• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 03:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Дискусия за родословие

Започната от Divane, 13.07.2009 18:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Деян

Такаааа, пейте си сега наволя, адаша да му мисли.

Лора

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Divane

Ох,Лора, извинявай,ама като те чета и се хващам за главата! *HELP* *HELP* *HELP*

Лора

Недей, аз не заслужавам внимание.  ;-)
Има по важни неща от мен....
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

emilradev

Бай Данчо има такива "професори" по дивите свине , че няма някой да ги види и да не завиди ;) (и рима докарахме). Нямат родословие ама са правени от най-добрите лайки и български бараци , миризмичка на прасе не им убягва . Миналага година идваха едни гърци на лов при нас  и му даваха на човека по 2500 евро на куче .... Нито едно не даде бай Данчо . Не че имат родословия , не че са чистопородни , нито той сигурно е виждал толкова пари накуп . Но той каза така , да си направят кучета , да си ги научат , да си ги гледат и после ги питай дали те ги биха дали за пари . Така ,че парите не са измервателна единица нито за кръв , нито за работни качества ... Деси , ако познаваш някой кинолог или по-добре развъдчик  , попитай го дали от 10 родословни кученца , не излиза едно "изродено" , което всеки развъдчик го е срам да покаже пред хората ..... Няма гаранции , аз разчитам и вярвам на хората , на очите си (да видя родителите на малките) , отколкото на една хартийка . Пример са зоомагазините - препълнение с "родословни" кучета внос от чехия , армения , азербайджан и т.н. ....

Деян

Цитат на: Лора - 13.07.2009 23:38
Деяне, БЛАГОДАРЯ *DRINK*

Ето сега мога да се отпусна в стола с пуканки в ръце...  *DRINK*  :-D

Лора

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

valnata

По магазините е ужас *CRAZY* Един познат си взе мини пинчер вносен с родословие според магазинерите и накрая излезе лисица *ROFL* После се стигна до караници но той още си гледа родословната на хартия лисичка *ROFL* Не всичко е родословно при нас внимавайте особено по тия магазинчета :-)  

Лора

Разбира се, че не всичко е родословно.
Ако разсъждавам пологиката на Емо за бай Данчо... дали някой чужденец не е взел 2-3 мелеза, развъдил ги е и е получил "чистикръвна порода". И хоп, лапни шаран, има си родословие, вземам  го.
Заблудата е най великото нещо. Никога неможеш да бъдеш сигурен.
: 14.07.2009г 00:12ч
Преди време Бирата беше пуснал това. Идея си нямам за какво става въпрос, но мелодията кърти. От "Шрек" е не се ровете...http://tranz.it/load.php?id=zKqNwx45hZtJ6OAE335781
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Divane

Емо,ти нали претендираш да разбираш?! Какво ми цитираш бай Данчо?!

Всеки уважаващ себе си развъдчик ще ти обясни подробно как точно става развъждането на кучета,от подбора на мъжкото и женското,до колко % брак би могло да има от връзката им. Никой до сега не е казвал,че цялото кучило е перфектно,само защото родителите имат родословие. Това е нелепо. "Брака" обаче е наистина малко и колкото и ужасно да звучи - такива кученца се умъртвяват хуманно.
За да се запази една порода чиста,за да отговарят кучетата на стандарта( физика и психика) няма как да се допусне развъждане на некачествени кучета. От едно кучило ,да речем 10 малки, може 6 да са ШОУ КЛАС и 4 ПЕТ КЛАС,може и обартното разбирасе, НО - развъдчика знае какво е произвел,какво предлага и го обяснява подробно на бъдещите собственици ,без да крие или украсява това.онова.Цените на Шоу клас и пет клас кученца са различни.
Хората поначало са заблудени и си мислят,че цените на родословни кучета са в пъти по-високи от тези на "магазинните" кученца. Виждала съм обаче точно обратното. В нито един магазин НЕ ПРОДАВАТ кученца с родословие,дори рядко са ваксинирани.Огромен % са болни и умират рано..в мъки. Не ми се навлиза в подробности как се докарват до магазина,гледката не е за хора със слаби нерви определено,само ще спомена,че се изкупуват от КУЧКАРНИЦИ,не Развъдници,натоварват се в тирове,без храна и вода,необезпаразитени,болни,здрави,различни възрасти-всичко на куп. Докато стигнат до магазина има около 80% загуба,т.е. МЪРТВИ СА. Изкупуват се за стотинки и се продават на огромна печалба.Тези кучета никой не ги знае от кви родители са,с каква кръв са и дори като порастнат на какво ще приличат.

