• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ВЕТЕРАН

Цитат на: Живко - 29.10.2009 14:32
Женските колизи не се надуват като плондери. От тези снимки се вижда, че са достатъчно надути.
Щом мъжкият е подхванал играта ще стане работата.
Най-вероятно ще хвърли хайвер повече от една женска. Имал съм случаи, чифт колизи хвърлят в общият аквариум. Останалите женски само симулират, че ще хвърлят. Мъжкият естествено ги приема. Кой бяга от харемче :-) Обаче женските симуланти, чакат той да забели очите за секунда, две след симулираният акт и през това време ядат хайвера. Той се усеща и започва да гони лукавата ма...я, а през това време трета женска отива да папка хайвер.
Изобщо голям купон. Гледай да не го опуснеш ;-)

Живко,за едни колизи хуни навремето,навивах часовника сутрин рано да стана и да гледам как хвърлят хайвер..верно е голям купона  *JOKINGLY*а хайвера им толкоз малък,че не се вижда,па и прозрачен на всичкото отгоре...докато не взеха да шават мъничетата незнаех дали е станала работата...

а аквариума-джунгла 112 л. а иди захванвай с инфузория тоя "бидон"...всичко на всичко 10 рибета отгледах..но още помня тръпката в 5 часа сутринта :-)

vladibest

Цитат на: ВЕТЕРАН - 30.10.2009 18:07
Живко,за едни колизи хуни навремето,навивах часовника сутрин рано да стана и да гледам как хвърлят хайвер..верно е голям купона  *JOKINGLY*а хайвера им толкоз малък,че не се вижда,па и прозрачен на всичкото отгоре...докато не взеха да шават мъничетата незнаех дали е станала работата...

а аквариума-джунгла 112 л. а иди захванвай с инфузория тоя "бидон"...всичко на всичко 10 рибета отгледах..но още помня тръпката в 5 часа сутринта :-)
Първото гнездо от снимката го пазеше около 4-5дена и след това сам си го разруши .Вчера направи ново гнездо и днеска се загледах и забелязах че съм имал хайвер  =-Oама той толкова дребен че едвам се забелязва,изненада то сигурно и първия път съм имал ама де да знам..Аз нямам нито друг аквариум нито храна за малките и явно това поколение ще го изпусна за съжаление ако не оцелее нещо в общия аквариум *dontknow*.Явно колизите са ми плодовити  :-Dще се пробвам следващия път да ги отгледам Ама ми е за сефте и незнам какво ще стане :-)явно ще трябва да се пообразовам в отглеждане на колизи,лабиринтките са ми любимки само дето трихогастерите ме разочароваха толкова гонидби а нищо а от колизите не очаквах хайвер .Сега дигнах температурата в аквариума на 27 градуса да видим дали ще се излюпят младоците.

Живко

Пусни търсачката на форума. за развъждането.
Мисля, че доста сме изписали по темата.
Никой не се е родил научен.

vladibest

Цитат на: Живко - 31.10.2009 22:26
Пусни търсачката на форума. за развъждането.
Мисля, че доста сме изписали по темата.
Изчетох много дори и от други сайтове за размножаването на колизи ,но на практика си е друго.Какво ще оцелее при мен   *dontknow*Със следващия хайвер ще се пробвам да ги размножа.Преди години като ученик съм въдил само живородки ама то за тях не се искаше голяма философия. :-)сега след 15 години пауза пак ме хвана крастата но тоя път съм решил да са различни .

beta2

Здравейте,
Имам женска бета, която не знам на каква възраст е и дали е полово зряла. Рибката ми е подарък и хората, които са я взели са забравили да попитат продавачите на колко месеца е. :-D
Бетата е около 4-5см., когато я получих цялата беше бяла, след два дни опашката и перките и се оцветиха в червено, но телцето и си остана бяло. Един ден направих експеримент и сложих женската при мъжкия, той започна да я гони и хапе, както очаквах, при което женската веднага стана отново бяла и изгуби и малкото червен цвят по опашката и перките.  :'(Реших да не рискувам и ги отделих, след което перките на женската пак почервеняха. Та въпросът ми е, има ли белези, по които да разбера приблизително на колко месеца е рибката и, дали е още малка и затова не е хубаво оцветена или има верояртност да си е такава шарена. Не че ме притеснява цвета й, но мъжкият непрекъснато прави балончета и ми се ще да знам, дали мога да ги събера  *dontknow*. Знам обаче, че ако не е зряла по-вероятно е мъжкия да я убие или да и сръфа перките  :-|

Rendaka

Ако е на тази дължина би трябвало да е полово зряла. Няма как да се определи на колко месеца, или години е рибката по външния и вид, вероятно ще има някакъв биологичен начин за определянето. Вероятно се е обезцветила заради липсата на светлина и правилно хранене. Сложи я някъде, където има добра светлина, за предпочитане е да има и розова лампа, която е за подчертаване на цветовете на рибките, започни да я храниш примерно със Sera Rubyn, но не я ограничаваи само до вдин вид храна - направи и меню от няколко вида храна, но не ги смесваи, а ги даваи отделно, като ги сменяш примерно на няколко дена, аз така правя и досега не съм имал агуби на рибки от запек (воднянка де). Като искаш да ги чифтосаш и размножиш поразгледаи малко в юутуб.ком видео клипове, които показват как се размножават тези видове рибки (напиши в търсачката breeding betta и се наслаждавай на гледките)

Надявам се да съм бил полезен!

