• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 05:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Black Dragon HM + Black-Copper Butterfly HM !

Започната от reaskol, 06.01.2012 11:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

reaskol

Холандско качество  :-)





nikes

Супер е, направо ми потекоха лигите.. ;-) *DRINK*

Здравков

Страхотен е мъжкия, ама да не гледам много че пак ще откача по тия бети.  :-D

cwetalin

Кога да чакаме поколение.
Сподели повече, как ги внесе, откъде, за колко...
Може и на лично


Nikiengi

Това от холандския форум ли е или от ферма (или от онзи човек - и те са холандски)?  :-D

FORIO

евалата за добрите риби, едно споделяне на опит, моя блу бътерфлай халф моон с времето започна да си разваля окраската което според мен се случи от многото перчене

reaskol

Цитат на: FORIO - 07.01.2012 11:45
евалата за добрите риби, едно споделяне на опит, моя блу бътерфлай халф моон с времето започна да си разваля окраската което според мен се случи от многото перчене
Не е от това, перченото даже подобрява перките и цвета на бетата  :-)
: 07.01.2012г 12:12ч
Докато чакам женските, взех една обикновенна. Не показват агресия към нея, само малко перчене и това беше  :-|

: 07.01.2012г 14:02ч
(режим на снимане Негатив)

Иван Валентинов

Сам ли си направи внос или някой ти ги внесе :-)

nikes

И ако не е тайна би ли споделил цената... :-) :-)

reaskol

Цитат на: nikes - 07.01.2012 18:51
И ако не е тайна би ли споделил цената... :-) :-)
50 лв са, обаче още не съм ги платил  :-)
: 07.01.2012г 19:07ч
Женските идват до няколко дни 21 евро за 2 + shiping от Букурещ (сорт Black Dragon HM)   *THUMBS UP*
ето ги и тях -->



nikes

Добра е цената, Айде и дано изкараш поколение.. *DRINK*

reaskol

Направо ме пронизоха в сърцето ...  :-D
От развъдчика : unfortunately, until summer season there will be no bus between Bucharest to Varna.
ONLY in summer season! :x

and i have no other way to send you the fish!

:-|

cwetalin

Балканска ни работа.
А мъжките как дойдоха?

Вени

Бетите са просто страшни а тук във видин на това му казваме (влашка работа)не балканска

Buhoff

Ей го къде е Букурещ има нема на 300 км от Варна. Пали колата и ходи си ги вземи ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

cwetalin

Явно не ти се ходи до Букурещ. Защо не видиш за автобуси до Русе или Силистра и да отидеш до там да си ги вземеш с влака.

reaskol

Сега нямам възможност да патувам
: 10.01.2012г 22:10ч
Малко на месо ->
и другия -->

reaskol

Последен ъп преди да дойдат женските  :-)
--->

ventakiss

Какво е месото? Става ли за живородки? Въпроса ми вероятно е много тъп :-|  :-[

reaskol

Цитат на: ventakiss - 23.01.2012 19:38
Какво е месото? Става ли за живородки? Въпроса ми вероятно е много тъп :-|  :-[
Пилешко месо, за живородките може и да е вредно, но бетите са 100% хищници и затова им давам   :-)
: 23.01.2012г 19:07ч
Получих женските  :-)
Green Dragon HM
Red Butterfly HM
Super Black HM
И трите са нахапани на това не им пречи. Тубифекса и нагревателя ще ги оправи ;]




: 24.01.2012г 14:02ч
Black Dragon чивта -->
Харесаха се  :-D

Иван Валентинов

Ха честито,най-после са при теб,красиви са заслужавало си е чакането *DRINK*

ico

Цитат на: reaskol - 24.01.2012 15:46
Пилешко месо, за живородките може и да е вредно, но бетите са 100% хищници и затова им давам   :-)
В природата от къде си набавят такова месо от топлокръвни и в случая от птици? Отхапват с хищните си уста от краката и трътките на водолюбивите  птици обитаващи тия места?  *dontknow*
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

reaskol

Цитат на: ico - 25.01.2012 13:24
В природата от къде си набавят такова месо от топлокръвни и в случая от птици? Отхапват с хищните си уста от краката и трътките на водолюбивите  птици обитаващи тия места?  *dontknow*
Почти всички развъдчици дават месо на бетите си   ;-)

thecreater

Сурово или алангле?  :-D

reaskol

Цитат на: thecreater - 25.01.2012 23:08
Сурово или алангле?  :-D
По твоя преценка  :-D

ventakiss

За бетите е ясно. Въпроса беше за живородките - дали да им се дава по малко месо??? :-)

