• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аз съм акварист - поръчка

Започната от mkolev, 01.11.2017 17:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mkolev

Здравейте, направих една поръчка за разстения от Аз съм акварист, намерих сайта тук от банер. Искам да попитам дали е актуален магзина, защото нямам никакъв отговора за въпросната поръчка.

NO CARRIER

Магазинът е активен. Наскоро говорихме със собственика. Ще се обади.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

mitaka_22

Магазинът е активен ,но аз не съм доволен от него .
Най-трудно е да се отговори на въпрос, на който отговорът е очевиден.

kuvert

Цитат на: mitaka_22 - 02.11.2017 12:38
Магазинът е активен ,но аз не съм доволен от него .
Би ли споделил защо?

mitaka_22

Направих поръчка  и чаках няколко дни да се обади за потвърждаване .Поръчах растения ,течните торове и препарат за борба с водорасли  .Когато получих пратката част от растенията липсваха ,а тези които беше пратил бяха 2-3 см големи и с по 2-3 листенца  и дозиращите помпи липсваха  ,два пъти звънях на  посоченият телефон от сайта но  ми затваряше .След ден  намерих страницата във фб и му писах за липсващите неща .Отговорът му беше че ги е забравил и не се знае кога ще ги прати имал много изпити .Чаках няколко дни но  така и не ги прати ,накрая му писах че просто няма смисъл да ги праща трябваше да давам още 4-5 лева за доставка и 2 лева за  опаковка отговор така и не получих .Растенията които  беше пратил даже не успах и да засадя  :duvar: как се сее Ludwigia palustris sp.tropica  2 см дълго с две листенца без корен .До колкото разбрах от познати не съм единствения.Бях направил и снимки на растенията които получих но  явно съм ги изтрил и не ги намирам.
Най-трудно е да се отговори на въпрос, на който отговорът е очевиден.

mkolev

Благодаря за отговорите. Явно ще трябва да отказвам и аз поръчката.

BatV

Цитат на: mkolev - 02.11.2017 15:22
Благодаря за отговорите. Явно ще трябва да отказвам и аз поръчката.
Ти пък си намерил откъде точно растения да поръчваш...
Явно не си ориентиран.
Бих взел растения само от доказали се хора - Светльо или Евгени например.

Успех! *DRINK*

kuvert

Цитат на: mitaka_22 - 02.11.2017 14:33
Направих поръчка  и чаках няколко дни да се обади за потвърждаване .Поръчах растения ,течните торове и препарат за борба с водорасли  .Когато получих пратката част от растенията липсваха ,а тези които беше пратил бяха 2-3 см големи и с по 2-3 листенца  и дозиращите помпи липсваха  ,два пъти звънях на  посоченият телефон от сайта но  ми затваряше .След ден  намерих страницата във фб и му писах за липсващите неща .Отговорът му беше че ги е забравил и не се знае кога ще ги прати имал много изпити .Чаках няколко дни но  така и не ги прати ,накрая му писах че просто няма смисъл да ги праща трябваше да давам още 4-5 лева за доставка и 2 лева за  опаковка отговор така и не получих .Растенията които  беше пратил даже не успах и да засадя  :duvar: как се сее Ludwigia palustris sp.tropica  2 см дълго с две листенца без корен .До колкото разбрах от познати не съм единствения.Бях направил и снимки на растенията които получих но  явно съм ги изтрил и не ги намирам.
Наистина не си първият,който се оплаква. Затова и попитах от какво не си доволен.
А някои колеги още чакат да обяви печелившите от "ИГРАТА" ,която уж свърши на 30.09.

mkolev

Помислих, че щом има банер тук значи е някой с авторитет.

kuvert

Цитат на: mkolev - 02.11.2017 15:38
Помислих, че щом има банер тук значи е някой с авторитет.
Когато разказах подробно как е "създал" торовете и препаратите,които предлага просто ме изгониха от раздел "СПОНСОРИ".

BatV

Цитат на: kuvert - 02.11.2017 15:48
Когато разказах подробно как е "създал" торовете и препаратите,които предлага просто ме изгониха от раздел "СПОНСОРИ".
Присмял се хърбел на щърбел.  *ROFL*

mitaka_22

kuvert може ли да дадеш малко информация  за торовете които е създал ,че имам една бутилка и то 1 литър  .Уж комбинирана тор Калии/К/, Азот/N/, Фосфор/P/  Макроелементи HIGH TECH
Най-трудно е да се отговори на въпрос, на който отговорът е очевиден.

kuvert

Имаш линк на Л.С.

Публикациите са слети: 03.11.2017 06:24

Цитат на: BatV - 02.11.2017 15:58
Присмял се хърбел на щърбел.  *ROFL*
Ето моя аквариум с моите торове. Стръкчета с по 2-3 листенца НЕ ПРОДАВАМ на колегите. Чакам щърбел да се присмее след мен! И моля снимките да са БЕЗ фотошоп!








danielm

Съотношенито на азот, фосфор и калии нужни на растенията са ясни. Само че освен това, което добавяме като тор има и още няколко неща, които оказват влияние върху съотношениео на тези вещества в аквата - вода (и какво има в нея :-) ), количество риби, вида на грунда (инертен или не), бустери в грунда, хранителна поджка и т.н. ... затова няма как да твърдим, че едно съотношние, подходящо за определен аквариум е универсално.

