• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 04:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

flyfisher

Ето снимка на въпросната женска :
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages22.snimka.bg%2F004659568.jpg&hash=d23f856eef162003cfe0b16f08671956b15d7c04

Не знам дали се вижда ясно,но дали е готова за хвърляне?

nina

Според мен е преяла, но е възможно и да бъркам. Като я взе преди няколко дни с такъв корем ли беше?

flyfisher

Честно да си кажа,не съм обърнал внимание :-( Но по-скоро не...
А защо другите риби в аквариума не са преяли и не са с такива "шкембета" :-)...

nina

Лакоми са трихогастерите. Тъпчат се, докато има храна. И аз преди няколко дни имах опасения за един, че е болен, щото се беше надул до пръсване, но след 2 дни глад си възстанови старите форми  :-)

CellebrO

И аз имам проблем с трихогастрите.В стария аквариум(30литра) се гониха в нормите,почти без агресия,дори танцуваха и се переха.В новия (80литра) до преди седмица нямаше проблем,но сега мъжкия много започна да гони женската и тя се крие постоянно в растенията.А по някое време и той отива при нея и си стоят скрити.
Beauty is in the eye of the beholder.

mkmarinov

същото като при мене в 120л, ей така бяха около 2 месеца после се "заобичаха" :-Dнямам представа от какво стана просто от само себе си, мъжкия спря да я гони. Сега има "сбивания" от време на време ама рядко.
Es gibt Menschen, die, wenn sie das Licht am Ende des Tunnels sehen, ein neues Stück Tunnel kaufen.

MeTogu

Извода какъв е!Не се занимавайте с трихогастери. :-D
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

flyfisher

Днес,най-накрая,си намерих женски бети.В едно забутано магазинче,за което не знаех,че съществува,се оказа,че човека има може би повече от 100 женски бети.
Значи,тия дето ги взех,продавача каза,че са "български" и ме пита дали моята мъжка е вносна.Аз не знам моя мъжкар какъв е,защото не съм я купувал аз,а ми я подариха.
От тук пред изникна въпроса - ако моята мъжката е "вносна",а тези дето ги взех женските са "български",могат ли да се размножават помежду си?
Или по-точно - има ли някаква разлика между "вносните" и "българските" бети и могат ли да се размножават помежду си ?
Според мен "българските" просто са размножени тук в България и не би трябвало да има разлика от "вносните",защото и "българските" все някога са били "вносни"...

maro

мога да се размножават с вносните.Тука в бг съм забелязал че много от бетите са смесени и не само бетите.чисти породи почти не можеш да намериш.Като ходих в турция на Ф1 преди 2 г ми остана време да обиколя зоомагазините и останах много впечетлен там рибите бяха разделени по породи не като тука на повечето места всичко що е гупа например на едно място.Тогава видях там страшни бети всяка беше сложена в отделно бурканче едва се сдържах да не си купя но тогава акваристиката като хоби ми беше в пауза

stoian_zs

Колко големи трябва да а трихогастерите за да се определи пола им. Защото имам 4 на големина 2-2,5 см. но колкото и да ги гледам ми се струва, че немога да кажа дали на някое от тях е заострена горната перка, т.е. са мъжки или пък за късмет и четирите са женски. Някой с опит при трихогастерите може ли да ми каже?

CellebrO

За да си проличат трябва да са към 5-6см. И дори тогава може да има изненади т.е. ако са все още заоблени перките,може да се заострят.
Beauty is in the eye of the beholder.

stenli

Моите са към 4-5см и както каза или всички са женски или им е рано.

bomba

ЛУД  УМОРА  НЕМА...САМО  СЕ  ПОТИ !!!

CellebrO

15.02.2008 10:32 #103 Last Edit: 09.04.2013 16:26 by Desmoria
Днес светвам лампата на наното и гледам господинчото вътре решил да си прави гнездо. Има там малко направено... Та хрумна ми интересен въпрос - размера на гнездото зависи ли от размера на бетата или винаги го правят еднакво голямо? Женската ми е половозряла но не съм сигурен дали има хайвер в нея. Не е дебела и се чудя дали въобще да я пускам при мъжкия...
Beauty is in the eye of the beholder.

h0nda

То даже не е задължително да има гнездо като хвърлят хайвер, но като има ги олеснява
Ако няма мъжкия по време на хвърлянето си прави ,моя така направи( но такапака после изяде всичкия хайвер, и беше станал като свиня,)
Аз ще отделя другия дано той се справи
*spam А да попитъм след колко време, женската като е хвърлила е готова пак да хвърли хайвер
Следвайте мечтите си !!!
http://www.flickr.com/photos/tsanislav/

Similar topics (5)

54721

Публикации: 7
Прегледи: 3259

47239

Публикации: 4
Прегледи: 3463

43732

Започната от Marto99_mz


Публикации: 4
Прегледи: 2327

34085

Започната от methy


Публикации: 2
Прегледи: 4986

27677

Публикации: 16
Прегледи: 13008