• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 20:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rampage

Светлина им трябва съвсем малко колкото мъжкия да ги вижда и трябва да е включена постоянно докато не отделиш мъжкия естествено след като малките почнат да плуват тогава може да си я изключваш балончета трябва да има не толкова за кислород колкото се получава ципа отгоре на водата съвсем леки мехурчета само колкото да бълбука и да движи леко повърхноста

Heartwork

Ясно колега благодаря  *DRINK* *DRINK*. Нали нищо няма да и стане като е включена 2 3 дни ?
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

hami

може ли женска бета да се ежи на мъжка и да му отхапе част от перката,кажете мъжка или женска е    тази с червените перки













rollon

Напълно възможно е женска бета да хапе мъжки,имал съм такъв случай.Интересното беше,че сложена при друг мъжки тази женска бета редовно си хвърляше хайвер........ :-(

hami

хубавия мъжкар на нищо не прилича вече,сега я сложих при друга 100% женска и се тепат

rollon

Ако поддържаш добри условия на водата и не настъпи някаква инфекция би трябвало да регенерира опашката  :-)

rampage

Аз мисля че с червените перки е 90 % мъжка просто още не са и се развили хубаво плавниците като гледам ръчичките и какви големи са станали и долния плавник си е мъжко а и горния плавник също е заострен а при женските е леко по объл жалко за красивия дабъл тейл или поне ми мяза на дабъл :)

kamikadze ZX7RR

Извинявам се на колегата ,че му ползвам темата ,но сигурно и него го интересува моят въпрос.
За колко време горе долу регенерират плавниците на мъжкия ,че един синодонтис такава беля ми навлече.

reaskol

Различно, зависи от температурата и храненето  :-)

kamikadze ZX7RR

Цитат на: reaskol - 04.11.2012 17:58
Различно, зависи от температурата и храненето  :-)
28 градуса + качествена суха храна 2 пъти дневно.

reaskol

Цитат на: kamikadze ZX7RR - 04.11.2012 18:29
28 градуса + качествена суха храна 2 пъти дневно.
Като го гледам как е нахапан, поне 3-4 седмици  :-)

kamikadze ZX7RR

Моя е станал като женска ,значи ще го гледам така поне 2м. Да е.... гадния му синодонтис.

hami

04.11.2012 22:07 #942 Last Edit: 05.11.2012 17:56 by hami
като го взех опашката беше нахапана но си мязаше на дабъл тейл,ама сега ми прилича на кроун таил

hip9

Неми се отваря нова тема,затова пиша тук. Взех халфмуни мъжкия започна да седи на дъното ,а главата му е на горе има на нея едно малко бяло петно като ожулване. Възможно ли е да е воднянка и как да я лекувам? Eто снимки. 





jagger

 Каква е температурата в аквариума? Кога пусна рибата, остави я да се адаптира.

Similar topics (5)

46186

Започната от jaspar


Публикации: 11
Прегледи: 6358

43691

Започната от istoev


Публикации: 2
Прегледи: 2575

31919

Публикации: 5
Прегледи: 4764

25590

Публикации: 44
Прегледи: 41561

11614

Публикации: 13
Прегледи: 7198