добре да мълчим, че вземем да кажем нещо не по правилата.

Я се прехвърли на ЛС и ми кажи това не по правилата. Къде съм написала, че е нещо забележително... Не ми слагайте думи, които не съм изрекла.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

etg

Цитат на: Лора - 13.07.2009 23:35
Отговора е прост... с две думи българско съзнание. Затова не се връзвай. Остави хората да си почупят малко главите.
Имала съм две кучета. Едното умря на 6 месеца, не му слагах ваксини и се разболя, а второто преди 2 месеца- никой не видял 4-те му кърлежа, а и не беше при мен да ги извадя. Беше на 12г. Но, ако пак си взема куче, пак ще бъде без родословие. За мен животинките нямат значение, обичам ги всички и смятам, че и ГРЕШКИТЕ имат право на малко обич.................................


Това , което съм маркирал с червено при моето куче няма как да се случи. Безумие при първото , безумие и при второто( има достатъчно ефикасни препарати за външни паразити, ако не знаеш).

А забележителното е , че въобще го споменаваш , като нещо нормално.

Divane

Лора, опитвам се да се въздържа от вчера,ама... това,което написа в темата..аз лично НИКОГА не бих ти поверила животинче,без значение какво!!!!

Да отглеждаш животно е ОТГОВОРНОСТ!
Животните не се взимат само защото стават за "мачкане"! Това трябва да е добре обмислена постъпка,погледната от всички възможни ъгли и след като се прецени,че можеш да отделиш достатъчно ВРЕМЕ,ВНИМАНИЕ и СРЕДСТВА,тогава предприемаш действието закупуване!!!
Даваш ли си сметка,че едно куче изисква поне 200лв месечно за храна, НЕ СЕ ПРОПУСКАТ никакви ваксинации,напротив - спазват се стриктно! Отделно имаш обезпаразитяване външно и вътрешно през 2 месеца,което струва около 40-50 лв (зависи от кучето) Нужно е страшно много време за ВЪЗПИТАНИЕ на кучето,лишаваш се от неща,като почивка на море в готин хотел(щото в БГ почти никъде не позволяват кучета),а пък ако е по-едра порода - и на плажа ще ти се види нанагорно като почнат да пищят истерясали лелки.
И още..и още...
Не е само до усмивката на детето ти,нито че пухкавкото животинче е много сладко, ама " не е това,което очаквах"...


IceMan

бездомни песове колкото иска човек. И аз съм за масовото им изтребление. Нападало ме е бездомно куче и не е виновно то че е бездомно а глупакът който го е пуснал. Бях на 11 и 7 песа щяха жив да ме изядът ако небеше 1 старец да ги изгони. Днес не ви пука и сте против тая мярка, но ако утре те нападнат теб, да точно теб, ти който седиш сега най-удобно на стола, какво би казал??? Но пак много се отклонихме и аз съм за КРАЙ на ТЕМАТА

Лора

Малеее, започнахте да ме линчувате, сякаш съм дръзнала да хвърля камък по някой...
Първо, не ме познавате, за да търсите отговорност в думите ми. Изобщо незнаете, какво точно се е случило, а ме нападате.
Не мисля и да обяснявам.

Деси, мислиш ли, че незнам колко са разходите за едно куче. Мислиш ли, че  незнам всички тези неща, които изтъкна. Всъщност не се нуждая от съвети, как да си гледам животинчето. Не съм безотговорна, каквато ме изкарваш. Всички си вземат кучета или котета или каквито и да е други животинки, главно заради децата. Други пък защото се чувстват самотни...
Не смятам повече да отговарям на нападките ви. Темата е изчерпана за мен, защото в момента наистина започна да се превръща в тема за разчистване на сметки и избиване на комплекси.