Поздрави!!!
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

hajigeo

Цитат на: beta2 - 04.12.2009 14:31
.... Знам обаче, че ако не е зряла по-вероятно е мъжкия да я убие или да и сръфа перките  :-|

ако аквариума ти позволява можеш да направиш следното, което при мен имаше успех.

в общия аквариум, отделих женската в малка родилка където престоя около 2 седмици. през това време опашката и порасна отново, там където преди беше наръфана от мъжкаря. първите няколко дни мъжкаря постоянно се перчеше пред родилката, но после му омръзна. женската също се успокои. когато я пуснах обратно в аквариума, я наблюдавах няколко дена, да не би отново да пострада, но всичко си беше ок и  вече повече от месец, няма проблеми.

пс. според мен темата е за риби/лабиринтови, а не за лафче
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi886.photobucket.com%2Falbums%2Fac62%2Fhajigeo%2F126%2520v3%2Fth_IMG_6306_zpsbaf55437.jpg&hash=f361c366e6ca1e3c30495da571aba6db07d1dfc3    https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi886.photobucket.com%2Falbums%2Fac62%2Fhajigeo%2F80l%2520v2%2Fth_IMG_6374_zpsdeb9baf0.jpg&hash=1247b409f070f7d717891939d0ecb1ce5224a3d9

beta2

Мерси за съветите:))
Всъщност рибката я имам от две седмици като в началото наистина беше чисто бяла, а сега е с червени перки, което за мен си е голям напредък. Храня я с "Tetra Pro Colour", с това храня и мъжката и на бетите, които преди съм имала съм давала тази храна и не съм имала проблем с цвета им, но факт е, че ги храня еднообразно, ще им взема поне още един вид храна. Иначе и светлинка си имат, а лампа им включвам само вечер...
Тя- женската се обезцветява на няколко пъти все при екстремни обстоятелства- веднъж когато я сложих при мъжката бета и няколко пъти докато и сменях водата, веднага след това обаче си възвърна цвета на перките- уникално е :-)

Моят мъжки не успя да я нахапе, тя женската се оказа голяма стрела, а пък и аз не ги държах повече от час заедно, като видях, как избледня ми домъчна за нея. А и реших, че е прекалено малка, затова и искам съвет дали да пробвам пак да ги събера или да не го мъча животинчето и да го изчакам поне да се оцвети цялата, че да не избледнее пак при вида на тоя побойник =-O

ПС: Мерси че ми преместихте коментара там, където му е мястото,  днес се регистрирах и не съм много наясно със системата  :-)

sliven

Щом мъжкият прави гнездо,бетата(подарена,бяла) не е малка!!Ако нямаш друга женска,освен нея!?Не е лоша идея,да я подържиш в плуваща родилка и той да свикне с нея.  :coffee:
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

tsokala

Здравейте колеги,

Весели празници да пожелая на всички, а сега към въпросът ми.

За пръв път бетите ми хвърлят хайвер, чел съм изписаното до тук за захранването, но искам да попитам мога ли да ги захраня с JBL Novo Tom с 10% Артемия? Пише на опаковката, че е доста финна - ще ми свърши ли работа или да прилагам вариянта с жълтък?

Благодаря Ви  *bg*

nbetta

4-5 дена жълтък после артемия и микрочервей

Don`Makaveli

Колега , тази храна JBL NOVO Betta на люспи ли ти е?щото и аз имам така и е на люспи(цветна)..

Артемията има ли я в зоомагазините?
http://Kartelito.Com Мъжка мода

reaskol


tsokala

Храната не е на люспи, а е много финен прах. Нещо не и се кефят малките бетички, а мислех, че ще им хареса.

Вкус другар няма, нали знаете

Иначе пък си похапват артемия ммъниците

Don`Makaveli

Малките бети вече ми се излюпиха, почти не се виждат, некви бели точици и плуват от гнездото нагоре-надолу, и мъжкия ги взима и ги слага пак в гнездото...

Какво да правя? Да отделя ли мъжкия ?

С какво да храня малките? Казаха ми с жълтък, но по подоробно някой ако може да ми обясни, мерси предварително..
http://Kartelito.Com Мъжка мода

Similar topics (5)

41986

Публикации: 32
Прегледи: 16634

31814

Започната от reaskol


Публикации: 70
Прегледи: 35886

25534

Публикации: 64
Прегледи: 30403

10698

Публикации: 4
Прегледи: 3520

54721

Публикации: 7
Прегледи: 3247