• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 13:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sharkolasnik

03.05.2009 15:58 #315 Last Edit: 03.05.2009 16:00 by sharkolasnik
Здравейте. При мен нещо не се получава. Явно женската не е била готова и мъжкия я уби. Сложих му друга женска (вече със сигурност готова за оплождане със надут корем и тн), той продължи да прави гнездо но до там. Сложил съм едно парче стериопор, аквариумчето (20л) има много слаба аерация, има нагревател температурата е около 29гр. Мъжкият по цял ден мързелува, само прави малко гнездо после отива при женската да и се направи на мъж и спокойно си цъка из аквариума. После пак отива прави малко и пак така...И ми се струва ,че гнездто е много малко. Не знам какво още да направя или мъжкия ми може да е дефектен, хелп плс :)

Лора

Я ги раздели за седмица и после пусни женската при мъжкия.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

MeTogu

Даже за 2 седмици.И преди да пуснеш женската при мъжкия я сложи в едно бурканче или малко аквариумче до аквариума на мъжкия.Така той ще се стимулира по добре и може да започне веднага да прави гнездо.След това пускаш женската при него.Задължително трябва да имаш укрития за да има къде да се крие защото има вероятност дори да бъде убита от мъжкия.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

chepik

Аз зимам едно шише от минерална вода 1,5 л режа му гърлото,изрязвам парче стиропор(нз дали точно така се пише) във формата на буквата 'О' смачквам малко шишето и го пъхам в стиропора (става кото пояс на шишето) на шишето съм пробил дупчици за да може да циркулира водата но мисля, че може и без тях.Слагам шишето да плава в развъдния аквариум и женската вътре в него като преди това е била поне 1 седмица отделно от мъжкия.Пускам мъжкия заедно с парче стиропор - за основа на гнездото (някой път той си го прави и на страни от стиропора, изчаквам около един ден да направи хубаво гнездо след което внимателно изсипвам женската  при него. (дупчиците по шишето помагат за по внимателното му вадене да не се разруши гнездото.След 20-40 мин почват да хвърлят хайвер.Вадя женската след като свършат с танците.Мъжкия след 5-6 дена като проплуват малките.

x_r_i_s_i_t_y_y_y

Извиняваите за притеснението,но имам няколко въпроса.Колко най-малък може да бъде развъден аквариум за бети може ли да няма растения и филтър или аератор. :-(А и как се различават женска и мъжка (големи бети)?И как се познава че женската ще хвърля хаивер?Благодаря ви много предварително защото много ще ми помогнете с отговорите си. *privet* *thanks
Какво ми пука как другите ме наричат.
Какво ми пука как другите се обличат.
Аз съм си аз,а ти си ла*но с праз.

nbetta

Здравей най-малкия аквариум в който съм ги развъждал е 5 литров  растения трябва да има за да се крие женската Въздух докато хвърлят може и да не им пускаш но като проплуват трябва да имат защото водата хваща ципа Големите бети лесно се познават а за хайвер женската винаги е готова при добро хранене на 10-14 дена хвърлят  *THUMBS UP*

ipi359

Абсолютно начинаещ акварист съм, но изчетох доста за тези рибки и изгледах каквото намерих за размножаването им, но имам следния проблем. Женската бета отнесе сумати бой но не отива до гнездото, а се ръси хайвер от нея. Имаше укритие един камък, махнах и него но нещо не се получава, а според мен мъжкия си е достатъчно активен и гнездото му е супер. Къде може да бъркам помагайте? *HELP*

chepik

Че си махнал камъка.Мъжкия почва да си върши работата когато е готов.през друготовреме женската яде бой.


ipi359

Цитат на: chepik - 29.05.2009 20:46
Че си махнал камъка.Мъжкия почва да си върши работата когато е готов.през друготовреме женската яде бой.


Връщам го веднага. Тая женска стои като препарирана. А мъжкия трупа още балончета. =-O

Деян

Щом вече в пуснала хайвер я отдели и пак ги събери след две седмици. Много внимавай през това време да не могат да се виждат.

ipi359

Цитат на: Деян - 29.05.2009 21:15
Щом вече в пуснала хайвер я отдели и пак ги събери след две седмици. Много внимавай през това време да не могат да се виждат.
видях 4-5 зранца след една от гонките, но още си е доста надута, според мен не е хвърлила много за сега.

nbetta

и аз имах една такава женска с няколко мъжки я пробвах и неще сама си хвърляше хайвера прегърне се с мъжкия и няма хайвер отиде настрани там хвърля и и теглих шута  *ROFL* *ROFL* ако и втория път е така махай я. ако им е за първи път може да се оправи  *THUMBS UP*
: 29.05.2009г 21:09ч
прегръщат ли се

ipi359

Цитат на: nbetta - 29.05.2009 21:36
и аз имах една такава женска с няколко мъжки я пробвах и неще сама си хвърляше хайвера прегърне се с мъжкия и няма хайвер отиде настрани там хвърля и и теглих шута  *ROFL* *ROFL* ако и втория път е така махай я. ако им е за първи път може да се оправи  *THUMBS UP*
: 29.05.2009г 21:09ч
прегръщат ли се
не се прегръщат, женската като се приблежи към гнездото мъжкия започва да се пери, а тя гледа да избяга в далечния ъгъл.На женската и е за първи път, а на мъжкия не знам имам го от доста голям, а си е доста едър. Тъмно син с черна глава и много дълги воали.

Деян

Прочети какво казах по-нагоре и го направи, имал съм същите проблеми.

ipi359

Цитат на: Деян - 29.05.2009 22:38
Прочети какво казах по-нагоре и го направи, имал съм същите проблеми.
е жалко за труда на момчето, много добро гнездо спретна :-(

Similar topics (5)

55344

Публикации: 1
Прегледи: 2295

56156

Публикации: 3
Прегледи: 3332

51539

Публикации: 1
Прегледи: 2237

45032

Публикации: 25
Прегледи: 10362

41986

Публикации: 32
Прегледи: 16695