В истинският развъдник обаче,хората могат да ти покажат черно на бяло кръвната линия на твоето пале...до 15-тата му прабаба ако искаш. Знаеш,че няма случайна връзка там,няма компромис,защото така име не се гради,а и обикновено тези хора са повече от влюбени в породата и държат наистина да я запазят.Истинските развъдници не са печатница за пари,дори са на загуба понякога,защото там не се прави компромис с храна,условия,поддръжка.
В нашта мила родина (а и не само тук) има хора,които третират кучетата си като машина за пари.Факт е,че се купуват и фалшиви родословия,но хората като мен се борят и против това.
Когато някой каже,че си търси безродословно куче - защо просто не излезе на улицата да си вземе едно от тези дето се плодят всеки месец?!Нали не е важна породата?!Нали любов..това-онова?! Да,ама искаме да прилича на пинчер,на хъски,на доберман...Защо?! Малко лицемерна ми се вижда цялата тази работа..пък вие пак ще намерите хилази причини да спорите...сигурна съм!

bigbeer

Хех.. любимата ми кучешка тема отново се повдигна, още повече се радвам, че това стана факт - след намесата на любимата ми модераторка.
Деси, тебе съм те признал за кучешкият Хитлер, не можах да разбера само какъв ти беше проблема, че Емо си търси менте куче дето прилича на пинчер, защото не му се дават луди пари за марково такова? Няма да си губя времето да търся и излагам факти, ама ти се замисли колко хора по света гледат кучета и на колко от тях кучетата са като твоето, скъпо, рядко, че и с родословие. После ти предлагам да ги осъдим публично, тези дето обичат и си гледат помиярчета. Аз в момента нямам куче, щото реших да те послушам и да си взема един маркоФ пес.. мисля да тегля кредит и да заложа ранчото, щото иначе никой нема да ми отпусне пари за подобна и крайно необходима нужда.  *THUMBS UP* Ти обаче, продължавай в същият дух да защитаваш каузата на нацистите за чистата раса и тотален геноцид над мелезите и при кучетата.. виждам те като идеолог на 'ДесизмЪа' - ново течение в което се надявам да няма толкова поклонници колкото имаше и продължава да има Хитлер.

пс. тази тема я мислех за изчерпана още предният път когато беше повдигната, като гледам тук, у форумот немаме поддръжници на тоталното отхвърляне и неприемане на нормлните и неоригинални кученца, с малки изключения.

basmachi

Цитат на: Divane - 14.07.2009 00:16
Емо,ти нали претендираш да разбираш?! Какво ми цитираш бай Данчо?!

Всеки уважаващ себе си развъдчик ще ти обясни подробно как точно става развъждането на кучета,от подбора на мъжкото и женското,до колко % брак би могло да има от връзката им. Никой до сега не е казвал,че цялото кучило е перфектно,само защото родителите имат родословие. Това е нелепо. "Брака" обаче е наистина малко и колкото и ужасно да звучи - такива кученца се умъртвяват хуманно.
За да се запази една порода чиста,за да отговарят кучетата на стандарта( физика и психика) няма как да се допусне развъждане на некачествени кучета. От едно кучило ,да речем 10 малки, може 6 да са ШОУ КЛАС и 4 ПЕТ КЛАС,може и обартното разбирасе, НО - развъдчика знае какво е произвел,какво предлага и го обяснява подробно на бъдещите собственици ,без да крие или украсява това.онова.Цените на Шоу клас и пет клас кученца са различни.
Хората поначало са заблудени и си мислят,че цените на родословни кучета са в пъти по-високи от тези на "магазинните" кученца. Виждала съм обаче точно обратното. В нито един магазин НЕ ПРОДАВАТ кученца с родословие,дори рядко са ваксинирани.Огромен % са болни и умират рано..в мъки. Не ми се навлиза в подробности как се докарват до магазина,гледката не е за хора със слаби нерви определено,само ще спомена,че се изкупуват от КУЧКАРНИЦИ,не Развъдници,натоварват се в тирове,без храна и вода,необезпаразитени,болни,здрави,различни възрасти-всичко на куп. Докато стигнат до магазина има около 80% загуба,т.е. МЪРТВИ СА. Изкупуват се за стотинки и се продават на огромна печалба.Тези кучета никой не ги знае от кви родители са,с каква кръв са и дори като порастнат на какво ще приличат.

В истинският развъдник обаче,хората могат да ти покажат черно на бяло кръвната линия на твоето пале...до 15-тата му прабаба ако искаш. Знаеш,че няма случайна връзка там,няма компромис,защото така име не се гради,а и обикновено тези хора са повече от влюбени в породата и държат наистина да я запазят.Истинските развъдници не са печатница за пари,дори са на загуба понякога,защото там не се прави компромис с храна,условия,поддръжка.
В нашта мила родина (а и не само тук) има хора,които третират кучетата си като машина за пари.Факт е,че се купуват и фалшиви родословия,но хората като мен се борят и против това.
Когато някой каже,че си търси безродословно куче - защо просто не излезе на улицата да си вземе едно от тези дето се плодят всеки месец?!Нали не е важна породата?!Нали любов..това-онова?! Да,ама искаме да прилича на пинчер,на хъски,на доберман...Защо?! Малко лицемерна ми се вижда цялата тази работа..пък вие пак ще намерите хилази причини да спорите...сигурна съм!
Първият стандарт на породата е създаден във Великобритания още през 1892 г., а през 1901 г. бил организиран и клуб на любителите на сиамски котки и бил осъвременен стандарта. В края на XIX в. сиамски котки били внесени и в САЩ както от Тайланд, така и от Великобритания и през 1909 г. бил учреден американски клуб на сиамската котка, който няколко години по-късно създал също собствен стандарт. От 1924 г. в Лондон ежегодно се провежда специализирана изложба само за сиамски котки. След основна преработка на стандарта през 1958 г. и на базата на продължителна селекция се достигнало до съвременния тип на сиамската котка, чиито характерен признак е акромеланизма (тъмната окраска на крайниците, опашката и лицевата част). Новият стандарт включвал лека костна система и клиновидна глава. В него са дадени четирите й основни цвята, както и недопустимите наследствени недостатъци. Дотогава в предишния стандарт били допускани и котки с кривогледство и пречупена опашка, което сега е недолустимо. В настоящият момент има малки различия в стандартите на FIFe и CFA относно съвременния тип Сиамска котка.
В България широко разпространена е старотипната Сиамска котка, която отскоро е утвърдена с известни промени от WCF като нова порода - Тайска котка. У нас все още няма внесена от чужбина и регистрирана Сиамка от новия съвременен тип .

