• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Iliyan88

Цитат на: reaskol - 20.01.2010 11:23
След около колко дена ви се излюпиха малките 1-2 дена ?

Ако не се лъжа мойте на 2-рия ден се излюпиха

Цитат на: nbetta - 19.01.2010 20:43
и с микрочервей става но с артемия е най добре

а мога ли да ги храня с Sera micron ,че виждам леко затруднение с тази артемия  :-[


tsokala

Цитат на: reaskol - 19.01.2010 11:56
Несам пращал до сега и не знам как става  :-( иначе дори пари няма да ви искам. Моите сега хвърлят хайвера  :kreshtja:

Ако имаш желание да ми пратиш по автобуса Варна - Свищов, познаваме се с шофьора, ще му оставя колкото парички си дал и готово. Много ще се радвам, ако ми помогнеш.
Поздравления за бетите - сега следва трудната част - захранването и отглеждането им  :popcorn:

reaskol

Трябвали по време на излюпването на хъйвера и проплуването на малките да се храни мъжкия ? Защото моя мъжки не го бях хранил 2-3 дена докато не се излюпят малките и не проплуват и такмо когато щаха да проплуват и той ги изяде... *SORRY* защо така ? трябвали да го храня по това време ? *dontknow*

tsokala

Не, не трябва да го храниш  :popcorn:
Другият път го храни обилно преди да го сложиш в размножителният аквариум, а го извади малко преди момента, в който ги е хапнал.  :karamse:

reaskol

Друг път няма да има на 2-пати ми спука от бой 2 женски, 3-тия път си изяде малките... повече шансове няма да му дам. На негово място имам чифт кролнтаил червени много красиви от nbetta мъжка и женска в тях ми е надеждата  :-D
: 21.01.2010г 16:04ч

tanq

Има някои мъжки постоянно си изяждат хайвера трябва да ги дебнеш размърдат ли се малките го махай  *CRAZY*

reaskol

Цитат на: tanq - 21.01.2010 20:21
Има някои мъжки постоянно си изяждат хайвера трябва да ги дебнеш размърдат ли се малките го махай  *CRAZY*
ем кой ще ги вдига от земята, няма ли да омрат ?

Don`Makaveli

Цитат на: Don`Makaveli - 19.01.2010 00:01
Аз реших да не използвам жълтък, и преминах още от първото захранване на JBL Nobil Fluid - на капки е, и капкам по 10-15 капки във водата.

ще ви кажа какво е станало в поседствие, но после трябва да намеря друга храна, като станат малко по-големи..

Моите малки рибки всички умряха до една.
Следвайки инстгрукцийте на опаковката да капвам по 10ина капки по 3-4 пъти на ден, се оказа , че цялата вода на втория ден стана твърде сгъстена от тази храна, също така и много мръсна и всички риби умряха на втория ден.

Понеже няма артемия в Плевен, сега ще се опитам да ги захрана с жълтък, след това с микрочервей и други добре смлени храни...

След като започна захранването по този метод, ще ви кажа какво съм направил.

http://Kartelito.Com Мъжка мода

Don`Makaveli

Моя ги събираше, но като се размърдаха половината от малките, и аз го махнах, рибките се оправиха сами и проплуваха до една без него..Той стана свидетел на проплуването само на половината рибенца.
http://Kartelito.Com Мъжка мода

x_r_i_s_i_t_y_y_y

Първо ще се извиня ако темата не е кадето трябва или има такава но тарсих такажа тем и не открих.Така исках да попитам възможно ли е съжителството на бети с неонки????И ако не е бихте ли ми казали с какви рибки е подходящо да се отглеждат бетите и ми препоръчайте някои растения  подходящи за отглеждането на бети.Моооооляя :-( :-( :-(
Какво ми пука как другите ме наричат.
Какво ми пука как другите се обличат.
Аз съм си аз,а ти си ла*но с праз.

митко

Няма проблеми м-у двата вида по принцип,все пак дай размери на аквариума и какво има в него.Иначе може да ги гледаш с почти всички видове живородки,лабиринтови,сомови стига да са еднакви като размер,но никога с б.тетразона или африкански цихлиди.Също така може с харациди. :-)
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

discus

Цитат на: митко - 31.01.2010 22:11
.... гледаш с почти всички видове живородки...

Уточнявай какво би трябвало да значи "почти"
Добре е да не се слагат гупи в аквариум с бета, може да възникнат проблеми. Също така е хубаво да се избягват всякакви риби с воални плавници.

reaskol

  <---- виж неонки когато съжителстват с бетта какво става  :-(

x_r_i_s_i_t_y_y_y

 =-O оооо ужас  :'(  значи неможе с неонки :'(, а толкова исках.Ами какво да кажа аквариумът ми е 60л. в момента вътре има 2-3см грунд,3 изк. растения,филтър,нагревател и малко рибки.Но смятам да ги изкарам да оставя аквариума празен за седмица-2 и после да сложа растения които да гледам сами малко и после искам да пусна 2-3 бети,но искам да има и други рибки по възможност дребни и пасажни,а неонките са много много сладки.Но явно не става ще разгледам за други и за някои растения. 
Какво ми пука как другите ме наричат.
Какво ми пука как другите се обличат.
Аз съм си аз,а ти си ла*но с праз.

Similar topics (5)

41986

Публикации: 32
Прегледи: 16607

31814

Започната от reaskol


Публикации: 70
Прегледи: 35872

25534

Публикации: 64
Прегледи: 30394

10698

Публикации: 4
Прегледи: 3519

54721

Публикации: 7
Прегледи: 3247