• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

За акваристиката, форума и .....

Започната от penchod, 06.09.2008 00:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

penchod

 Седя си, пуша си една пура, пия водка с бърбън(за разредител не останаха кинти) и си блъскам главата с размисли за живота... И в крайна сметка реших да си го кажа тука, любимо мое място в бг. итернет пространството, за голяма част от живота ми.
   Та така, чудя се само що ги праят толкоз дълги тея пури мамка му, единственото ми обяснение е, че за да е по-трудно, и да се мъчат повече децата(праве ли ги основно използувайки детски труд), поне това ме успокоява, че пушейки ги в известна степен оправдавам труда на децата...
Но... да си дойдем на думата.
  От много време насам не бях влизал във форума, вчера открих  темата "Издирва се Слави" и се изкефих максимално, та горе доле от преди това не бях влизал. Нещата не са като преди  не мога да кжа, че това ми харесва, пище кой ли не и много малко от хората, които могат наистина да напишат нещо. Адски ми е приятно да чета, как от всяка глава дим излява, но както и да е това предполагам, че всички дето от доста време следят форума са го забелязали.
   Адски се дразня на секция "продава", господа търгаши не мога да проумея, как може да продавате Лудвигия, Хигрофила полисперма, явайски мъх, криптокорини и една камара бля, бля... Да, да знам, че сте давали пари за тях, ама нали идеята на форума е да си помагаме, а не да се клатим и да се чудим, как да вържем някой лев от хобито. Смешно е и е грозно, ако не бяха Велински и Марто(Дискус фиш), никога нямаше да стигна до истинската акваристика, просто те ми подадоха ръка(растения), и аз направих първия си по-читав аквариум, за това и винаги съм раздавал растения.
Та да припомня:
Този форум е, за да си помагаме! Това е за всички новодошли, би трябвало да е основно правило.
А за акваристиката, прочетете полезните неща във форума , те са скрити от много плява, ама ги има. След това действайте и не робувайте на правилата.
Адски дълга е мамка и и пура... Къде е Лонги? Липсва ми, да понарита малко тук там...
А как ми се пие с акваристи, направо не е истина....
Наздраведе!  *DRINK*



bigbeer

Какво съвпадение само.. и аз до сега си пуших пурата :) Бутилката ми е от бърбън, ама съдържанието е чиста сливова.. а лонги е на скайпа.. като гледам още не си е легнал ;)

Та да е Наздраве! *DRINK*


Flober

Макар и с "известно"закъснение,наздраве и от мен *DRINK*. За останалата част от твоите разсъждения,както се пее в една любима за мен песен, на една любима за мен група "Sad but True ".

NO CARRIER

Пияндурници такива.  :-D
И на мен ми се пие, ама нещо организацията я няма. А аз и ремонт правя в момента и септември го пиша бегал.  :duvar:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

FHM

Аз работа в склад за алкохол  :-D :-D :-D

Violeta

Аз да кажа, че се радвам да видя Пенчо отново тук. И че човекът е много прав, а който трябва ще го разбере. Използвам случая да кажа, че Марто раздава не само растения. На мен ми подари, повтарям - ПОДАРИ - филтър Sacem Marathon 2000, използвам, разбира се и без пълнеж, но напълно годен. Нищо, че нямам още голям аквариум. От Дамян пък имам неговия стар аквариум 150 л, пак подарък... Ако започна да изброявам хората, които знам, че раздават растения и рибки със сигурност ще пропусна някого, затова няма да го направя. И аз като Коко правя ремонти и няма къде да сложа още ни аквариума, ни филтъра, но както и да е... Понякога съжалявам, че не пуша, господа, за да имам повод да споделя повече общи интереси с вас.
Моите уважения към всички, които са тук, за да спечелят от хобито.
И го приемете снизходително  :-)
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

rakim

Наздраве и от мен,penchod всеки си решава какво да продава и какво да раздава и не е коректно да се нападат тези които продават ако ще и водна леща.Верно е че си помагаме,но мисля че повечето със съвети и тн..Иначе повечето май не сте от най бедните, съберете ми ако може 5 000 евро да ми помогнете какво толкова не говоря за 100 000  :-D
540л Южна Америка

