• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Дали не са 2 мъжкаря?:)

Започната от G.Georgiew, 30.10.2016 20:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

G.Georgiew

Преди малко над месец стартирах аква, само с 2 бети и 2 анциструса, взех мъжки VEILTAIL, малко по-късно си взех и "женска" ....така си живяха околу 2 седмици и днес се прибирам от работа, а мъжкият овлан беше изпокъсан целият, на сутринта беше ок...и се чудя дали не са ми продали малък Плакат...и сега като е взел да пораства да почва да надвива...слагам снимки и на 2те риби като съм ги отделил за да няма жертви(дано да се съвземе) чакам за мнения :))


https://s12.postimg.cc/t5m85t165/14872548_694127497429243_919888161_n.jpg

Penta

Женска си е от всякъде.

G.Georgiew

Цитат на: Penta - 30.10.2016 20:51
Женска си е от всякъде.


Какво ще ме посъветваш да направя, за сега ги отделих. Ще изчакам мъжкият да се възтанови че като го гледам шава нагоре-надолу, колкото и изпокъсан да изглежда. И после? :/

Joro V

Ами просто е - не трябва да се събират мъжки и женски бети в един аквариум, освен ако не искаш да ги развъждаш.. Ако ти харесват - вариантите са два - само един мъжки в аквариума или пък няколко женски (но е добре да са поне 3 и е хубаво да им осигуриш достатъчно място). Според мен и двата варианта са достатъчно атрактивни.
*DRINK*

Caxapa

Мъжка и женска  Бета се събират едва когато е построил  гнездото   и така до хвърлянето на хайвер. После женската се маха и мъжкият се грижи за него до проплуването му но това си го пише де..пак там в темите по отглеждане на тези рибки.

G.Georgiew

Цитат на: Joro V - 31.10.2016 08:58
Ами просто е - не трябва да се събират мъжки и женски бети в един аквариум, освен ако не искаш да ги развъждаш.. Ако ти харесват - вариантите са два - само един мъжки в аквариума или пък няколко женски (но е добре да са поне 3 и е хубаво да им осигуриш достатъчно място). Според мен и двата варианта са достатъчно атрактивни.
*DRINK*

е стига де, такова само не бях чел че не може мъжка и женска да седят в един аквариум, преди време пак си имах 2 бети и нямаше проблем, по-скоро май женската е по-голяма и надвива на младкият мъжки : ) Ще го захраня с микро червей да порасне малко и пак ще я върна да видим какво ще стане, иначе не съм сигурен че е аткрактивно 1 мъжка бета с 2 анциструса в 35 литра вода :D Макар че аз харесвам повече растителните акви :) Ще го изчакам да порастне да видим какво ще стане. Иначе за размножаването защо не? :P

Публикациите са слети: 31.10.2016 09:17

Цитат на: Caxapa - 31.10.2016 09:14
Мъжка и женска  Бета се събират едва когато е построил  гнездото   и така до хвърлянето на хайвер. После женската се маха и мъжкият се грижи за него до проплуването му но това си го пише де..пак там в темите по отглеждане на тези рибки.

Обстойно съм прочел, как се развъждат. Но явно мъжкият е млад както казах съдейки по това че изобщо не е прави нито мехурчета, нито гнездо, нито гонеше женската ще я пусна пак след 2 седмици малко да се съвземе :)

discusfen

Младият ти мъжки никак не е млад на пръв поглед а женската със сигурност е млада на не повече от четири месеца риба е.Ако си я взимал от пазара преди няколко седмици на мое чупило ми прилича.

G.Georgiew

Цитат на: discusfen - 31.10.2016 22:38
Младият ти мъжки никак не е млад на пръв поглед а женската със сигурност е млада на не повече от четири месеца риба е.Ако си я взимал от пазара преди няколко седмици на мое чупило ми прилича.


Дам, преди няколко седмици от пазара е:) Хубава е женската, а иначе мъжкият не знам на колко е, но явно яде бой, сега съм му взел ларви на комар малко да го възтановя и да видим дали ще прави гнездо, иначе женската е отделена в друга 30 литра аква, самостоятелна :)) Познаваш си стоката, браво!

G.Georgiew

Възвърнахме го към живота мъжкаря, захранвах го 10 дена с BloodWorkm, почти е готов вече, върнах му женската в аквата при него и сега гледам че е почнал да прави гнездо, скоро ще очакваме малките, ейто и снимка от сутринта :)
https://s22.postimg.cc/v823evh3l/WP_20161106_08_24_45_Pro.jpg

Similar topics (1)

55774

Публикации: 5
Прегледи: 3250