http://www.fdp-bg.com/siam.htm -новата Сиамска
http://www.fdp-bg.com/siam.htm#tai - старата Сиамска ,сега вече Тайска
Те дотук с родословията и чистите породи.Давам примера с котки ,че недолюбвам кучета.
Сите пашапорти ,родословия, 'чиста кръв' ,и го хранили с луканка - щот татко му бил Фон нам кой си ,са мижи да та лажа.Много добре смазана машина за пари :).Требе да си голям сноб да се ръснеш няколко хиляди евра за куче с тескере и 5 реда баби и дядовци ,дет никой незнае от де са се пръкнали(стандартизацията на кучетата май втората петдесетилетка на 20 век е въведена) ,и всички други хайвани от тая порода които не струват толкова и нямат тескере,щот са се раждали в двора на Франческо още от времето на прадядо му са помияри безпородни.А за човек който   модерира форум ,чиято идея е отглеждането на животинки ,пък били те и риби ,да толерираш"хуманното убиване" на "брака" е най-малкото грозно. ]:->
[smg align=left id=594][smg align=left id=595]


http://krevetki-vishni.narod.ru/

}|{opukc

Обяснявяй ти, че германците произвеждат "ментета"!
Не знам за какво спорите всъщност. Но затова и кинологията ни клони към "- безкрайност".
Хората с векове правят селекции за създаване на дедена порода, а тук се плоди с животни които дори не знаем какви са, защото сме "по-умни" и обичаме да побългаряваме нещата.
Родословието е единствения документ, който доказва произхода на дадено животно - говоря за породите, другото е просто куче, котка, кон или прасе.
Безнадзорното плодене води след себе си само негативи.



elblanko

Аз бях граничар в казармата и ми се ще да ви разкажа една история за така наречените граничарски кучета. Първо те далеч не са толко чиста линия за колкото ги представяха на времето, по заставите размножаването им беше оставено на ограничените старшики, а както всички добре знаем те на две магарета не могат да им разделят сламата. Имахме три кучета на заставата, уж немски овчарки. В един красив слънчев ден разбрахме че са внесени няколко кучета а нашата застава ще има честа да приюти едно от тях, Кучето беше мъжко, младо в страхотна форма, добре обучено и тероризираше старото мъжко при всеки удобен случай. Веднъж ходейки из гората със събрата си по оръжие видяхме един вълк, вълците винаги бягаха като ни видят а ния пускахме кучетата да ги гонат. Пуснахме новото куче а то виждайки вълка изпадна в паника и разви невероятна скорост но не към вълка.  :-D търсихме го тоя  пес към три часа и накрая ни се обадиха от заставата че се е прибрал. След този случаи винаги при гранична обстановка кучкара си взимаше старото куче, заради простата логика че на него можеше да се разчита, то имаше повече задържания на нарушители отколкото имаше целия ни набор. Та идеята ми е че кучетата са като хората, някои стават а други не.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

emilradev

14.07.2009 10:56 #29 Last Edit: 14.07.2009 15:10 by Divane
"Темата е люлка на безкрайни спорове и дискусии . Точно заради това ще се дистанцирам от нея , и ако Деси защитава тезата ,че родословията са за да се покаже родът на кученцето до девето коляно , с бабите и дядовците му - съгласявам се ,че си трябва родословие,като доказателство за бъдещият му потенциал , който е възможно един ден да развие . Но , Деси , моля те не заставай , зад "хуманното умъртвяване" , само и само да се запази реномето на някой развъдник . Няма такова нещо ,като хуманно убиване на здрави кученца , които нито са болни , нито недъгави , а просто не отговарят на всички стандарти на породата . Дайте да убием  хората с по-големи уши от нормалните размери  , различните хора  .... Това ми напомня малко на един мой приятел от ВСВ 2 , мисля ,че Адолф Хитлер се казваше и той беше развъдчик и целеше много чисти и расови .... хора .

П.С. Ако бях прочел докрай поста на г-н. Шолеков , сигурно нямаше да го повторя и да дам сравнение с големият немски диктатор , но ... уви , сега го прочетох . Повече ,няма дори да чета тази тема ."