• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nemo

05.05.2005 15:34 Last Edit: 11.04.2013 15:23 by Desmoria
Да попитам. Един приятел ми каза да си търся женска с бяла точка на дупето . Това какво означава  - че е женска или че е полово зряла ? Защото си купих една уж с малки плавници и точица , но имам подпзрения че е мъжка .Възможно ли е да има мъжки с много къси плавници ?
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Nemo

също ...бяхте казали, че трябва да има капак над аквариума . Но при 28 градуса водата се изпарява много , а вие казвате че не трябда въздуха да е влажен ? Видях в един сайт че слагат отрязана на половина ст чашка там мъжкия прави гнездото и мисля че това пази въздуха над гнездото същата Т, но не дават дали в/у акавариума има капак .. :roll:
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Nemo

Никой ли не знае ?  :shock:  :roll:
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Живко

сложи капак ако е голяма разликата в температурата между тази на водата и въздуха.
слагай го така,че да не затваря плътно(леко открехнат).
Никой не се е родил научен.

Жоро

Има ли вероятност  конденза да капе върху гнездото и да го развали?

Igi

Не се притеснявай, мъжкият си знае работата. При мене ( само че аз ги бях отделила да са самички в по - малък аквариум ) той местеше гнездото непрекъснато, повече от няколко часа не се е задържало на едно место, беше изключително грижовен. Дори и да капне толкова голяма капка и с  такава сила, че да разбута гнездото , мъжкият веднага ще го оправи и няма да има проблеми.
Твойте бети дават ли признаци че ще хвърлят хайвер? Ако е така те съветвам да ги изкараш отделно, да не са в общия аквариум. Там няма шанс да оцелеят малките.

sho

место капак сложи покривно стъкло и го дигни на 5-6 мм може да разцепиш коркови тапи да ги сложиш на стъклото на аквариума и покривното стъкло да лежи в/у тях  а за гнездото не се притеснявай както е споменала Igi мъжкия се кахъри с него:)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

Живко

не
не мога да се сдържам.
пускам този линк.
http://www.bettysplendens.com/articles/catview.asp?catid=41&p=2&recs=10
невероятна красота,а какви цени... :roll:
Никой не се е родил научен.

Жоро

Невероятно красиви риби! А относно цените не са чак толкова високи,ако някой се навие да внесе такива риби бих инвестирал в тях някой и друг долар.

Nemo

Дам само че кой ще е този някой и какъв ще е неговия кяр  :lol:  :roll:
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Жоро

Живко направо ми запали главата с този сайт.В събота със сигурност ще си взема чифт бети (макър и не толкова красиви).Реших едната да е червена,а другата синя.Какво ли ще е потомството?

Nemo

Може да е свякакво . :roll:  Зависи какви гени тече в кръвта им .:) утре смятам да намина към Дискус -пловдив магазина на св.Наум , да видя дали има бели или жълти бети .Ако има ще си звема . доколкото знам те ги внасят бетите :?:
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Живко

точно ще отварям тема за генетиката на рибите.
не може да се каже със сигурност,защото не се знае от какви родители са.
и на мен доста неща не са ми ясни.
предполагам,че ще излезе шарения+сини+червени.
безразборното размножаване в БГ съсипва всичко.
по тази причина,почти не останаха чисти гупи.
Никой не се е родил научен.

Nemo

Хм гупите ай как да е смисъл че не може да гледаш 10 вида гупи и да не дават потомство , доколкото бетите са си труднички ...макар че чрез тия "смески" излизат страхотни екземпляри - уникални даже :)
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Nemo

Някой знае ли на съботния пазар вадят ли нещо "по-така" имам предвид бети
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Similar topics (5)

11614

Публикации: 13
Прегледи: 7186

54910

Публикации: 8
Прегледи: 3314

48052

Публикации: 0
Прегледи: 2535

43919

Публикации: 37
Прегледи: 14531

35006

Започната от ForMe


Публикации: 8
Прегледи: 6502