• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 01:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

stranen

Въпросът ми е може ли да гледам бета е общия аквариум? В него имам скаларии, трихограстер, макропод, лабео френатус, хелери, молинезии, тернеции, черен неон и рамирезита. Благодаря предварително.

Bass_Maker

За моженето, може. Ама имам опасения, че няма да се разбере с Макропода най-вече, може би и с Трихогастера. Има голяма опасност Макропода да й разпердушини опашката.
You cannot kill what you did not create...

neneee

За макропод не мога да кажа но моите бети съжителстват с 2 трихогастера. Женският ми трихогастер е максимален размер, но нищо не прави на бетата дори мъжката ми бета й се пери и трихогастера бяга. Според мен е нормално да се разбират, защото все пак са лабиринтови. Но за твоят случай не мога да ти кажа почти нищо. А какъв обем е аквариумът ти?

Bass_Maker

Точно това имах предвид, че Бетата ще гони Трихогастера.
You cannot kill what you did not create...

MeTogu

11.11.2007 17:09 #79 Last Edit: 11.11.2007 17:13 by MeTogu
Опс сори.Чета го бебета. :-[  :-| още ме държи от снощи май!  :-D
Може ако са големи рибите!
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

stranen

И моите притеснения са точно за тези риби - макропода и трихограстера. Макропда не го знам какъв е, трихограстера мисля че е мъжки. Трихограсера е нещо много злобен уби за няколко часа две малки лерита.

MeTogu

Тогава разкарай него.Недей да слагаш други риби там!Защо гледате такива злобни риби?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Flober

Цитат на: neneee - 11.11.2007 16:43
Според мен е нормално да се разбират, защото все пак са лабиринтови.
Те и мъжките бети са все лабиринтови ама нещо не се понасят май   :-D.

neneee

FLober мислих си, че го разбра и без да пояснявам, че не говоря за вътрешновидовата агресия или може би трябва да ти обяснявам като на "хамериканец", че говорих за междувидовата.И ако ще се хващаме да се заяждаме за всяка дума...може и цял ден така само, че нямам достатъчно свободно време за глупости. С извинение. *CRAZY*

Desmoria

С трихогастери няма проблем. С хелери също.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Flober

Цитат на: neneee - 12.11.2007 00:44
FLober мислих си, че го разбра и без да пояснявам, че не говоря за вътрешновидовата агресия или може би трябва да ти обяснявам като на "хамериканец", че говорих за междувидовата.И ако ще се хващаме да се заяждаме за всяка дума...може и цял ден така само, че нямам достатъчно свободно време за глупости. С извинение. *CRAZY*

Нямам намерение да се заяждам бе човек,просто категорично мнение при положение че не се знае дори обема на съда не би трябвало да се дава . Просто поведението на някои видове зависи и от това.  *privet*

stranen

Ами аквариума е 80 литра и в момента имам 16 рибки, но те са много кротки само трихограстера и макропода гонят другите риби и лабеото също понякога. :-[

flyfisher

Преди няколко дни си взех чифт трихогастери.В магазина питах на каква възраст са,но не можаха да ми отговорят.Големи са около 7-8см.Така като ги гледам ми се виждат младички :-)...
Та,забелязах,че на женския коремчето е подуто от двете страни,за разлика от мъжкия,който си и "сплескан".Възможно ли е това да означава,че е готова да хвърля хайвер или някакъв друг отличителен белег?

p4elara

Цитат на: flyfisher - 07.12.2007 07:51
Преди няколко дни си взех чифт трихогастери.В магазина питах на каква възраст са,но не можаха да ми отговорят.Големи са около 7-8см.Така като ги гледам ми се виждат младички :-)...
Та,забелязах,че на женския коремчето е подуто от двете страни,за разлика от мъжкия,който си и "сплескан".Възможно ли е това да означава,че е готова да хвърля хайвер или някакъв друг отличителен белег?
Забележи как се дуржът ако се движат заедно и са се оцветили и се гонат из аквариума просто седни и ги гледаи и ще разбереш да ли са готови аз мисля че наи добре да си сложиш ричия в (развъдното аквариумче) и да ги пробваш.

flyfisher

Значи,вчера си "играеха" много интересно - движеха се заедно една след друга в кръг.Доста се движеха из аквариума.Днес,обаче,не е така.Даже рядко се движат заедно.

Similar topics (5)

55344

Публикации: 1
Прегледи: 2310

56156

Публикации: 3
Прегледи: 3340

51539

Публикации: 1
Прегледи: 2237

45032

Публикации: 25
Прегледи: 10425

41986

Публикации: 32
Прегледи: 16695