Айде живи и здрави.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

BOJO

15.07.2009 11:52 #110 Last Edit: 15.07.2009 11:58 by BOJO
Цитат на: IceMan - 15.07.2009 11:39
бездомни песове колкото иска човек. И аз съм за масовото им изтребление. Нападало ме е бездомно куче и не е виновно то че е бездомно а глупакът който го е пуснал. Бях на 11 и 7 песа щяха жив да ме изядът ако небеше 1 старец да ги изгони. Днес не ви пука и сте против тая мярка, но ако утре те нападнат теб, да точно теб, ти който седиш сега най-удобно на стола, какво би казал??? Но пак много се отклонихме и аз съм за КРАЙ на ТЕМАТА

Колега, аз съм ловец и също осъзнавам вредата от безстопансвените и подивели кучета, както за хората, така и за природата. Това че те е нападало бездомно куче, не е никаъв довод. Като ходя да правя крос сутрин тичам с сгъваема палка в джоба за защита от именно бездомни кучета. Помогнах в Студентски град преди години на момиче, след като глутница я нападна. И аз съм против тях, но "масово изтребление"  е прекалено. Има си начини за решаване на проблема. Това че има бездомни кучета е проблем на самото ни общество, не на тази дискусия.  Фактите са свързани, вземаш куче , не си обмислил добре постъпката си "нещо което става за мачкане" и след известно време го изхвърляш, защото не е това което си очаквал.
Цитат на: valnata - 14.07.2009 22:56
Ако те одобрят мога да ти продам моя кокер с родословие :-) Но лошото е че ще имаш печати,  документация и едно много ТЪПО и неподлежащо на възпитание животно.Ако знаете как ме е яд, че дадох луди пари за нищо и накрая за 150 лева си взех чудесно куче незнам дали има по-послушна и умна животинка.А родословния ако нямах двор и село сега щеше да е подарен на някой :-)
Както и колегата Вълната спомена "да сам го изхвърлил ако не сам дал толкова пари" . Ето още един довод защо трябва да се заплати за домашния любимец.

IceMan

 *privet* BOJO евала че си и помогнал на момичето!!! Незнам на колко си години но я след няколко години имаш щерка живот и здраве и се случи същото недай боже няма кой да и помогне кво правиш тогава излизаш на улицата и почваш да ги требиш нали но вече ще е малко късничко!!! Аз бях до тук!

Divane

Лора, аз нямам сметки за разчистване,нито комплекси.Просто до сега не си показала ,че си отговорен човек и затова не се сърди когато хората ти обясняват.
Здраво мислещият човек преценява всяко едно свое действие,бъдещите последствия,прави няколко хода напред в главата си и чак тогава действа.
По улиците е пълно с бездомни кучета(и котки) именно заради такива емоционално прибързани действия.

За да сме в крак и с тематиката на форума - с рибките е същото. Преди да си направиме аквариумче трябва да обмислим - имаме ли време да се занимаваме,какво знаем за отглеждането на рибките,можем ли да отделим средства за поддръжката..
Много често чувам репликата " А бе тва са просто рибки...умряха-голяма работа!" Лично аз не съм от хората,които възприемат нещата по този начин. Научена съм,че трябва да поема отговорност. Такова е отношението ми и към хората около мен,и към животните около мен.

BOJO

Цитат на: IceMan - 15.07.2009 12:00
*privet* BOJO евала че си и помогнал на момичето!!! Незнам на колко си години но я след няколко години имаш щерка живот и здраве и се случи същото недай боже няма кой да и помогне кво правиш тогава излизаш на улицата и почваш да ги требиш нали но вече ще е малко късничко!!! Аз бях до тук!

Не се разбрахме IceMan: аз съм за решаване на проблема. Категорично съм ЗА. Не съм за "масово изребление". Има си начини, понеже проблема е не е само в БГ.

Divane

Темата не беше за бездомните кучета принципно...

Предполагам доста хора са мятали по едно око на Енимъл Планет( мамка им ,махнаха го от кабеларката!),та там даваха доста предавания от типа "Зоополицията на Лос Анджелис...еди къде си..." Това,което мен ме впечатли особено е,че щом се появи бездомно куче,веднага се подава сигнал на въпросната полиция,те го прибират, обезпаразитяват,лекуват(ако се налага) , КАСТРИРАТ и го предлагат за осиновяване. Преди осиновяването обаче кучето минава психотест( горкият Елбланко :-D) и ако се прецени,че е агресивно - кучето се приспива. Чудесен пример за решаване на проблема!!!

