• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

100 литров аквариум 13W лампа достатачна ли е ?

Започната от Rambolife, 18.10.2016 21:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rambolife

здр колеги началото имах 40л аквариум преди 3 години. сега си купих 100 литров искам да знам 13W лампа достатъчна ли е? и вътрешната ми помда дали добре филтрира аквариума RESUN SP-900L 5W 80L водата ми изглежда малко мътна немага да резбера защо е така, преди една седмица стартирах аквариума грунда измих хубаво на течяща вода

jabeto

Ако ще гледаш растения лампата ще ти е недостатъчна.За непретенциозни растения ти трябва поне 25вата.Филтърчето също ми се вижда малко особено филтърната му медия.Ако имаш как вземи канистър.Грунда също ти е малко.Трябва слоя да е дебел поне 5см ,за да има къде да се развият корените на растенията.Водата ти е мътна защото аквариума ти е стартиран скоро и още няма завъртян азотен цикъл.Трябвало е да изчакаш с рибките.Слагат се след 3-4 седмици след стартирането на аквариума.Ето ти полезни статия ,която ще ти даде отговори на много въпроси.
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=98

Rambolife

Цитат на: jabeto - 18.10.2016 22:51
Ако ще гледаш растения лампата ще ти е недостатъчна.За непретенциозни растения ти трябва поне 25вата.Филтърчето също ми се вижда малко особено филтърната му медия.Ако имаш как вземи канистър.Грунда също ти е малко.Трябва слоя да е дебел поне 5см ,за да има къде да се развият корените на растенията.Водата ти е мътна защото аквариума ти е стартиран скоро и още няма завъртян азотен цикъл.Трябвало е да изчакаш с рибките.Слагат се след 3-4 седмици след стартирането на аквариума.Ето ти полезни статия ,която ще ти даде отговори на много въпроси.
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=98
Благодаря ти :) сега водата се оправи и купих си още една лампа 13W общо стават 26W

G.Georgiew

Във ляво имаш едно меню, там имаш калкулато чрез него може да пресметнеш колко осветление ти трябва, но със сигурност и това което имаш според мен не е достатъчно, защото за хубава аква си трябва и четене + инвестиция...отделно ще ти доставя и на теб повече удоволствие. Съветвам те да прочетеш и за яркост и интензивност на самото тяло с което светиш. Успех!

Bobyy75

Здравейте днес е 42рия ден откакто стартирах аквариума
Размери д.92см,  в.55см, ш42см
Филтър,  външен 1000 литра на час ехеим + вътрешен 1200 литра
Нагревател 200 вта
Осветление Product   MultiLux LED 92 cm – 2x19 W
Length   913 mm
Power   1x19 W DAY & 1x19 W NATURE
Kelvin   9000/6500
Lumen   4370
Раттения
Егерия, Ехинодорус блехери,Ехинодорус оцелот - зелен,Хемиантус Куба,Хигрофила полисперма и Явански мъх.
Днес ще направя и тест на водата и ако е в норми мисля да пусна обитатели.
2 Колиза лабиоза и 2 сомчета Хипостомус.
И да попитам мога ли след като пусна рибките след това да добавям нови растения.
Благодаря предварително.

Similar topics (5)

1432

Започната от Raven


Публикации: 21
Прегледи: 13834

41924

Публикации: 4
Прегледи: 2856

2702

Публикации: 104
Прегледи: 30274

28495

Публикации: 5
Прегледи: 5846

1696

Публикации: 1
Прегледи: 10135