Лора

Ами да!
Все още има хора,които подаряват. :-)  Аз също,ще изкажа благодарности на Диян(kratun),за растенията,които ми подари,на Joro Vn-пак за растенията.На CellebrO за трихогастерите,на houngan и Boby_  за рибките (те си знаят). Ще спра и аз до тук,за да не пропусна някого,а ако все пак съм пропуснала,моля да бъда извинена. Тааа исках да кажа,че от толкова много подаръци се наложи да сглобя още един аквариум. :-D Та така станаха 3 аквариума.  :-D
Мдааа,сега като се замисля,ме чака още един подарък от Диян (скаридки), което означава,че аквариумите,ще станат 4бр.Ми то не остана място вече, да взема да сложа един аквариум и в банята. *JOKINGLY*

*DRINK*

------------------------------------------------------
Цитат на: rakim - 06.09.2008 19:03
съберете ми ако може 5 000 евро да ми помогнете какво толкова не говоря за 100 000  :-D

Чакай си реда момко!


Аз също никога, не съм продала,нито растение,нито рибка.В повечето случаи става въпрос само за размяна.Все пак това е моето хоби,ако ми беше професия,нещата щяха да стоят по друг начин.Ако не ми трябва някоя рибка,я подарявам.Така въведох и сестра си в хобито. :-D


В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

MeTogu

Ех и аз съм я закъсал и покрай това хоби доста пари ми потъват.Ако има спонсори и аз търся някой лев за новата си базичка.Пазара си е пазар.Аз съм също голям привърженик и на размяната,която е още по древна,още от преди да има пари.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

don_misho

Пфууу,бравос бе penchod ,най -после да видя това,което отдавна си мисля написано . Да си призная няма и ден в който като се събудя към 13.00-14.00 часа от дългата пиянска работна вечер да не включа компа и мъчейки се през кървавочервените си очи, светещи още от злоупотребата с "Четерите рози"(four roses) опитвайки се да ме спасят от набезите и стремежите на около 400 пияни зомбита(такива като от "I am a legend"),мъчейки се през силната музика плюейки в ушите ми да ми разкажат болежките си и незгодите в живота...,да не вляза първо във форума.Мястото което заема високо място в класацията ми "Най хубавите неща за деня".Да...ама напоследък ,не знам от работата ми ли,нервите ми ли си отиват вече,се нервя още на първия пост който прочета.Пост като останалите 95% писани за деня в стил-"болна ми е гупата","гупата ми ще ражда ли","Колко рибки за х литра аквариум",които ме карат да изръмжа нещо от сорта на "майка му и прост народ" и да изпуша 2 цигари една след друга и да се заровя из старите теми в които може да се чете нещо смислено.Да,тея от типа на Слави,любимите ми "Фотография" със снимките на Ицо,"Оформление и декорация" ,която пустее напоследък,с изключение на интересните експериментчета на Iek!... Абе хорааааааа вземете се в ръце,мислете с главите си и не чакайте на готово всичко да ви се поднесе!!!И спрете да трупате пумия ,че не мога да намеря форума затрупан под нея вече!

