• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

27.10.2020 13:01

Новини:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

fenkabeta

Здравейте искам да ви питам защо женската ми бета умря цялата е бяла.Не яде.Едвам плува и седи обърната.Може ли да е стара вече защото тая от магазина ми каза,че живеят много малко а я имам от 2 месеца.Или да е мъжката молинезия защото само я гонеше. *SORRY* :'(

tuxchyyy

Цитат на: fenkabeta в 29.03.2010 13:01
Здравейте искам да ви питам защо женската ми бета умря цялата е бяла.Не яде.Едвам плува и седи обърната.Може ли да е стара вече защото тая от магазина ми каза,че живеят много малко а я имам от 2 месеца.Или да е мъжката молинезия защото само я гонеше. *SORRY* :'(

Може да е била болна рибката...  :duvar: Чак толкова да е стара, не вярвам  :-D , че живеят малко... да така е, но говорим за години не за месеци. Колкото до молинезята, явно наистина е била болна Бетата.. и на мен ми се е случвало когато имам някоя болна другите да я гонят. Виж си другите рибки как са и има ли някакви белези, паразити  (бели точки)

Не разбирам много, но според мен е така. Жалко за нея, аз съм голям фен на Бетите. Дано на другите им няма нищо :P Чао

fenkabeta

Ами и мъжкия има белези бели и не яде аз след малко ще ходя да зимам женска молинезия да махна ли мъжката бета да не разболее молинезията

tuxchyyy

Цитат на: fenkabeta в 29.03.2010 14:02
Ами и мъжкия има белези бели и не яде аз след малко ще ходя да зимам женска молинезия да махна ли мъжката бета да не разболее молинезията

Можеш ли да я снимаш Молинезята... дано не е Ихтио..  :duvar: Според мен ще е най - добре да не купуваш нови риби за сега, не за друго, а за да не заразиш и тях. Пусни снимка на рибката ако можеш

fenkabeta

Ами тя е тигрова и мисля че не е болна защото е много бърза и немога да я хвана изобщо не стой на едно място.
: 29.03.2010г 14:02ч
А каква храна да им зема като мисля вече да гледам само живородни.Мисля да им зема витамини 5 пакетчета.

tuxchyyy

Цитат на: fenkabeta в 29.03.2010 14:02
Ами тя е тигрова и мисля че не е болна защото е много бърза и немога да я хвана изобщо не стой на едно място.
А каква храна да им зема като мисля вече да гледам само живородни.Мисля да им зема витамини 5 пакетчета.

Вземи им една/две дози жив тубифекс  *THUMBS UP* ще му се зарадват  :-)

fenkabeta

Незнам дали има в магазина.Да махна ли мъжката бета като зема сега женска молинезия
Така зех женска молинеза чисто черна много е хубава и мъничка махнах мъжката бета в друг аквариум и сложих 3 4 капки за белите точки и така дано се оправи.Обаче мъжката молинезия гони женската от долу незнам защо кажете ми.А и е още мъничка.
: 29.03.2010г 15:03ч
В магазина ми казаха че бетите са много капризни към водата трябва да е чиста а не мръсна.

alex_9924

05.04.2010 22:10 #472 Last Edit: 06.04.2010 00:12 by NO CARRIER
[k]da mogat da se otglejdat v malki akvariumi no ako e somo edna ribkata         no ako sa poveche poveche ribkite i nai razlichni ne mogat da se gledat v 15 20 30 L  AKVARIUMI zashtoto bettata shte gi ubie        [/k]

Walfman

Искам да попитам дали мога да гледам 2 или повече бети в един аквариум.
Ако някой те обиди, СПРИ, помисли, преброй до10, и след това пречукай гадното копеле!

Rider

Колко литра е аквариума.Дай данни.Иначе може само да не са 2 мъжки.

Walfman

Аквариума е 7 литра.
Ако някой те обиди, СПРИ, помисли, преброй до10, и след това пречукай гадното копеле!

Rider

Най-добре вземи САМО 1 рибка и то препоръчвам ти мъжка бета,има някои много красиви. *THUMBS UP*

tuxchyyy

Мъжка Бета Кроунтайл може ли да се кръстоса със Воална или Плакат ?  *privet*

reaskol

Цитат на: tuxchyyy в 11.04.2010 00:12
Мъжка Бета Кроунтайл може ли да се кръстоса със Воална или Плакат ?  *privet*
Със всякъква може стига да е спленденс

Babolat

Купих си мъжка бета Халф Моон черно и тъмно синио. Това беше преди два дни. Събуждам се тая сутрин и гледам в единия ъгъл на аквариума по повърхността страшно много мехурчета като от разпенено веро за съдове. Това гнездо ли е? Да му купя ли женска на тоя плейбои?