Автор Тема: Бети - общи въпроси  (Прочетена 364064 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ultraviolet

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 5
Re: Бети - общи въпроси
« Отговор #1230 -: 24.06.2018г 19:07ч »
И двете изглежда да са женски, но като си вземеш мъжка няма да стане по-добре.
най-вероятно мъжкия ще ги убие след като една от двете хвърли хайвер.освен ако аквариума не е доста голям за да се скрият, но хайвера може би няма да се излюпи. Иска се специален аквариум за това, температура, светлина и да се люпи артемия.
Може би е добре да си вземете други рибки. Има доста красиви гупи и може да са чиста линия.

Поздрави
Благодаря за отговора  :-) Не целя да развъждам бетите, а просто си въобразявах, че мога да имам мъжка и женска в спокойно съжителство... в последствие стана ясно, че и 2 женски не могат да живеят заедно повече от 24 часа (голямата съсипа перките на малката) *NO* така, че няма да са заедно... :-)

Неактивен radiwwww

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 9
« Отговор #1231 -: 16.07.2018г 16:04ч »
Здравейте, ще се радвам някой да сподели след като женската хвърли хайвера, кога трябва да я отделя, как да разбера, че е хвърлила всичкия хайвер и повече мъжкия не се нуждае от нея?

Неактивен Betta

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 1
« Отговор #1232 -: 05.08.2018г 22:10ч »
здравейте,
 пиша с молба за помощ и малко информация. Не знам дали това е правилната тема, ако не е моля за извинение, но е спешно!
Гледам си една бета - мъжка. Пред последните два дни по тялото на рибката се появи, бяло петно, което приличаше на пяна, а сега е като рана.
Аквариума ми е 10 литра, стартиран през Март, като редовно сменям водата. Храня рибката с гранули за бета. Сменям водата с престояла ден,два.Добавям и няколко капки water conditioner. Кажете ми, моля какво да правя и как да спася рибката си, която освен раната също и не иска да яде :'( :'( :'(

Неактивен Nikiengi

• Интересуващ се
  • Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 1 955
« Отговор #1233 -: 16.08.2018г 08:08ч »
Не мисля, че можеш да я спасиш, опитите ми до сега показват, че на този етап вече нищо не помага, освен това можеше и някоя снимка да сложиш за да се види какво може да е, така само гадаем.
Но мога да ти дам съвет занапред - бетите са хищници и с гранули, па макар и за бети няма да оцелеят дълго. Бетичките искат жива или замразена храна - тубифекс (жив), замразена артемия, жива артемия (можеш да излюпиш яйца и с хранене да направиш артемията до по-голям размер) и рядко гранули. Така рибките няма да се разболяват.
 :-)

Неактивен Caxapa

• глобален МОРМОРАН
  • Глобален модератор
  • Публикации: 5 202
« Отговор #1234 -: 16.08.2018г 16:04ч »
Здравейте, ще се радвам някой да сподели след като женската хвърли хайвера, кога трябва да я отделя, как да разбера, че е хвърлила всичкия хайвер и повече мъжкия не се нуждае от нея?
Когато женската приключи с отделянето на хайвер то мъжкият започва да гони женската и пази гнездото а тя все се опитва да се навира там.

Неактивен flame_froide

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 11
« Отговор #1235 -: 15.09.2018г 20:08ч »
Здравейте отново на всички, които хвърлят по едно око тук. Както споменах в началото из форума при моята регистрация съм голям фен на бетите и вече съм собственик на един страхотно изработен бетарник. Нямам идея дали човека който го направи чете този форум, но ако е така му благодаря за изключителния професионализъм. А ето и една снимчица

Та бих искал да попитам какво мислите, дали да пусна при всеки мъжкар по 1-2-3 женски или това би било сигнал за тях за кръстосване и идеята не е добра?

Животът е като клавишите на пианото, белите са щастието и любовта, а черните са разочарованието и тъгата. Но за да се получи хубава мелодия трябва да докоснеш и двете.

Неактивен Nikiengi

• Интересуващ се
  • Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 1 955
« Отговор #1236 -: 28.09.2018г 09:09ч »
Ако искаш да размножаваш бети направи го в отделен аквариум, иначе така като се виждат ще си изяждат хайвера.

Неактивен flame_froide

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 11
« Отговор #1237 -: 13.10.2018г 18:06ч »
Ако искаш да размножаваш бети направи го в отделен аквариум, иначе така като се виждат ще си изяждат хайвера.

Благодаря за съвета. Размножавам ги в отделен аквариум разбира се. Скоро ще покажа първото поколение. Въпроса ми беше дали в бетарника е удачно да пусна при всяка мъжка по 2-3 женски НЕ за да ги арзмножавам, а за компания.
Животът е като клавишите на пианото, белите са щастието и любовта, а черните са разочарованието и тъгата. Но за да се получи хубава мелодия трябва да докоснеш и двете.