• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 05:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

дайте съвет

Започната от Raven, 20.02.2005 23:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мишо

Цитат на: "Niky"За щатите си напълно прав, само процентите не са верни.
Аз имам Lumix FZ 20 - 420$ от щатите миналата година.Тук е 900 лв.=някъде около 600 $~с 30%  повече от тук.
По-принцип у нас слагат средноевропейски цени и е доста по-скъпо от америката.
Доволен съм ат апаратчето- лесни менюта и бутони,стабилизатор за зоома,пълни ръчни настройки особено макро виюто на дисплея - прилично снима за парите си.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F2_mini.jpg&hash=4d4666357bd28950b4b4e601672e141ce5110eb1  https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F19_mini.jpg&hash=abf73e85d5384ca65321824882d3f97b0028b04f

Хунта

Цитат на: "dido"За тия пари трудно ще намериш камера с подобна оптика. Колкото и да е калпава все пак със сигурност е по-добра спрямо еднодневките на тая цена.

Дидо аз за това изтъкнах, е ползвам Canon A75 ... който верно е с по-слаба оптика, но наистина снима по-добре и е на същата цена.

Или както казва един приятел фотограф ... не си купувам апарат от фирма дето прави телевизори и перални :)

dido

Цитат на: "Longanlon"5 мегапиксела... Според мен само компютър прави разлика между 3 и 5 мп. А цената си е забележимо по-висока.
....

Мегапикселите имат значение за размера на отпечатъка, демек колко голяма по размер снимка с добро качество искаш да изкараш от файла.

Ако са 3 мегапиксела, ще ти изглежда добре на хартия с размер 9х15 примерно. Ако искаш да я отпечаташ на А4 ще имаш видими артефакти - пикселизация. Ако обаче файла ти е 5 мегапиксела, дори и на А4 ще изглежда добре. Това е далаверата от многото мегапиксели :-)

N.Nobs

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Boby_

Цитат на: "N.Nobs"http://forums.fenbg.com/viewtopic.php?t=4936
Избери си :lol:

Еххх, мечти!  :lol:

NikolaV

Raven, HP не си взимай в никакъв случай. И съм снимал с такива и съм ги продавал... Да ми подаряват, може, да си купя не...
Като гледам каква полемика стана, мислех за конкретен модел да ти предложа едно не лошо канонче за окло 15 бона, ама айде. :-)
Кажи горе-долу какви пари си готов да потрошиш, за да стесниме малко кръгъ на офертите!

Anonymous

аз горещо бих ти преоръчал този
SONY DCS-P150в германос е към 900 значи мможе би ше се намери и по евтино

Raven

много ви благодаря- вие направо ме засипахте с информация. :D

като се има предвид че не съм запален фотограф ,а ми трябва апаратче по скоро "да го имам" за снимане на аквариума ,по морето ,ловни и риболовни случки - нещо подобно ,мисля че около 500 лв. мога да отделя,поне за сега.
сигурно сони ще бъде.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

NikolaV

За горе-долу тия пари може да вземеш Canon PowerShot A75
За още стотина левчета отгоре ще вземеш Canon PowerShot A85
Но аз съм пристрастен де. За мене просто има една марка...

Хунта

Цитат на: "nikolav"За горе-долу тия пари може да вземеш Canon PowerShot A75
За още стотина левчета отгоре ще вземеш Canon PowerShot A85
Но аз съм пристрастен де. За мене просто има една марка...

Аз препоръчвам PowerShot A75 той таман около 500лв струва. ;) Както вече споменах и аз такъв имам и е доста добър. Не мисля, че SONY го превъзхожда по нещо, но като минус мога да изтъкна несъвместимоста на момори стика на сонито с други марки и също така високата му цена.

dido

А как е този канон с макрото, ръчните настройки и ISO-еквивалента? Ако има ръчно да се задава поне ISO 400 му върши работа.

Хунта

За канона -  ISO range 50-400 и може да се задава ръчно. Макрото е 'добро' като за 3х оптично увеличаване ... определено не е апарата за правене на макроси, но за по-невзискателните става. В общи линии всички опции могат да му се задават ръчно има и сила на светкавицата, корекции на бялото ... абе с две думи има си всичко което може да има един апарат от този клас.

dido

Порових в нета за А75. Има ISO400 и ръчна настройка на баланса на бялото - адски важна настройка като за аквариуми (ГроЛукса...). Не видях обаче напълно ръчни режими за скорост/бленда. А те са важни отново като за аквариума...

Освен това зуум Х3 е леко недостатъчен ако иска да снима в цял кадър листо на алтернатерата, дето е в дъното на аквариума :-)

Все пак въпреки лошите отзиви аз държа на HP945 за цена около 500 лева.

Боби и другите, дето са снимали с HP945 - кажете защо не ви харесва тази машинка?

Хунта

Кое не ми харесва на НР-то (държа да отбележа, е съм съвсем любител снимач)

- Например канона снима доста по-бързо.
- На НР-то ако снимаш на 5МР е трудно без статив да направиш читава снимка.
- НР-то може да снима на 5 и 1 МР няма възможност на друга резолюция.
- Размера на апаратите също е важен :) Канона мога да си го пусна в джоба на якето :)

dido

За мен (рискувайки да вляза в спор :-)) тия доводи са несериозни ;-)

Бързината на снимане е важна, ако снимаш болиди във формула 1 примерно. На Мариан растенията няма да се шмугнат зад камъка, докато апарата се гласи да снима (с неговото торене това е леко под въпрос, както сме коментирали тук... )  :lol:

Макро снимки на лошо осветени обекти се снимат трудно по принцип. Това не зависи от резолюцията на матрицата - елементарна физика е (или елементарна геометрия на сферите, както казва един мой приятел). Статива си е направо задължителен. Аз примерно пия поне по две ракии преди да снимам - да ми стане ръката като камък! ;-)

За резолюцията - нищо не му пречи да си щрака на 5 МП и да намалява размера на компа си, а и FLASH картите са достатъчно евтини вече.

За размера - бих си купил Canon EOS 1 въпреки, че е като тухла, пък нека да е калпав  :lol: . Не съм фен на малките апарати :-)

Similar topics (5)

34126

Започната от zelenilkata


Публикации: 9
Прегледи: 3255

21817

Публикации: 35
Прегледи: 10948

59939

Публикации: 2
Прегледи: 4458

43564

Публикации: 10
Прегледи: 4980

1581

Публикации: 4
Прегледи: 3741