• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с развъждането на бети.

Започната от Marto99_mz, 06.03.2013 22:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Marto99_mz

Това е втория ми опит да ги размножа отново неуспешен.
Разделям ги за 3,4 дни през това време храня с замразен циклопс и артемия.
Събирам ги в 18 литров аквариум в него слагам половин черупка от кокос  и няколко стръка роголистник.
Качвам температурата на 28 гр на другия ден като се прибера от училище има гнездо с диаметър 7,8см  *YAHOO*
Женска е в отрязано шише от самото начало в същия аквариум.
Но не образува хайвер не се подува коремчето и вече е втори ден и мисля утре да ги разделя отново.
Не знам къде греша. :-(

Caxapa

Значи не е готова женската ти. Като е готова, нещо май се променяше окраската на рибата. Пък и си е дебеличка-тоест пълна с хайвер. Мъжкаря може и без да вижда женската да си прави гнезда.

Marto99_mz

Знам че и се появяват някакви напречни линии ама при мен няма такова нещо  :duvar:
: 06.03.2013г 22:10ч
Мисля че са на подходяща възраст взех ги по средата на ноември имат поне 4 месеца и значително пораснаха за тези 3 месеца, който са при мен.

Caxapa

Имаше някъде по форума тема как става  номера степ бай степ с развъждането на бети. Имаше и нещо от сорта да се хранят известно време с жива храна за да почнат да се възпроизвеждат. Ако не е готова женската е или млада или не е женска а мъжкар  *dontknow*

Marto99_mz


reaskol

Женската трябва да я храниш 4-5 дни (най-малко) с тубифекс, бял червей или сурово месо и осново храна с високо съдържание на протеини за да натрупа хайвер. Виж дали има добре изразени вертикални ивици и дали се пери и танцува на мъжкия. Ако можеш и направи снимка да я видим  :-)

Marto99_mz

Добре днес ще ги разделя отново за да я подготвя, най-вероятно ще я храня с месо и бели червеи, защото тук няма тубифекс. :-)
: 07.03.2013г 14:02ч
Няма ивици тя е бяла лесно трябва да се забелязват така мисля.Перчи се на мъжкия от време на време.Не мога да я снимам телефона ми е на ремонт, а нямам свесна камера.
: 07.03.2013г 14:02ч
Имам един въпрос, мъжкия да го храня ли с сурово месо и бели червеи?

Heartwork

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

reaskol

Цитат на: Superman - 07.03.2013 15:05
Добре днес ще ги разделя отново за да я подготвя, най-вероятно ще я храня с месо и бели червеи, защото тук няма тубифекс. :-)
: 07.03.2013г 14:02ч
Няма ивици тя е бяла лесно трябва да се забелязват така мисля.Перчи се на мъжкия от време на време.Не мога да я снимам телефона ми е на ремонт, а нямам свесна камера.
: 07.03.2013г 14:02ч
Имам един въпрос, мъжкия да го храня ли с сурово месо и бели червеи?
*THUMBS UP*

Marto99_mz

Мерси за отговорите колеги, другия четвъртък ще ги събера отново.  :-)

Desmoria

По отношение на ивиците, нещо подобно трябва да се получи:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbadmanstropicalfish.com%2Fmb_pictures%2Fmary%2Ffemalebetta2.jpg&hash=fcb1a9c22e1ded8db00466405013d1a73268e48d

или така

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.petshop-zoomania.com%2FBETA%2C%2520Colisa%2CGourami%2F17.%2520Bettas%2520Spawning.jpg&hash=7588e2c5b2383a6113e38fa8453fc442e699ebf4

всичко си зависи от модела. :)

Ако ти е интересен снимков нагледен материал за целия процес по хвърлянето на хайвер, разгледай тук:
http://aquatic-terrors.com/forums/lofiversion/index.php?t9398.html]
[url]http://aquatic-terrors.com/forums/lofiversion/index.php?t9398.html
[/url]
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Marto99_mz

Здравейте, отделих малко повече време на подготовката на рибите, събрах ги на 19.03.До тогава ги храних с накълцани бели червеи и сурово месо определено им харесваше.На другия ден след като ги бях събрал мъжкия започна да строй гнездо.Но женската няма никакви признаци за хайвер, мъжкия заряза гнездото.Май всичко приключи.Не знам къде греша, но поне за сега се отказвам.

Деян

 Женската нещо много криминална ми се струва.  :-(
Снимай я ако можеш.

Raykov72

За да пиша нова тема , продължавам старата - 2 опита за размножаване
Отделям женската в развъдния аквариум и 48 часа я храня , след това я отделям в буркан и пускам
мъжкия /те преди това са в различни аквариуми/. Пусна ли мъжкия спирам храненето и аератора.След два - три часа мъжкия започва да строи гнездо тогава пускам и женската от буркана , кратко перчене и гонене и мъжкия продължава да строи гнездото. Лампа не пускам вечерта , температура 1-вия път 28 , втория 30 гр.
На другия ден до обяд гнездото е готово и женската отива до мъжкия , хвърлят и към 14н00 - 15н00 часа вадя и женската понеже вече се е скрила някъде /обикновенно под нагревателя/. В гнездото се вижда хайвера - малки матови топчета. Вечерта оставям лампата да работи без да я гася и на сутринта 1-вия път нямаше вече хаивер а гнездото се беше събрало на няколко големи мехура , втория път мъжкия направи гнездо в укритието на женската - 2/3 отрязана кофичка от маргарин затисната с камък , след като изкарах женската го премести в отрязаната 1/3 от същата кофичка която бях закрепил плуваща за гнездо , след това го върна пак на старото място . Всичко това до обяд , близо 24 часа от хвърлянето , а след обяд към 3н00 часа хайвера вече го нямаше!
Въпросът ми е аз ли бъркам някъде , рибите ли не стават или хайвера може да се разваля и мъжкия да го изяжда? Моля някой с опит да помага!
60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

maior

Колега здравей. Да те попитам мъжкия преди да го сложиш в развъдния аквариум с какво го храниш и колко време преди това го захранваш. Аз преди да го сложа в развъдния аквариум го захранвам най малко една седмица с хирономус. Другото което трябва да направиш лампата която оставяш да свети да бъде много- много слаба просто да има някаква лека видимост. И е добре да ги изолираш с нещо да няма движение около мъжкия когато се грижи за хайвера. Изчакай 2-3 седмици и изпробвай тези неща които ти написах. И ако пак изяде хайвера сменяй мъжкия. Успех.

Similar topics (5)

50643

Публикации: 9
Прегледи: 6049

46186

Започната от jaspar


Публикации: 11
Прегледи: 6285

41986

Публикации: 32
Прегледи: 16607

31919

Публикации: 5
Прегледи: 4754

25534

Публикации: 64
Прегледи: 30393