• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 20:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Коя е мъжка и коя е женска рибка

Започната от klarinet, 29.11.2006 22:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mirobg

 И аз подкрепям мамчето.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

ivomark


amazingxstar

Цитат на: ivomark - 22.07.2012 22:42
Мъжки е  :-) (99%)


Да мъжка е  :-D  ,но е малка на 3 месеца :-[ :-D

DIDOSL

Здравейте,
тъйкато съм изключително "бос" в сферата на акваристиката, някой може ли да ми каже тези две Бети мъьки ли са и двете или има някоя е женска?
Благодаря предварително!



: 19.02.2013г 15:03ч

rampage

според мен понеже не се вижда много добре и не съм 100 % сигурен червения мисля че е мъжки а синята е женска

DIDOSL

От това, което изчетох мъькият правил балочета и червената прави. Синята ми се вижда, че и е по-подут коремът от преди, но друго като разлика или очлитителен белег не намирам. Ншой друг има ли мнение?

stanislav89

От българските бети, тези които са с по-дълги перки са мъжки :-)

DIDOSL

Да разбирам, че червената е мъжка, а синята женска, така ли?

reaskol

Женските също могат да правят гнездо, иначе както е казал колегата rampage, червеният е мъжки а синята е женска  ;-)

DIDOSL

OK,
благодаря на всички!
Мислите ли вече са готови да стават родители - аз ги гледам около 8 седмици, преди това в магазина не зная колко са изкарали :-)

Nikiengi

А според мен и двете са мъжки.

reaskol

Цитат на: DIDOSL - 19.02.2013 22:55
OK,
благодаря на всички!
Мислите ли вече са готови да стават родители - аз ги гледам около 8 седмици, преди това в магазина не зная колко са изкарали :-)
Вижда се че мъжкия е почнал с строежа на гнездото, пусни му женската и ако можеш направи клип да видим как се държат един с друг  :-)

DIDOSL

Аме аз не съм ги разделял, те постоянно са си заедно. А и в аквариума има още 2 златни риби и 2 молинезии. Как се държат - постоянно са една до друга - не се бият ами все едно се "галят".

reaskol

Отдели ги в друг аквариум и следвай процедурата --> http://aquariumbg.com/forum/labirintovi/razmnojavane-i-griji-za-betta-splendens!!/

DIDOSL

Ами аз не съм професионалист и не ми беше първоначалната идея да ги развъждам, но сега ми стана любопитно и ще пробвам да се справя. Само да не се окажат че са две мъжки или две женски.

п.с. Като ви гледам аватарите, какви са хубави вашите бети, моите направо изглеждат проскубани спрямо тях :-)

Similar topics (5)

57011

Публикации: 8
Прегледи: 5577

57091

Започната от daya1716


Публикации: 7
Прегледи: 3799

58696

Започната от vvbozova


Публикации: 2
Прегледи: 3854

47439

Публикации: 6
Прегледи: 8242

57034

Публикации: 2
Прегледи: 3514