• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 17:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Коя е мъжка и коя е женска рибка

Започната от klarinet, 29.11.2006 22:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nadji6

Това за бялата точка не е вярно. Моя прекрасен мъжкар имаше такава точка като малък:)
А на тази рибка не и личи много какъв пол е  *NO*
На мен ми прилича на млад мъжкар... Защо не пробваш с огледало, ако се перчи значи е мъжка: )

saxon

перчи се на огледало,става на хоризонтални ивици, като се видят с другия мъжкар,в магазина ми я дадоха за женска

hunter

Цитат на: nadji6 - 18.06.2013 23:01
Това за бялата точка не е вярно. Моя прекрасен мъжкар имаше такава точка като малък:)
А на тази рибка не и личи много какъв пол е  *NO*
На мен ми прилича на млад мъжкар... Защо не пробваш с огледало, ако се перчи значи е мъжка: )
Това може да го говориш ама на някой дето не е гледал и развъждал бети. Това с перченето пред огледало го правят и женските. Не си мислете че само мъжките имат изразен гняв. При мене женси краунтайл се перчеше като мъжкар на мъжкия за да го накара да и обърне внимание и после бягаше да се крие. Женските също са доста агресивни когато загаснаха лампите и мъжкия се кротнеше някъде съм наблюдавал как женската ходи и му къса воалите на перката и той се стряскаше и почваше да плува като бесен. Също тъка съм държал един мъжки със 2 женски и се наблюдаваше агресия между женските явно за територия. При което мъжкия се намесваше и женските побягват на страни. Женските се перчат по абсолютно същия начин като потъмняват и хрилете им изкачат на страни. И ако след прочетено си мислиш че може да съм се объркал и женската да не е била женска ще допълня че със мъжкия всеки месец ми хвърляше хайвер и си денсиха под гнездото във ъгъла. Ето ти женската

А ето ти и мъжкия

saxon

оригинал женска е-днес ги събрах и се готвят за хвърлят и женската стана на вертикални черти *BRAVO*

hunter

А тъй като казвам женска значи женска  :-D Не знам дали си запознат колега ама за развъждането има малко процедури. Държат се отделно и се захранват обилно предимно със жива храна и после се събират. Женската трябва да е готова за хвърляне иначе мъжкия може да я натърти доста. Много зависи и от мъжкаря за оплождането и събирането на хайвера. Говоря за този който падне а не отиде на гнездото. Има мъжки които са пълни темерути. Няма да изпадам в подробности защото и темата не е за това. Само ще ти пожелая успех много красиви рибки са бетите.  *THUMBS UP*

saxon

да знам вадил съм бети преди години-мисля,че на женската ще и е за сефте

Jesika

Здравеите на всички, скоро ще се здобия с 2 бети и искам да са мъжка и женска. Не знам как да ги различа понеже в магазина са на 4 месеца и не са им пораснали толкова много перките. Освен това ми се оска да ги размножа и четох много по темата но изглежда сложно, а и не съм сигорна че разбрах какво трябва да направя. Ако може някой с опит в размножаването на бети да ми каже как става.

ПС:Аквариума ми ще е около 5 литра това достатъчно ли е? И какви растения да сложа в него.

ПОМОЩ НАПЪЛНО НАЧИНАЕЩА СЪМ

hunter

Ами виж ти като начинаеща ги погледай малко пък тогава си реши дали си готова да развъждаш. Да създаваш условия да люпиш и захранваш с артемия. Като за начало ще ти кажа че хората държат бети и във чашка за дълго кафе. Но това не значи че рибата се чувства добре с други думи тези 5 литра са малко особено за мъжка и женска мъжкия ще има да я бие докато не я убие. Това по скоро става за развъдно аквариумче. Където се държат докато хвърлят хайвер и после женската се вади а мъжкия се грижи за хайвера. Аз успешно съм гледал мъжка и женска във 20 литров и не малко растения за да може женската да се крие от мъжкия. Във 5 литров мисля че ако вкараш двойка и женската не е готова за хвърляне на хайвер просто ще има жертва. За този литраж си вземи един красив мъжки и си гледай само него.

Jesika

А ако сложа много растения за да се крие женската? *SORRY*

Георги

Цитат на: Jesika - 21.06.2013 12:05
А ако сложа много растения за да се крие женската? *SORRY*

Няма да стане в 5 литра.

hunter

По голям аквариум за двойка ако си с 5 литра само мъжки както писах по-горе.

Jesika

Добре щом не стигат 5 литра ще стигнат ли 20 литра?

hunter

Да аз във толкова гледах успешно и дълго време но си иска и растителност.

ladymimka

Имам една бета-синя.Искам да си взема още една и искам едната да е женска ,а другата мъжка ,но не знам как да ги различавам.  *dontknow*

Caxapa


Similar topics (5)

57191

Публикации: 1
Прегледи: 3591

57011

Публикации: 8
Прегледи: 5592

57091

Започната от daya1716


Публикации: 7
Прегледи: 3806

58696

Започната от vvbozova


Публикации: 2
Прегледи: 3871

47439

Публикации: 6
Прегледи: 8244