• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с развъждането на бети.

Започната от Marto99_mz, 06.03.2013 22:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raykov72

Благодаря за съвета , мислех си го това нещо - мъжкия от общия направо го пускам в развъдния където е вече женската от 2 - 3 дена а там вече не ги храня и това може би е грешка. Имам замразен хирономус и жив бял червей , сега вече ще пусна мъжкия и ще го надувам с червеи 5 - 6 дена преди да пусна женската. Колкото до лампата - тя е настолна с рефлектор , 15 вата енергоспестяваща , дали е достатъчно ако я насоча да свети нагоре а не към аквариума или да търся 5 - 6 ватова?. И още нещо - разполагам с Ektol fluid plus 125 - антибактериален препарат , който ми даде отлични резултати при хайвера на данио / 0 % плесенясване / , грешка ли е да го ползвам след като изкарам женската , тъй като е възможно при 30 градуса и 0 аерация хайвера да плесенясва ?
60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

Raykov72

3-ти опит , нахраних мъжкия добре , намалих осветлението и сложих Ektol fluid plus 125 според описанието и вече около 30 часа хайвера стои , обаче! Около 90 - 95 % е на дъното и отвреме на време някое новоизлюпено тръгва към повърхноста и пада обратно , а мъжкият не му обръща внимание ! Гнездото е почти разрушено /станало е на големи мехури/ и се чудя дали вече да изкарам мъжкия и да намаля нивото на водата от 10 на  4 - 5 см. или да го оставя с риск през ноща да изяде хайвера и новоизлюпените ? Моля дайте ми съвет !
60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

hip9

Извади мъжкия и пусни аератора да аерира добре водата, а след като проплуват започни да ги захранваш.

Raykov72

Ок , мерси ще го направя , надявам се че като не могат да стигнат гнездото няма да е голям проблем!
60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

hip9

Не няма да е проблем докато се излюпят всичките яйца, аерацията ще помогне да не се развалят, но трябва и след това. Когато развъждах бети за първи път имах същия проблем и този подход помогна много.

Caxapa

И все пак силната аерация може НЕ , а пречи на рибките. Новородените  се изтощават от течението.

hip9

Този метод ми го е казал човек, който развъжда рибки. Напрактика се получава инкубатор и след излюпването се намаля дебита на въздуха.

discusfen

Течението може да се регулира с стериопорена преграда на повърхността.По този начин се получава зона наситена кислород и неподвижна зона.Рибките сами ще изберат предпочитаната зона.

Raykov72

Благодаря за ценните съвети колеги , извадих мъжкия , засилих аерацията , след като се излюпиха я намалих и когато проплуваха я увеличих и в момента плуват 20 - 25 рибока ! Като за лош баща / мъжката бета дето е любимка на жена ми иначе познай сега къде щеше да плува / смятам че успях да развъдя бети.
60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

Joro V

То сега започва трудното...  :-)
Успех!

Caxapa

Трудното се изразява в умелото и навремено захранване на рибките. Отделянето на мъжкият  и поддържането на чистота в развъдното аквариумче.
Цитат на: Raykov72 - 24.05.2015 22:37/ смятам че успях да развъдя бети.
Успял си да изкачиш едно стъпало само в развъждането. Въпреки всичко поздравления и успехи в изкачването на следващите стъпала!

Similar topics (5)

43732

Започната от Marto99_mz


Публикации: 4
Прегледи: 2320

35006

Започната от ForMe


Публикации: 8
Прегледи: 6502

27677

Публикации: 16
Прегледи: 12943

6541

Започната от dako


Публикации: 32
Прегледи: 17321

10698

Публикации: 4
Прегледи: 3519