• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

reaskol

Вижда ми се слаба женската, храни я 1-2 дни с високо протеинова храна и като е готова да махнеш преградата, увеличи нагревателя на 29-30 градуса. Най-добре я пусни вечер, малко преди да легнеш и изгаси всички светлини. Ще хвърлят на сутринта или мах. до 14, 15 часа   ;-)

m3n7alsnak3

Може ли да е суха храната (имам една на Tropical - Betta Granulat) която уж е с високо съдържание на протеини, и още един въпрос - другото по аквариума как изглежда

reaskol

Имам подобна (Tetra betta granules) но по-добре е ако имаш жива храна или да и пускаш парченца сурово месо. Иначе и сухата храна е вариант, но няма да е толкова ефективно. Аквариумчето изглежда добре като за breeding tank  :-)

m3n7alsnak3

Нещо не пожелаха да хвърлят.... От снощи вечерта съм ги пуснал все на тъмно и днес към 8 вечерта светнах. Резултат - йок. Как да процедирам - да ги оставя и тази нощ, или да ги разделям. Гнездото си стой, а женската се свряла в единия ъгъл. Мъжкия ту ходи към нея, ту под гнездото. Имам още 5-6 женски, та ако ги разделя тези веднага може ли да пусна друга женска с преграда пак?

reaskol

Цитат на: m3n7alsnak3 - 25.03.2013 21:57
Нещо не пожелаха да хвърлят.... От снощи вечерта съм ги пуснал все на тъмно и днес към 8 вечерта светнах. Резултат - йок. Как да процедирам - да ги оставя и тази нощ, или да ги разделям. Гнездото си стой, а женската се свряла в единия ъгъл. Мъжкия ту ходи към нея, ту под гнездото. Имам още 5-6 женски, та ако ги разделя тези веднага може ли да пусна друга женска с преграда пак?
Смени женската щом имаш други, направо я пусни без преграда и гледай пак да е напълно угасено. На сутринта задължително им светни.  :-)

dok70

На сухар, какъв хайвер да образува ?!? Послушай колегата, ако искаш да станат нещата!
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

m3n7alsnak3

Ами така ще е сигурно... До офиса имам един зоомагазин утре ще вляза да взема нещо по-така. Иначе и с втората май нещата са йок. И двете ми се струват така със заоблени коремчета, имат си бялото петно... Ама ... Нищо утре ще взема нещо живо за храна, и ще ги храня няколко дни бетите с него. И след няколко дни пак нали? Само да питам коя женска да избера - най-подутата ли?

kamikadze ZX7RR

Най дребната .като за начало.
Защо ли ??? За да е сигурно ,че мъжкия ще я обгърне.

Лично мнение.

Ivelin8

Въпроса ми е следния...Може ли в аквариум 15 литра да си пусна 2 Бети ( мъжка и женска) !

Деян

В стабилни условия може.

Ivan_S

27.03.2013 16:42 #985 Last Edit: 27.03.2013 22:01 by Ivan_S
Може, може, няма невъзможни неща  :-). Или създваш възможност да се крие женската, или гледаш само мъжки, или само женска. Успех!  *THUMBS UP*
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Marto99_mz

Може, но трябва да имаш растителност и други укрития.Аз пуснах две бети мъжка и женска само, че в 20л и нямах проблеми, зависи и от агресивността на мъжкия.Добре е да попаднеш на някой по-слабо агресивен. ;-)

Caxapa

Цитат на: Ivan_S - 27.03.2013 16:42
Може, може, няма невъзможни неща  :-). Сложи някой корен или няколко камъка така, че да се образуват тунели и пещери, и работата ще заспи. Тези риби за това са лабиринтови - крият се между скали и корени, а дишат атмосферен въздух направо от повърхността на водата. С една дума, направи укрития (предимно за женската) и нещата трябва да са ОК. Успех!  *THUMBS UP*

:kreshtja: Не занаех, че се крият из лабиринти като ги подгони някой мъжкар!  А сега сериозно:   Бети рибките спадат към лабиринтовите понеже дихателният им апарат е така устроен като лабиринт. Там попада атмосферният въздух и така нужният кислород за всяко живо същество. Бих предложил да четеш малко повечко  и после ако има тема по която искаш да дадеш мнение да бъде вярно а не подвеждащо.

reaskol

Сигурно се е объркал човека, не съм чувал за пещери и тунели в азиатските оризища *JOKINGLY*

пп.. В 15-те литра по-добре гледай само 1 мъжки   :-)

Ivelin8

Благодаря за информацията, а кога да ги пусна пак заедно мъжката и женската след хвърлянето на хаивера ???

Similar topics (5)

25534

Публикации: 64
Прегледи: 30392

10698

Публикации: 4
Прегледи: 3519

54721

Публикации: 7
Прегледи: 3247

47239

Публикации: 4
Прегледи: 3439

43732

Започната от Marto99_mz


Публикации: 4
Прегледи: 2320