Айде стига съм писал,че вече гледам станало 20.33 ,а зомбитата и тая вечер ме чакат!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg682.imageshack.us%2Fimg682%2F460%2F40101892.th.jpg&hash=84ed4e38032181efb8f0a30ceb594125dba6ea32

Деян

Цитат на: don_misho - 06.09.2008 20:33
Пфууу,бравос бе penchod ,най -после да видя това,което отдавна си мисля написано . Да си призная няма и ден в който като се събудя към 13.00-14.00 часа от дългата пиянска работна вечер да не включа компа и мъчейки се през кървавочервените си очи, светещи още от злоупотребата с "Четерите рози"(four rosses) опитвайки се да ме спасят от набезите и стремежите на около 400 пияни зомбита(такива като от "I am a legend"),мъчейки се през силната музика плюейки в ушите ми да ми разкажат болежките си и незгодите в живота...,да не вляза първо във форума.Мястото което заема високо място в класацията ми "Най хубавите неща за деня".Да...ама напоследък ,не знам от работата ми ли,нервите ми ли си отиват вече,се нервя още на първия пост който прочета.Пост като останалите 95% писани за деня в стил-"болна ми е гупата","гупата ми ще ражда ли","Колко рибки за х литра аквариум",които ме карат да изръмжа нещо от сорта на "майка му и прост народ" и да изпуша 2 цигари една след друга и да се заровя из старите теми в които може да се чете нещо смислено.Да,тея от типа на Слави,любимите ми "Фотография" със снимките на Ицо,"Оформление и декорация" ,която пустее напоследък,с изключение на интересните експериментчета на Iek!... Абе хорааааааа вземете се в ръце,мислете с главите си и не чакайте на готово всичко да ви се поднесе!!!И спрете да трупате пумия ,че не мога да намеря форума затрупан под нея вече!

Айде стига съм писал,че вече гледам станало 20.33 ,а зомбитата и тая вечер ме чакат!

:-D*thanks )

WaTeR_bOy

Цитат на: don_misho - 06.09.2008 20:33
Пфууу,бравос бе penchod ,най -после да видя това,което отдавна си мисля написано . Да си призная няма и ден в който като се събудя към 13.00-14.00 часа от дългата пиянска работна вечер да не включа компа и мъчейки се през кървавочервените си очи, светещи още от злоупотребата с "Четерите рози"(four rosses) опитвайки се да ме спасят от набезите и стремежите на около 400 пияни зомбита(такива като от "I am a legend"),мъчейки се през силната музика плюейки в ушите ми да ми разкажат болежките си и незгодите в живота...,да не вляза първо във форума.Мястото което заема високо място в класацията ми "Най хубавите неща за деня".Да...ама напоследък ,не знам от работата ми ли,нервите ми ли си отиват вече,се нервя още на първия пост който прочета.Пост като останалите 95% писани за деня в стил-"болна ми е гупата","гупата ми ще ражда ли","Колко рибки за х литра аквариум",които ме карат да изръмжа нещо от сорта на "майка му и прост народ" и да изпуша 2 цигари една след друга и да се заровя из старите теми в които може да се чете нещо смислено.Да,тея от типа на Слави,любимите ми "Фотография" със снимките на Ицо,"Оформление и декорация" ,която пустее напоследък,с изключение на интересните експериментчета на Iek!... Абе хорааааааа вземете се в ръце,мислете с главите си и не чакайте на готово всичко да ви се поднесе!!!И спрете да трупате пумия ,че не мога да намеря форума затрупан под нея вече!

Айде стига съм писал,че вече гледам станало 20.33 ,а зомбитата и тая вечер ме чакат!

Филма е як и ще дават 2 "We are legend" kато нас акваристите относно писаното на "don_mishto" *banan*.Е много прав никой от новорегистрираните не чете правилата!

penchod

Цитат на: rakim - 06.09.2008 19:03
Наздраве и от мен,penchod всеки си решава какво да продава и какво да раздава и не е коректно да се нападат тези които продават ако ще и водна леща.Верно е че си помагаме,но мисля че повечето със съвети и тн..Иначе повечето май не сте от най бедните, съберете ми ако може 5 000 евро да ми помогнете какво толкова не говоря за 100 000  :-D

