• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

зониране на аквариума и смесване на грунда

Започната от NickBTfanatic, 23.05.2017 12:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NickBTfanatic

колеги занимавам се от 15 март
:):):)
ло6ото е 4е имам пари и правя глупости
вс знаем до какво води ал4носта в аквата;)
та мисалта ми е дайте да видим има ли други които да обмислят не6тата
зони без прегради
грунд позволява6т стабилност в такава ситуация
мн сори ако е мегаломанско *bg*
Фанатизма не спира да ме тресе

Nikiengi

Да беше дал малко пари да научиш български език!

NickBTfanatic

Цитат на: Nikiengi - 23.05.2017 13:16
Да беше дал малко пари да научиш български език!
Колега нека се изразя по скромно така:
Ама грам не отива на годините ви да напищете подобна "галвотия".
В случая ми идва да напиша нещо от сорта на :
    -Абе , Дедо що не земеш да поразучиш фонетиката из чатовете и тогава да пишеш такива дълбококреативни коментари?
  Ама съм възпитано момче и ще се въздържа *privet*
  та нещо по въпроса или не ми е достатъчно ясен Българският?
Фанатизма не спира да ме тресе

mitko8899

Показа че можеш да пишеш грамотно.Тогава защо бяха тези смесици между латиница/кирилица с малки букви и без препинателни знаци в първия пост.Най-малкото е неуважение към хората,четящи темата ти с готовност да помогнат.Но както и да е,да се върнем на въпроса ти:
''зони без прегради
грунд позволява6т стабилност в такава ситуация''

Дай малко повече информация какво точно искаш да направиш,че е доста трудно да се схване от това обяснение.Може да подкрепиш информацията със снимков материал,ако имаш възможност :-)

NickBTfanatic

Ами засега нещата които искам изглеждат невъзможни малко.
Искам половината аква да е цихлидарник ерго джуджета съответно малко по твърд грунд и по светъл де *SORRY*.
Харесва ми как се открояват цветовете на светъл фон.
след това някаква преграда от сорта на корен камъни купчини грунд и растения чиято единствена функция ще е да няма видимост между двете зони.И втора зона богато залесена и с мн укрития засега нямям ясна идея за населението но искам да е нещо бавно и спокойно.
Колеги знам че звучи мегаломанско но подходящия декоратор може да го направи невероятно красиво.
Фанатизма не спира да ме тресе

addicted

Не знам дали е възможно да стане в общ съд, с обща вода...май не.
Такава ли е идеята?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


a__andreew

Хи, може и да се получи със мрежа и някакъв мъх явански или коледен. Идеята мисля е да няма преход от единия край на един вид риби до дргия със друг. Закрепена мрежата и добре осветена ще може да се развива мъха и ще изглежда добре и от двете половини.

NickBTfanatic

Всъщност точната идея е да се получи съжместимост без реална преграда.
    Ок не се изразявам точно по научному :)
Хора най-точното описаание на това което ми е интересно е дали в аквариум може да се пресъздаде граница между два хабитата естествено със всичката помощ, която науката може да ни даде
Фанатизма не спира да ме тресе

Amev

Само трябва са си научиш и рибите да си седат в определения ъгъл...
сега по същество ... не се занимавай с глупости ...
Нот прави скоро подобен проект ... ама едва ли и той е накарал цихлидите да седят в ляво при камъните , и тетрите в дясно при растенията ...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170524/8a6a4e48c8bf757dcaf94a2a0f220dc0.jpg

a__andreew

Хи, трябва със реална преграда замаскирана по някакъв начин иначе няма да стане винаги че се намери пролука и ще си минат .

dimitarkr15

Ако се занимавах с такъв проект, щях да направя това:
1) една мрежа или надупчена плоскост, която да разделя аквата на две равни части
2) от страната с растенията, щях да сложа мъх, за да го напраявя по натурално
3) от страната с цихлиди - наредени и залепени камъчета

Така хем няма рибите да се смесват, хем ще изглежда по природно.  *DRINK*

ivogod

Става колега. Зазбира се, че става. Той Бай Гри е в процес на създаване на смесен соленоводен/сладководен аквариум. Твоя си е нищо, на фона на неговото начинание. Дерзай и чакаме снимки. Само смелите побеждават!

Amev

И защо е цялата галимация ... като нито рибите са със еднакво изисквания към вода , нито към осветления ...
предполагам го мисли с една филтрация , ама така преградено , няма да стане.
За това две акви и два биотопа .. тва е

goran.varbanov@gmail.com

Не знам, дали е мегаломанско, или не... Но със сигурност не е природно. В природата няма такива смесвания, и аз не виждам смисъла да се претворява нещо, дето не съществува. Никой не е надминал природата. Най-малкото преградени, или не рибките трябва да са със сходни изисквания, като параметри на водата... Ние се борим да създадем среда със стабилни параметри в която рибките, и растенията да се чувстват добре, а не просто да са сложени в аквариум, а как би се получило два различни хабитата... акъла ми не го побира.

jorobetta

Варианта е бракична вода, но без прегради, така че можеш да си гледаш Тетраодони и някои други видове рибки които могат да оцелеят в такава вода.

Similar topics (2)

56582

Започната от Вал


Публикации: 0
Прегледи: 2866

48222

Публикации: 5
Прегледи: 6857