NO CARRIER

То и човек може да набива само месо, но хваща подагра, нали? Това че в развъдниците дават на бетите, не означава, че е правилно. Хранят ги с цел по-голям и бърз прираст, за да могат да се продадат бързо. Всеки е свободен да прави каквото си пожелае с неговите си риби. Дали ще умрат рано или късно - все ще умрат.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

FORIO


reaskol

чакам гнездото да е готово и я пускам  :-)
---->

reaskol

За сега мъжките не обръщат внимание на женските и не правят гнезда. А малко преди да дойдат самите женски, мъжките си правеха гнезда  :-|
Женските -->

cwetalin

Не са чак толкова грозни. Ама може мъжете да са придирчиви :)
Шегувам се, естествено. Едва ли ще те успокои, но при мен с колизите е така, и лалиите и хуните. Много странно. Може да усещат че е зима и да не искат да се множат.

reaskol

Цитат на: cwetalin - 02.02.2012 11:35
Не са чак толкова грозни. Ама може мъжете да са придирчиви :)
Шегувам се, естествено. Едва ли ще те успокои, но при мен с колизите е така, и лалиите и хуните. Много странно. Може да усещат че е зима и да не искат да се множат.
Възможно е, но по рано и двамата правеха гнезда, без женски.
А сега имат женски и не искат.. е какво е това, пълна е..вка  : :duvar:

cwetalin

Същата работа. Преди време лалиите ми бяха като лястовички, даже бях пускал тема. Изкорениха ми хемиантуса да правят гнезда, в общия. От както реших да ги отделям с женски, станаха пе_ераси. Май трябваше да им честитя тази сутрин...

Nikiengi

А може и заради студовете да са по-ниски температурите! Аз имам един сам мъжки, който до преди седмица постоянно поддържаше грездо при температура на водата 27-28 гр., сега температурата е 24 гр. и даже не мисли за него! Ако имаш замразена артемия им давай, поне моите я предпочитат пред тубифекса.  :-)

reaskol

Цитат на: Nikiengi - 02.02.2012 12:34
А може и заради студовете да са по-ниски температурите! Аз имам един сам мъжки, който до преди седмица постоянно поддържаше грездо при температура на водата 27-28 гр., сега температурата е 24 гр. и даже не мисли за него! Ако имаш замразена артемия им давай, поне моите я предпочитат пред тубифекса.  :-)
Аз им поддържам около 30 градуса в размножителните аквариуми, обаче и двамата не правят гнезда.
А черния даже го е страх от женските  :buff:

reaskol

Цитат на: oshikan - 07.02.2012 16:48
reaskol когато имаш поколение от тези халфмун ще продаваш ли че май ще станат много готини бети.
Да, за сега съм стигнал само до бой между черния чифт ..

cwetalin

Аз оправих колизите с листа от алмонд. Явно наистина влияе добре.


reaskol

Черните малко се поздърпаха, а сега чакам мъжкия да направи гнездо -->

jpenchev

Опитай да сложиш мъжкият сам за известно време без женска , една седмица . При мен се получи


reaskol

Поднових бреединга, но не съм много сигурен дали ще излезе и тоя път нещо  :-)


reaskol

Реших да пусна 2-те женски заедно и 2-та мъжки.
Двете женски сами си изградиха гнездо под листото и хвърлиха хайвер ... :duvar:

Двата мъжки нито се перчеха нито се гонеха, сякаш са неразделни братя  :buff:
даже започнаха да си правят гнездо под стериопора, редуват се. Единия като спре другия отива и го замества, такива карамболи не са ми се случвали с бети .. *CRAZY*

И аз се мъча да развъдя обратни бети  :-|