Така, никой значи не съм нападал, да нападам значи да му пиша в темата или конкретно за него. Ако някой се е почувствал лично засегнат, съзнавайки, че е продавал пълни глупости, съжалявам ама то си е за негова сметка, надявам се че твоя случай не е такъв.
 Иначе нищо против търговците, това си им е работа, с това си хранят семействата, нормално е да продават всичко, което се търси. Не става въпрос да се подаряват Анубиаси, Болбидиси, Микрозоруми и други ценни, и гледани с години растения, макар че и такива се е случвало да се подаряват или разменят между членове на форума в доброто старо време...
Дразнещото е, когато си дал на някой една кофа растения, за да си направи аквариума, а няколко месеца по-късно, когато почне да кастри, четеш обяви "Продавам растения" от същия човек, и са изброени видовете, които ти си му дал.
  А защо да се дават, ами защото, за да си направиш един непретенциозен растителен аквариум, най-често ти трябват просто растения. Да, точно така, не ти рябва, ама никакъв СО2, никакви торове(80% от най-разпространените растения, нямат никакви вопиющи нужди от такива неща), а просто ти трябват достатъчно количество растения и добро осветление. а да попитам сега, от къде да ги вземеш?- От пазара? Ами стрък хигрофила се продава за 1.5 лв. От магазина?- Ами там в общия случай е по-скъпо. Е как да го направи човека тоя аквариум, като калкулацията на китките ще му стъпи колкото техниката и рибите взети заедно.
 Какво се случва в общия случай: купува си човека в общия случай аквариум, техника, някакви риби, прежалва 15-20 лв. за растения и след месец пише тема тук "Растенията ми загниват. Защо?", ами защото 10 стръка няма как да оцелеят, може ама много трудно, и трябва да е отцелил от най-дуракоустойчивите бурени.
  Друг вариант, същия човек е закрепил зорлем 6-ст коренчета и гордо пуска снимка снимка, и се почва "Вземи сложи, нагъчкай, начичкай и т.н. малко повече китки!". От къде кинти бе другари, на повечето хора тук им трябват даже и по-малко от 5000лв. за далеч по-сериозни неща от акваристиката. Що просто някой от критикуващите не му драсне едно ЛС в стил "В събота ще кастря, звънни ми ако искаш, да видиш как ще станат нещата после тел 088******". Правил съм го, знаетели колко е приятно, когато после тоя човек пусне снимка и видиш,че си му помогнал да направи приятен и хубав аквариум?
Та да се към основната си мисъл: Наздраве на пиющите!

П.П. Сори ако има правописни грешки, ама не ми се проверява.

rakim

Въпроса беше за това,че всеки продава или подарява нещо по собствено усмотрение и не мисля че може да му се държи сметка за това.И аз съм подарявал и  съм продавал,правиш си сметката това е,на който не му утърва да не купува ;-) Аз пък тази вечер изядох сигурно 1кг пилешки гърди и се чувствам баси чревоугодника.. :-[
540л Южна Америка

don_misho

Цитат на: rakim - 07.09.2008 03:28
...Аз пък тази вечер изядох сигурно 1кг пилешки гърди ...
Сърчицата са истината!  ;-),с лимонов фреш и мноооого бира!!! *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg682.imageshack.us%2Fimg682%2F460%2F40101892.th.jpg&hash=84ed4e38032181efb8f0a30ceb594125dba6ea32

ceco

 *THUMBS UP* и от мен за мнението.
И аз така ги разбирам нещата, но и Rakim е прав, който иска нека продава.

Stas

Абе хора, не става дума за това... Малко грешно го рабирате.
1. Има хора, които взимат без пари и после продават същите неща на останалите - това не е коректно.
2. Има хора, които го удариха на бизнес направо в този форум - те се виждат! Всичко де що се подарява и те са първа писта. После стой и гледай какво става в темите "Предлагам".

Similar topics (5)

39328

Публикации: 19
Прегледи: 8045

14446

Публикации: 2
Прегледи: 2405

30455

Публикации: 1
Прегледи: 1696

22864

Публикации: 11
Прегледи: 4752

19417

Публикации: 11
Прегледи: 3966