• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Може ли да ми отговорите- ще живеят ли добре колизи със тетри в общ аквариум?

Започната от Aqualover, 22.06.2014 22:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aqualover

Здравейте колеги. Колизите са били много красиви риби. наскоро търсех определени визии в ютюб за да подредя на сестра ми аквата и видях такъв прекрасен аквариум 45 литра с 2 колизи едната бе мръсночервена, може би хуна, а другата червено ссиньо-лалия.
Имаше само няколко растения и сомчета.

Когато търсех аквариум за себе си, не получих оферти за продълговат, а за сегашния ми, който е с формата на куб и висок 42 см. Сега имам фламеус тетри, сомчета, кери супер блу и сомчета.
Имам въпрос. Ако взема една или две колизи дали ще им е добре при мен или рибите ще ги закачат понеже са бавноподвижни? Около 50 литра е аквариума. Споделям проблема че рибите много не обичат светлината и когато светна, обикалят само средния и долен слой. Та си мислех дали ако сложа повече растения на повърхността като пистия, дълга криптокорина дали ще се получи и колизата да се чувства добре?
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

rollon

Аз съм гледал клипчета,в които колизи живеят с тетри и се спогаждат добре.

Aqualover

Благодаря ти колега. Това исках да чуя. Все пак не са пирани мойте тетри. Дано се получи. *thanks
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

Similar topics (5)

48222

Публикации: 5
Прегледи: 6857

57936

Публикации: 15
Прегледи: 10539

57848

Публикации: 15
Прегледи: 9313

1226

Започната от Nemo


Публикации: 1272
Прегледи: 509874