• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Цени аквариуми

Започната от Gitsov, 14.03.2005 17:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Gitsov

315литра 180лева
450литра 280лева
включва лепене,шлайфане,без капаци.Според вас добре ли е?
Знанието е сила,незнанието още по-голяма. А Манаков

dido

Може би е добре да споменеш и размерите и дебелините на стъклата за съответените аквариуми. Иначе нищо не значат тези цени :-)

Longanlon

да, дебелините на стъклата могат да добавят или махнат около 30% от цената за тоя литраж
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

niky

Ако това са аквариуми от 8 и съответно 10мм стъкло, цените са повече от добри.
Направо казвай кой ги прави :lol:
Защото за 450 литровия само стъклото е около 200 лева.

Gitsov

450 литровия е 10мм.а315литровия 8мм такива били цените защото се плаща фирата от останалото стъкло можеби ако се комбинират 2бр.ще падне още цената,А размерите са 150мм.60мм.60мм. и 130мм.40мм.60мм.
според големината на листовете стъкло може да се измисли как да се разкрои с минимални загуби.Фирмата се намира на военна рампа зад теца който иска мога да го заведа ще ви напиша и телефон но в момента го нямам.
Знанието е сила,незнанието още по-голяма. А Манаков

niky

Цените са много добри. Дай адрес и телефон.
Не че ще тръгна да си правя аквариум сега, но може да потрябва :lol:

tishovsx

От там имаме в офиса аквариум, може би към 300 литра...но го чистя с ръкавици...доста пъти съм се рязал на стъклата...а подобието на стъклен капак е просто отчайващо.... :shock:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

NikolaV

Цитат на: "Gitsov"315литра 180лева
450литра 280лева
включва лепене,шлайфане,без капаци.Според вас добре ли е?
Като цена звучи много, да не кажа съмнително добре. Важна е не само дебелината на стъклото, но и изработката като цяло. Ако можеш виж някой аквариум изработен от тях - как са слепени, може ли да се нарежеш на тях тн.

niky

И кое му е съмнителното на цената?!!
Стъклата и шлайфане - 220 лева някъде. Другото е за работа.

Съвсем нормално е. Още повече че стъклата никой не ги реже сам и си ги поръчват от един и същи склад. :lol:

NikolaV

Цитат на: "Niky"И кое му е съмнителното на цената?!!
Стъклата и шлайфане - 220 лева някъде. Другото е за работа.

Съвсем нормално е. Още повече че стъклата никой не ги реже сам и си ги поръчват от един и същи склад. :lol:
Мисълта ми е, че е много хубаво за да е истина. Докато събирах оферти за моя толко ниски цени за съжаление не видях. А ето това имах впредвид:
Цитат на: "tishovsx"От там имаме в офиса аквариум, може би към 300 литра...но го чистя с ръкавици...доста пъти съм се рязал на стъклата...а подобието на стъклен капак е просто отчайващо.... :shock:
ама не го бях видял. За това съветвам човека ако може да види нещо готово преди да поръча.

niky

O, да. Добре е да се види как ги изработват тия.
Щото в България са на принципа - дай парите, пък ще видим :?

tishovsx

Ми аз за моя 100 литра съм дал 70 кинта и то тези пари са само за материал, работа не плащах, (като на приятел :wink: ), но е перфектен, огоре е с плъзгащо стълко, като капак, ( сещате се) и с подпорки от всякъде, почти не се изпарява водата, и стъклото е Чешко и съм доволен. Загладени ръбове и т.н.
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

koyota

Цитат на: "tishovsx"Ми аз за моя 100 литра съм дал 70 кинта и то тези пари са само за материал, работа не плащах, (като на приятел :wink: ), но е перфектен, огоре е с плъзгащо стълко, като капак, ( сещате се) и с подпорки от всякъде, почти не се изпарява водата, и стъклото е Чешко и съм доволен. Загладени ръбове и т.н.

Брато не че е моя работа но мисля че си се набутал.Миналата година от Ямбол си купих аквариум 120л. с сащият стаклен капак от 6мм стакло за 45 лева.Тази година сащто купих сащтият аква риум от сащтият магазин за 62лева. И просто се чудя как ти е излезнал толкова пари този златен аквариум :lol:

vlatko

Nqmam kirilica.Mnogo se izvinqvam.
Ta v Burgas cenite i to za mnogo dobra izrabotka sa:
s 6mm. styklo - 47st. na lityr
s 8mm. styklo - 65st. na lityr
s 10mm. styklo - 70st. na lityr
sas spynki i s kapak mnogo kadarno napraveni.

koyota

Цитат на: "vlatko"Nqmam kirilica.Mnogo se izvinqvam.
Ta v Burgas cenite i to za mnogo dobra izrabotka sa:
s 6mm. styklo - 47st. na lityr
s 8mm. styklo - 65st. na lityr
s 10mm. styklo - 70st. na lityr
sas spynki i s kapak mnogo kadarno napraveni.

А би ли споделил каде точно ги правят в БС.Защото сам обиколил всичките стакларски ателиета(Доста време сам се занимавал с алуминиева дограма и знам почти всичките стакларииници)е може това място да не го знам Би ли ми дал адресат аз ште го намеря :)

Similar topics (5)

16311

Започната от HaIr4o


Публикации: 9
Прегледи: 6127

7193

Публикации: 47
Прегледи: 24736

17580

Публикации: 2
Прегледи: 1886

52169

Публикации: 0
Прегледи: 2358