• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Black Dragon HM + Black-Copper Butterfly HM !

Започната от reaskol, 06.01.2012 11:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

reaskol

За сега мъжките не обръщат внимание на женските и не правят гнезда. А малко преди да дойдат самите женски, мъжките си правеха гнезда  :-|
Женските -->

cwetalin

Не са чак толкова грозни. Ама може мъжете да са придирчиви :)
Шегувам се, естествено. Едва ли ще те успокои, но при мен с колизите е така, и лалиите и хуните. Много странно. Може да усещат че е зима и да не искат да се множат.

reaskol

Цитат на: cwetalin - 02.02.2012 11:35
Не са чак толкова грозни. Ама може мъжете да са придирчиви :)
Шегувам се, естествено. Едва ли ще те успокои, но при мен с колизите е така, и лалиите и хуните. Много странно. Може да усещат че е зима и да не искат да се множат.
Възможно е, но по рано и двамата правеха гнезда, без женски.
А сега имат женски и не искат.. е какво е това, пълна е..вка  : :duvar:

cwetalin

Същата работа. Преди време лалиите ми бяха като лястовички, даже бях пускал тема. Изкорениха ми хемиантуса да правят гнезда, в общия. От както реших да ги отделям с женски, станаха пе_ераси. Май трябваше да им честитя тази сутрин...

Nikiengi

А може и заради студовете да са по-ниски температурите! Аз имам един сам мъжки, който до преди седмица постоянно поддържаше грездо при температура на водата 27-28 гр., сега температурата е 24 гр. и даже не мисли за него! Ако имаш замразена артемия им давай, поне моите я предпочитат пред тубифекса.  :-)

reaskol

Цитат на: Nikiengi - 02.02.2012 12:34
А може и заради студовете да са по-ниски температурите! Аз имам един сам мъжки, който до преди седмица постоянно поддържаше грездо при температура на водата 27-28 гр., сега температурата е 24 гр. и даже не мисли за него! Ако имаш замразена артемия им давай, поне моите я предпочитат пред тубифекса.  :-)
Аз им поддържам около 30 градуса в размножителните аквариуми, обаче и двамата не правят гнезда.
А черния даже го е страх от женските  :buff:

reaskol

Цитат на: oshikan - 07.02.2012 16:48
reaskol когато имаш поколение от тези халфмун ще продаваш ли че май ще станат много готини бети.
Да, за сега съм стигнал само до бой между черния чифт ..

cwetalin

Аз оправих колизите с листа от алмонд. Явно наистина влияе добре.


reaskol

Черните малко се поздърпаха, а сега чакам мъжкия да направи гнездо -->

jpenchev

Опитай да сложиш мъжкият сам за известно време без женска , една седмица . При мен се получи


reaskol

Поднових бреединга, но не съм много сигурен дали ще излезе и тоя път нещо  :-)


reaskol

Реших да пусна 2-те женски заедно и 2-та мъжки.
Двете женски сами си изградиха гнездо под листото и хвърлиха хайвер ... :duvar:

Двата мъжки нито се перчеха нито се гонеха, сякаш са неразделни братя  :buff:
даже започнаха да си правят гнездо под стериопора, редуват се. Единия като спре другия отива и го замества, такива карамболи не са ми се случвали с бети .. *CRAZY*

И аз се мъча да развъдя обратни бети  :-|