Незнам колко хора от вас знаят,че има хора,българи,които са се заели със задачката да прибират бездомните кучета,да извършват всичките гореописани действия ЗА СВОЯ СМЕТКА и след това предлагат за осиновяване кучетата в чужбина. И най-интересното е,че стопани се намират!В момента стотици български пумияри се кефят в частни дворчета из Германия(например).

Та ,да се върнем на Енимъл Планет - Това,което бих искала ужасно много да се случи в БГ е именно да се направи такава зоополиция!!! Ритал си кучето ---ооо,съд,отнемане на животното и парична глоба,ама яка! Не си му осигурил къщичка,храна и вода - ооо,ела пиле!Не то водиш на ветеринар - ще видиш куче през крив макарон! Такива мерки трябва да има, СТРОГИ, щото човека най-го боли като му бръкне някой в джоба!Тогава доста народ ще се замисли и проблемите ще намалеят бая.

IceMan

15.07.2009 12:25 #115 Last Edit: 15.07.2009 12:35 by IceMan
В нашата хубава малка родна мила и още много други подобни страна( по принцип съм националист ) какво друго средство може да има? Приюти, където да стоят кутретата заедно с големите като вълци  песове и да чакат някои слънчев ден да ида аз или ти да си вземе едно от тях. И с парите които са биле за приюта да се налапа някои дебел тлъст и гаден депутат няма как да стане, или да ги хващаме и да ги кастрираме, и да ги пускаме на улицата още по-узлобени и хапят всичко живо: мене, тебе, диване, бирата и лора да кажем! Едва ли??? Така че ако ще си хвърляш псето на улицата да има газова камера, като не ти изнася да е у вас да не е и на улицата дай 20 лева и бъди сигурен че това куче след 2 години ако е живо и порастнало няма да те ухапе. А докато стане това по патрон на куче и палка на идиота който го е пуснал!!!
: 15.07.2009г 12:12ч
Цитат на: Divane - 15.07.2009 12:20
Темата не беше за бездомните кучета принципно...

Предполагам доста хора са мятали по едно око на Енимъл Планет( мамка им ,махнаха го от кабеларката!),та там даваха доста предавания от типа "Зоополицията на Лос Анджелис...еди къде си..." Това,което мен ме впечатли особено е,че щом се появи бездомно куче,веднага се подава сигнал на въпросната полиция,те го прибират, обезпаразитяват,лекуват(ако се налага) , КАСТРИРАТ и го предлагат за осиновяване. Преди осиновяването обаче кучето минава психотест( горкият Елбланко :-D) и ако се прецени,че е агресивно - кучето се приспива. Чудесен пример за решаване на проблема!!!

Незнам колко хора от вас знаят,че има хора,българи,които са се заели със задачката да прибират бездомните кучета,да извършват всичките гореописани действия ЗА СВОЯ СМЕТКА и след това предлагат за осиновяване кучетата в чужбина. И най-интересното е,че стопани се намират!В момента стотици български пумияри се кефят в частни дворчета из Германия(например).

Та ,да се върнем на Енимъл Планет - Това,което бих искала ужасно много да се случи в БГ е именно да се направи такава зоополиция!!! Ритал си кучето ---ооо,съд,отнемане на животното и парична глоба,ама яка! Не си му осигурил къщичка,храна и вода - ооо,ела пиле!Не то водиш на ветеринар - ще видиш куче през крив макарон! Такива мерки трябва да има, СТРОГИ, щото човека най-го боли като му бръкне някой в джоба!Тогава доста народ ще се замисли и проблемите ще намалеят бая.



тука съм на 100% с теб

NO CARRIER

Начесахте ли си пръстите? Как е тендовагинитът? Хайде стига, а?  *lock
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Divane

както прецени Админа :-)

discus

Админа трябваше да ви резне краставиците отдавна :-P. Аз мисля да го направя вместо него, ще си нося последствията после. *DRINK*. Сега ще взема да пусна една тема за футбола  *ROFL*