За да не ни се налага да обикалят Теоком, Валерус или да се лутаме из уличките на Гео Милев за да си купим калиев нитрат/ калиев хидрогенфосфат/уреа  ... вместо да си поръчаме готов тор не е нужно много.

kuvert

Абе на теб може да са ти ясни нещата,ама на други не са!!! Обърни внимание на датите на постовете!!!
ЦЪК
ЦЪК
ЦЪК
И резултата:
ЦЪК

Caxapa

От разстояние няма как да разбера кой крив и кой е прав но начина с клепането  някак много  по детски звучи. Ако има нередности и оплакване от някой некоректен търговец си има специално място. Колегата е попитал за едно то темата стана кой как си бъркал торовете и как ги продавал.  Хайде подарете се малко и ако има нещо давайте с критиките в специално направените теми  за което.

Nebunu

Браво Сахара, все пак гледам че най много анти-реклама прави точно господин Куверт, които и той самият предлага торове. Може да се каже че се конкурират малко.....

Lightning_boy

Съгласен съм и аз със Сахара. Оспамихме темата на колегата. Ако наистина е некоректен, според мен просто трябваше да насочат колегата към раздела с оплаквания и да си издири теми (ако има отваряни) за въпросния търговец.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

kuvert

Цитат на: Nebunu - 03.11.2017 09:52
Браво Сахара, все пак гледам че най много анти-реклама прави точно господин Куверт, които и той самият предлага торове. Може да се каже че се конкурират малко.....
Я виж evgeni2000 какви торове е забъркал и предлага. Да си прочел някъде антиреклама за него? Едно е да разбираш,да даваш акъл,да бъркаш и да продаваш. Друго е да не разбираш нищо,да питаш,от уважение да ти отговарят и помагат и след няколко месеца да си припишеш чуждите заслуги като "собствен опит". А вече и излъгани колеги има. Но си мълчат,че току виж някой ги банне.

Аз съм Акварист

Наистина нямах време да обслужа поръчката на Мартин. Направил е поръчката си на 29.10 преди 4 дни. Нямах сили да мисля за това както и да обслужа и поръчките на други хора. Обадих се и се извиних. Не искам да се оправдавам,сгреших. Скоро се разделих с приятелката си. Бяхме заедно дълго време.
Димитър също е прав-забравих да му прикача помпи в пратката. Извиних му се по телефона за това,че забравих. Прав е и че след това не му пратих помпи, може би защото видях,че не иска. Ще му изпратя сега. Така е правилно. Никога допълнителните доставки, когато грешката е в мен, не се поемат от клиента.

Куверт няма да го коментирам. Всички си го знаем.
Привет на всички.
Аз съм Акварист е платформа за акваристика в България.Официален партньор на БАЕ.
Можете да ни откриете:

Официален Сайт: http://aquaristbg.com/

Facebook: https://www.facebook.com/Aquaristbg/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuytBoCtxF8BVaM7okTX8xQ?view_as=subscriber

Caxapa

След като вече всичко се е уточнил кой е крив и кой прав предлагам да приключим с дебатите. Въпросният колега  се е извинил на клиентите си и е поел ангажимент да изпълни коректно цялостните поръчки. С този си жест от негова страна смятам да прекратим в тази тема да дискутираме повече. Пак напомням, че си има място - тема в която можем да подадем сигнал от некоректни търговци или обикновени потребители  на БАЕ. И накрая като завършек искам да кажа, че всичко е добре когато свършва добре. Бъдете по-късен толерантни един към друг но и спазвате елементарните правила и условия на сайта. Благодаря за вниманието.

mkolev

Изобщо не съм започвал темата с идея да се оплаквам или да плюя по някой. Просто исках да попитам за въпросния магазин, работещ или не. Аз също съм собственик на онлайн магазин и ако аз не се обадя 4-5 дена на някой, ще означава че магазина няма дейност.

Caxapa

Цитат на: mkolev - 03.11.2017 18:14
Изобщо не съм започвал темата с идея да се оплаквам или да плюя по някой. Просто исках да попитам за въпросния магазин, работещ или не. Аз също съм собственик на онлайн магазин и ако аз не се обадя 4-5 дена на някой, ще означава че магазина няма дейност.
Никой не те упреква за запитването. Попитал си и получи отговор от ,,аз съм акварист,,  намека бе другаде адресиран .

mkolev

Да, да. Всичко е наред.

Similar topics (5)

7043

Публикации: 5
Прегледи: 2729

30455

Публикации: 1
Прегледи: 1696

5342

Публикации: 20
Прегледи: 8369

59626

Публикации: 0
Прегледи: 7071

47459

Публикации: 30
Прегледи: 11396