• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Трихогастери - общи въпроси

Започната от winnerkn, 18.09.2007 21:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mirobg

Барбусите са си барбуси. Не са от най-кротките и могат да ти създъдат проблеми.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

zambo

Аквариумът е малък за скаларии и трихогастри . И двата вида стават големи и изискват място . Съветвам те да си избереш други видове рибки .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Асен Евгениев

Първо изчакай да се стабилизира аквариума и тогава го пълни с риби. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

l_mutishev

Като изчистлих точно колко е голям аквариума се оказа, че е 77 литров, но има ватре приблизително кам 67-70 литра вода  :-) Аз вече съм си купил сините трихогастри и двете обикновенни анциструсчета и няма вращане назад. Дайте съвети с какви рибки да съжителстат :)

zambo

С пасаж дребосъци - нещо с размерите на неонките .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Асен Евгениев

Цитат на: l_mutishev - 27.04.2011 23:32
Аз вече съм си купил сините трихогастри и двете обикновенни анциструсчета  
Това го прочетохме в първия ти пост, задръж малко, преди да взимаш други риби,
аквариума е на десетина дни. Иначе трихогастери съм гледал с много видове риби и
не съм имал проблеми. Трябва да се съобразяваш основно с литража.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

l_mutishev

Отначало водата ми леко стана маглива,но сега е бистра!Това било нормално за новостартирал аквариум до колкото ми казаха. Но за всеки случай мисля да изчакам още седмича преди да вземе останалите рибки. Мисля 4 барбуса конкхониус да взема! Как мислите? Дали ще имам проблем с тях?

l_mutishev


iek

За да не проявяват агресивност, барбусите трябва да се отглеждат в по-големи пасажи, поради тази причина тетразоната не е подходяща за твоя 60 литров аквариум. Вместо тях си вземи 10-на пентазона или титея, и едните и другите вадят страхотни цветове, аз поне съм очарован от пентазоните.

И моля Ви, научете как се пише мЪжки, сЪм  (аз съм)  и кога се пише който/които, че е срамота, че има и опасност някой да си направи душевно харакири. Все пак не става въпрос за някоя пропусната запетайка или пълно членуване, а за елементарни думи.

l_mutishev

А барбус конкхониус в група от 4-5 рибки ще съжителства ли с двата ми трихогастера и двете анциструсчета?

denbosch

Цитат на: l_mutishev - 27.04.2011 18:01
Викаш с барбуси няма да има проблем? Аз разгледах доста от видовете им до сега и се спрях на Барбус конкхониум понеже уж не са агресивни!Съвети...  :-)
Барбусите по принцип няма да ти създават проблеми-проблеми ще ти създават трихогастерите!При мен гонеха барбус тетразона като луди,просто им разказваха играта и се наложи да махна трихогастерите.А пък въпреки,че дават златните трихогастери като по-агресивни нямам проблеми с барбус конкхониум.

l_mutishev

Мойте са два сини трихогастера. До колкото са ми казвали са уж най-миролюбивите от всички видиве... Понеделни мисля да си купя 5 барбус конкхониум, 2 мъжки и 3 женски и да видим какво ще стане   :-)

houlsto5

аз пък не знам как се различават мъжките от женските :-)

MeTogu

На мъжкия гръбния плавник е остър а на женската е кръгал.Мъжкия е и доста по оцветен.Има снимки в интернет разгледай да се ориентираш.
Ето и тема със снимки.
http://aquariumbg.com/forum/akvariumni-ribki/kak-da-razlichim-koya-e-majka-i-koya-jenska/?all
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Asmodeus

Едно ми става ясно, независимо чия е причината - комбинацията трихогастер + барбус не е добра... Но нищо не ти пречи да опиташ, то няма как да не допуснеш някоя и друга грешка до създаване на баланс :)

Similar topics (5)

8550

Публикации: 40
Прегледи: 23258

39431

Публикации: 43
Прегледи: 19887

29158

Публикации: 24
Прегледи: 24477

166

Публикации: 16
Прегледи: 12874

47188

Публикации: 3
Прегледи: 2866