• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:17

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за бета

Започната от IvJorell, 20.10.2015 13:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

fam

 :-[ ами благодаря :)  в опита си да помогна... всъщност ми помогнахте отново.. Поръчах си  гъбката от амазона.. така и така имаме една двойна помпа за въздух.. тъкмо за двамата Бойци :) Благодаря ви отново  Penta и Asito

Raykov72

Късно се включвам , но все пак ще споделя :
На края на маркучето за въздух има една черна пъпка с малък отвор - чрез въртене наляво - на дясно се регулира потока въздух или ако не върши работа я махаш и слагаш едно кранче за въздух с което можеш да регулираш плавно от 0 до 100 %
60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

yasenst

Да,но чрез кранчето на края на маркуча, се контролира количеството въздух, но не и силата на струята вода, която увлича въздуха със себе си.

asito

По-малко въздух=по-малко увличане на вода.

yasenst

Не е точно така, силата на водната струя е една и съща. Въздуха минава през едно скосение и се увлича от водата. Има вариант, това скосение, ако е подвижно, да се завърти и да започне да връща вода през маркуча за въздух. Препатих ги тези неща, с мойта RS-ка  :-D

asito

Този филтър не е ли на принципа на филтъра с гъбата.Забиваш му от долу маркуча с въздуха и така увлича вода,която минава през гъбата ,а през тръбата излизат балончетата.Ако е така трябва като се намали въздуха и по-слабо да е движението на водата,както при обикновените аератори.Ако пък не става,централно,направо след аератора,може се сложи един кран и да се контролира подавания въздух от 0 до 100%,както е писал колегата по-горе.

yasenst

След ротора има два отвора. Единия е вертикален, към флейтата, а другия хоризонтален, към тръбичката за аерация. През тръбичката за аерация, потока на вода е постоянен. Може да се регулира само количеството въздух.

Penta

Говорите за различни филтри :)

yasenst

Хаха, да за два различни принципа на работа. При единия, въздуха увлича водата, а при другия водата увлича въздуха. Ето това е въпросния принцип на RS - ките

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs11.postimg.cc%2Fxwrf005mb%2FFitur_RS.jpg&hash=cdb6c5bdf4680da13f7cf78afef9bdd1d2bdc2ce

asito

Цитат на: Penta - 22.10.2015 21:33
Говорите за различни филтри :)

*THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*
Да,аз писах за гъбата rs 130к,а Ясен за вътрешен филтър на същия производител и е начертал схемата му :)

IvJorell

Благодаря на всички за отделеното време и помощта. Радвам се че покрай тази питанка поне още един човек успя да реши своя проблем  8-)

Това, което обяснява yasenst го наблюдавах в аквариума чрез експерименталния метод, макар че не можех да го обясня по този начин   *thanks
Реших да взема филтъра на ехейм с регулация на дебита, както предложи Асито, понеже е готово решение и я няма грозно виждащата се гъба.  *THUMBS UP*

discusfen

Помпи има различни на цени различни и тази ще е голяма за този аквариум.Търси някаква с дебит 150,180литра на час с опция за регулиране на дебита.Имам по аквариумите с бети но съм им отлепил етикетите и не мога да видя каква марка са.

asito

50л/ч много ли е?

discusfen

Ще ти отговоря постичко и ясно.Като видя каква бурия за излизане на водата има тази помпа доста вода трябва да излиза.Фито на струята за водата не трябва да е повече от 7,8 милиметра.Педесет литра това е при намалена помпа до край и помпата започва да се тормози и да издава шумове.Другата пак ще изкара 50 литра но ще е намалена на половина и няма да вижда толкова зор.Плюс това на помпата пише за 25,30 литра аквариум.Повярвай ми не се занимавам с бети от вчера и имам няколко стотин да не казвам хиляди.Изпробвал съм доста помпи.И другия филтър с въздуха съм го пробвал.На него му трябва доста мошна помпа да се захрани и като почне да вади балончета се чува един странен звук плок,плок,плок,

asito

Ами щом е така, препоръчай определен модел на колегата. Един приятел си купи аквариум диверса с филтър, не знам какъв, китайски някакъв, регулируем уж.200л/ч.На макс и мин не се усещаше разлика...

Similar topics (5)

58571

Публикации: 0
Прегледи: 2174

42281

Публикации: 4
Прегледи: 3603

56821

Публикации: 10
Прегледи: 4896

54045

Започната от gabytuu77


Публикации: 10
Прегледи: 5979

51741

Публикации: 1
Прегледи: 2136