• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за мъжки бети

Започната от Embata, 25.04.2014 20:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Embata

Здравейте нов съм в отглеждането на тези прекрасни рибки и изкам да ви задам един въпрос,защото не посмях да експериментирам.Доколкото разбрах след доста четене и ровене из нета е възможно в едина аквариум да има повече от една мъжка бета,като (уж) си делят територията.Смятам че аквата ми не е малка,но искам да попитам наистина ли се получава това или ще стане ''въргал'' след известно време.

Caxapa

Ако даваме предварително описание на "аквата" акварима  ще избегнем излишни постове и последвали запитвания от рода..Колко литра е аквариума, какви риби гледаш още в него..Какви растения, А грунд и прочие......

Embata

Ами тук говорим за 120-литров аквариум грунд няма и 1 см ситни камъчета,а растения има доста,но не знам имената им.В момента вътре има 3 стъклени тетри,3 хелера,5 обиновени неона,2 неиндетифицирани сома :) и една мъжка бета.

Caxapa

На толкова литри, можеш и повече дори.

Embata

Мс за отговора утре ще мога да пусна и другият мъжки спокоино :)

ralitca

Много съм изненадана от горния пост!
Мислех, че мъжка бета с други риби е много лоша идея...оказва се, че има и такъв вариант.
Като видях как моят красавец реагира на две ампуларии (не се отдели от тях ден и половина), си мислех, че ако сложа друго живо същество, ще стане грозна гледка.

karadaliev

Цитат на: ralitca - 31.05.2017 16:00
Мислех, че мъжка бета с други риби е много лоша идея...

Аз през годините почти винаги съм имал по една мъжка бета в смесените ми аквариуми и никога не съм имал проблем с нея. Мисля, че мъжките бети са опасни само и единствено за другите мъжки бети ако нямат достатъчно укрития и територия, която да разделят.

3opuTo

Съгласна съм, че няма проблем мъжка бета да е в аквариум с други. При нас до скоро бяха две женски, мъжки, гупи, сомчета и данио. От които единия сом и две данио са с огромни воални опашки и перки. Никакъв проблем нямахме.
Е, в началото двете женски се сдърпаха докато разделят територията, но след два дни всичко беше наред.
Е, да си призная два мъжки бих сложила само ако са излюпени заедно, но не защото е невъзможно да се спогодят, а защото аквата е малка, а и не искам при нужда втория да се пренесе за постоянно в 'родилното'.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk


ralitca

Явно моята риба е зла  ]:-> аз и заради това се шегувам, че имам червена акула.
Тормози охлювите постоянно, а сомчето, което си взех е под прицел ежеминутно...
Чудя се как се събира толкова агресия в такова малко същество...

Boromir

Попадам на интересни мнения :-),но опита показва, че два мъжки в един съд , независимо от обема му при среща винаги има съприкосновение. Аз лично не те съветвам да гледаш два мъжкаря на едно място *NO* !
Shrimp Breeding Lover

Similar topics (5)

43919

Публикации: 37
Прегледи: 14531

35006

Започната от ForMe


Публикации: 8
Прегледи: 6502

11835

Публикации: 9
Прегледи: 19999

27677

Публикации: 16
Прегледи: 12943

6541

Започната от dako


Публикации: 32
Прегледи: 17325