• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Цени аквариуми

Започната от Gitsov, 14.03.2005 17:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pepi

А някои има ли идея в Пловдив къде правят такива аквариуми със стъклени капаци?!
"възможностите съществуват, за да се възползваш от тях"

koyota

Цитат на: "pepi"А някои има ли идея в Пловдив къде правят такива аквариуми със стъклени капаци?!

Предполагам че вав всяко по голямо стакларско ателие ще правят подобни аквариуми :)

Gitsov

Дабе как не се сетих да питам какво е стъклото защото знам че има значение дали е едно или двустранно полирано и какво производство е все пак.Започвам дасе замислям дали да не го сглобя сам :roll:
Знанието е сила,незнанието още по-голяма. А Манаков

miTko

Цитат на: "pepi"А някои има ли идея в Пловдив къде правят такива аквариуми със стъклени капаци?!
Хубав въпрос! Никога не съм се замислял, разпитай по магазините, макар че качеството не ми се вижда прилично.Такъв съм си направил и аз преди години, не е по-лош.
Разни мои АКВАРИУМИ 

EDD

Моят аквариум ми излезна 33.30 лева ( 175 литра 70/50/50 6мм стъкло +шлифовката и силикона), но това при положение че за направата му не съм платил нищо. А за капака, тъи като стъклата за тях ги купих отделно не си спомням цената.Иначе капаците без знчение какви са не вярвам да са повече от 5-6 лева за аквариум като моя.

Жоро

Може ли някой да ми каже какви могат да бъдат  мах. размери на аквариум от стъкло 4 мм

vlatko

Цитат на: "koyota"
Цитат на: "vlatko"Nqmam kirilica.Mnogo se izvinqvam.
Ta v Burgas cenite i to za mnogo dobra izrabotka sa:
s 6mm. styklo - 47st. na lityr
s 8mm. styklo - 65st. na lityr
s 10mm. styklo - 70st. na lityr
sas spynki i s kapak mnogo kadarno napraveni.

А би ли споделил каде точно ги правят в БС.Защото сам обиколил всичките стакларски ателиета(Доста време сам се занимавал с алуминиева дограма и знам почти всичките стакларииници)е може това място да не го знам Би ли ми дал адресат аз ште го намеря :)

Значи това е на улица Батак.Зад фурна Лазур.Много добър магазин, доста добре зареден.Собственика прави аквариуми.Миналата седмица ходих до там и ми каза тези цени.
А от там започнах да си купувам храни и аксесоари на Sera много по евтини от колкото в другите магазини.
А специално благодаря на abaro задето ми каза каде е магазина.При първа възможност ще почерпя :wink:
Още един магазин с по евтини аквариуми говоря до 6мм на 50 стотинки
на Александровска в пресечката в дясно преди зоомагазин Тифани едно малко фургонче с 3 чифта много големи дискуси вътре единия чифт в момента е с хайвер много красиви риби.
Та това е ако имаш проблеми с намирането на магазина обади се ще ти помогна :lol:

Gitsov

От 4мм стъкло , дължина60см. височина30см. ширина40см. с винкел може и повече .
Знанието е сила,незнанието още по-голяма. А Манаков

Жоро

благодаря. а трябва ли да го укрепвам с лентичли стъкло в горният край   (говоря за аквариум без винкел)

pepi

Цитат на: "EDD"Моят аквариум ми излезна 33.30 лева ( 175 литра 70/50/50 6мм стъкло +шлифовката и силикона), но това при положение че за направата му не съм платил нищо. А за капака, тъи като стъклата за тях ги купих отделно не си спомням цената.Иначе капаците без знчение какви са не вярвам да са повече от 5-6 лева за аквариум като моя.
Перфектно, но аз вече си поръчах аквариума, както и да е! Ужасно се радвам, че тук има и хора от Хасково. То ми е слабост. Близо  половината си живот съм живяла там, нищо че съм от Пловдив иначе.   :wink:
"възможностите съществуват, за да се възползваш от тях"

vlatko

Цитат на: "Жоро"благодаря. а трябва ли да го укрепвам с лентичли стъкло в горният край   (говоря за аквариум без винкел)
Абе хубаво е да го укрепиш.
За да си по - спокоен.В крайна сметка не са малко литри вода.
Е може и повече да са  :lol:  ама все пак никак не е приятно да ти се изсипе аквариума.
Все пак е тъничко стъклото аз имах един 70 литров с такива размери без спънки и се издуваше в средата така че направи му спънки.Не е чак толкова грозно колкото твърдят  :D

Gitsov

Нее грозно бе пич и без това трябва да правиш капак за лампете и спънките няма да се виждат.
Знанието е сила,незнанието още по-голяма. А Манаков

Similar topics (5)

1696

Публикации: 1
Прегледи: 10135

50767

Публикации: 35
Прегледи: 10795

48561

Публикации: 0
Прегледи: 1082

28062

Започната от avrora


Публикации: 3
Прегледи: 5181