• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kalina

11.03.2010 17:11 #450 Last Edit: 11.03.2010 21:43 by NO CARRIER
Моята бета ми яде малките. Така ми казаха. Какъв съвет бихте ми дали?

reaskol

Цитат на: pachoo - 18.07.2009 14:21
Здравейте, отделих таткото и в момента се чувства щастлив в общия аквариум даже хапна на закуска  ;-) . Иначе мъниците се опитвам да ги захраня с размит жълтък, но ми се струва, че по много им пускам, а нямам охлюви да обират мизериите отдоло. След колко дена мога да почна да ги храня с Сера микрон, защото там ми се струва, че мога да пускам по умерени количества?
Артемия нямаш ли не ти завиждам  *NO*

valnata

Ами отдели я от малките, и пиши на кирилица за да се разбираме. :-)

beta2

Здравейте,

Имам нужда от помощ :-(!!!!
Имам мъжка и женска бета, които отдавна опитвам да събера, за да си направят бебета, но нещо все не се получаваше и в един момент се отказах, докато онзи ден женската бета не започна да си хвърля сама хайвера в нейното си аквариумче. Та реших аз, че явно момента е дошъл и ги събрах отново, мъжкия както и преди опоска почти цялата опашка на женската, но това и друг път се е случвало- нищо сериозно опашката и зараства вече на няколко пъти. Този път обаче ги оставих за 3 дни заедно, балончета има, женската има хайвер, който си го хвърля и без помощ от страна на мъжкия, но.... нищо. Мъжкия съвсем изяде женската и на 3тия ден реших, че няма да се получат нещата и отново ги отделих. Сега обаче женската е много по-нахапана от преди. Има ранички по цялото тяло- бели мехурчета и никак не изглежда добре, въпреки, че продължава да си хвърля хайвера в нейния аквариум.
Та въпроса ми е, трябва ли да взема някакъв препарат за дезинфекция на раничките и ако трябва какъв??? *dontknow*
А и женската е много подута от този хайвер, ще има ли проблем ако не го изхвърли целия??? *HELP* *HELP* *HELP* 

vasso

Някакъв препарат на Сера може да помогне, но за хайвера не знам нищо. Опитай да поддържаш добри качествата на водата и не ги събирай с мъжкия.

wwladoo

Сменяй мъжкия,при бетите някои мъжки не стават,а някои са много добри родители и перфектно си вършат работата и даже след няколко пъти хвърляне и не я бият!!И си отглеждат перфектно поколението!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

fenkabeta

Имам две бети мъжка и женска и мисля да си зема още рибки но незнам какви.С какви могат да живеят моля ви кажете.Преди
няколко  дни зех гупа една но тя умря веднага. :'( :'( :'(

Rider

За сега остави само бетите.И напиши какъв ти е аквариума колко литра , филтър , растения .Абе всичко.

fenkabeta

Ами аз ги имам отдавна аквариума ми е голям незнам колко е не сам го мерила.Има филтър термометър само 2 растения защото за сега немога да си земя.Камъни мънички.А може ли да стой и охлюва ми при тях.

meshov

поне някакви снимки пусни.
1 куб дм = 1 литър
In normal times, evil would be fought with good. But in times like these, well, it should be fought by another kind of evil.

fenkabeta

ами сигурно има 2 литра голям е.Преди няколко дни бяха в малък кръгъл аквариум но ги преместих в големия нейсках да се мъчат а да си живеят и сложих и охлюва при тях той е воден и е много хубав :)
: 25.03.2010г 18:06ч
Моля ви ако някой има водорасли или растения да ми даде аз сам от Козлодуй

nikolay0876

2 литра???Това е бутилка кока- кола.Водорасли и водни растения са много различни неща.

fenkabeta

Мисля да взема 2 сомчета и една акула от малките

Rider

Колко литра е аквариума ??

fenkabeta

Здравейте отново предималко една приятелка ми подари молинезия тигрова много е хубава и я сложих при бетите защото нямам къде другаде.Гледам че не я ядат даже не я доближават.Тя е мъжка и през цялото време докато я гледах гонеше женската бета отдолу това нормално ли е.И нали няма да я изяде мъжкия.Гледам че с мъжкия се разбират и движат заедно и не го яде
: 27.03.2010г 12:12ч
Хораа молинезията ми е жива и вече не закача женската бета :)

Similar topics (5)

31919

Публикации: 5
Прегледи: 4754

25590

Публикации: 44
Прегледи: 41352

11614

Публикации: 13
Прегледи: 7186

54910

Публикации: 8
Прегледи: 3315

48052

Публикации: 0
Прегледи: 2535