• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

reaskol

01.02.2010 19:39 #435 Last Edit: 04.02.2010 17:01 by reaskol
Не спокойно  :-D може да ги гледаш с неонки щом е 60 л супер а и те са си по бързи от бетите а и рядко се случва това отгоре. Само исках да ти покажа какво може да се случи  :-D

x_r_i_s_i_t_y_y_y

оооох слава богу *DRINK* мерси значи може с тях някакви други рибки?растения? *dontknow*
Какво ми пука как другите ме наричат.
Какво ми пука как другите се обличат.
Аз съм си аз,а ти си ла*но с праз.

herlitz90

здравеите от скоро се занимавам с рибки и не съм много опитен но ще кажа няколко мъдри думи  НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ НА НАЧИНАЕЩИ КАТО МЕН ДА СЕ ЗАХВАЩАТ С БЕТИ . Мога да кажа че не са лесни за отглеждане , а за размножаване още по малко. Дадох луди пари за една уникална мъжка но немога да саздам потомство . имам и една женска с нея но май е много малка за хаивер така че я отделих от мъжката . ако някои иска мъжка красива бета сам склонен да я продам. ако има желаещи да ми пишат на имеила herlitz90@abv.bg

reaskol

Moжеш ли да качиш снимка?

herlitz90

да но не се вижда много добре

reaskol

Цитат на: herlitz90 - 12.02.2010 00:16
да но не се вижда много добре
Е нищо де качи я, нали си склонен да я продаваш може да ми хареса  :-)

herlitz90


: 12.02.2010г 10:10ч
на снимката не си вижда мн добре а и не се е разперила и плува затова е свита

Здравков

Цитат на: herlitz90 - 12.02.2010 10:51

: 12.02.2010г 10:10ч
на снимката не си вижда мн добре а и не се е разперила и плува затова е свита
А колко пари му търсиш и от къде си?

herlitz90

от Перник съм . Взех рибката за 20 лева казаха ми че е уникална за българия и рядко се среща попринцип . Колко е вярно не знам но е красива наистина
: 12.02.2010г 17:05ч
Цитат на: herlitz90 - 12.02.2010 17:26
от Перник съм . Взех рибката за 20 лева казаха ми че е уникална за българия и рядко се среща попринцип . Колко е вярно не знам но е красива наистина
за 10 лева ще я дам с една женска но тя е малка и няма хаивер

akula

Понеже си извадих бетата от големия аквариум ( малко пердах с едни барбуси се получи) и я прехвърлих точно в такава "аква-ваза" имам едно питане..... при такъв голям отвор не е ли опасно за рибката при условие, че не е затворен...... дали не може да изкочи, а и не влиза ли прах което не е много добър вариант според мен... някаква идея за покритие...

Babolat

Don`Macaveli Аз също съм от Плевен. Може би не е най-подходящото място тук да те питам, но от скоро се занимавам с тея неща и ако може да кажеш от каде мога да си набавя по-интересни бети, гупи, неонки и всякакви малки и средно големи. Също се интересувам каде в града се намира подходяща храна за рибки.

vicomte

Здравейте!

Имам спешна нужда от съвет. Преди две седмици си купих мъжка бета и 5 скаларии. В аквариума имах 2 хелера, 2 молинезии и 4 гупи още. Аквариумът ми е 130 литра на ферпласт /сценик със вградени филтри, помпа, нагревател и осветление/. Имам доста водни растения, един корен и един камък. Живородките ми живеят в него от години, размножават се без проблеми.
Пуснах скалариите и бетата в аквариума и 2 семици нямаше никакъв проблем между обитателите... До вчера, когато реших че е добре да взема другарче на бетата и купих женска. Поставих я в аквариума, като първо постоя в изрязана бутилка и ужким нямаше проблем, но като я пуснах и мъжкият се нахвърли да я бие. Изпокъса и перките, докато тя се усети и почна да се крие.
Но мъжкият реши че като не я вижда нея, ще продължи битката с другите рибки - резултатът е изпохапани плавници на хелерката, женската молинезия и на две -три гупи. Сега е отделен в 6 литров аквариум, но без нагревател и помпа.
Въпросът ми е - възможно ли е това да е временна проява и след като отделя женската /мога да я върна или да я преместя в малкия аквариум/ той да престане да тормози другите обитатели в аквариума? И колко време мъжкия може да престои в малкия аквариум?/стаята където са аквариумите е с температура 20-22 градуса/

Благодаря предварително на отзовалите се!
П.С. забравих да напиша, че нямам амбиция да развъждам рибите

vasso

По принцип е трябвало да сложиш повече от една женска, за да се разпредели агресията. Нормално е да лудне. Бети се гледат и в изключително малки аквариумчета, без филтрация дори. Съветвам те да сменяш водата в малкия често, като слагаш стара вода от големия аквариум. Ниска ще му е температурата. Аз бих купил още женски и бих сложил всички риби в големия. Друг вариант е да преустроиш малкото аквариумче специално за мъжката бета, да го обзаведеш хубаво и да си го гледаш там-проблеми няма да има.  *DRINK*

vicomte

Благодаря много за отговора!
Това смятам и да направя - днес ще взема още 2 женски и се надявам да се успокоят нещата. Не ми се иска да държа мъжкият в малкия аквариум/изолатора, тъй като е наистина красива рибка /доскоро и много мирна към другите обитатели/ и цялата му красота се вижда в големия - на осветление, с фон и т.н., но от друга страна не искам да ми убие другите рибки.Абе направо луда работа...
П.С. незнам дали има значение, но мъжкия е внос от Дубай мисля, а женската е развъдена тук.

kalina

моята бета на каква температура  трябвя  да я гледам

Similar topics (5)

48052

Публикации: 0
Прегледи: 2535

43919

Публикации: 37
Прегледи: 14531

35006

Започната от ForMe


Публикации: 8
Прегледи: 6502

29158

Публикации: 24
Прегледи: 24465

55344

Публикации: 1
Прегледи: 2271