• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 06:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бетите са готови за разплод, но нямаме гнездо

Започната от s_slavcheva, 21.05.2007 12:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

neneee

Хаха   *ROFL* да не си се объркала? Тези балончета на повърхността са гнездото. Ако можеш качи снимка за да ти кажем.

Ant0n86

Моите като бяха хвърлили хайвера и направо не можех да различа кое са балончета и кое яйца. Все пак се излюпиха доста бебета, но 4-5 дена след излюпването повечето умряха  :'( Сега имам 10-15 които се мъчат да плуват и дано оцелеят 

s_slavcheva

За съжаление не мога да ги снимам. Ще ги изчакам, пък каквото излезе.

Gad_Man

Хайверчетата са бели ръбести топченца в пяната и по добре си направи сама жълтъчна храна като твърдо свариш едно яйце и му отделиш жълтъка и ще го дваш с пипета ама да знаеш жълтъка много мъти водата

s_slavcheva

Аз прочетох как става. Ако има бебета ще се грижа за тях.

Ant0n86

А някой знае ли след колко време малките почват да ядат? Моите вече са на около седмица и още не обръщат внимание на жълтъка.

neneee

Kaкво на седмица? От както плуват ли седмица? Защо не им излюпиш артемия мръвката си е мръвка а бетите са хищни. Ако имаш въпроси за артемията пиши на Л.С. Айде успех с бебоците  :-) !

Gad_Man

То за артемия се мисли преди да са се излюпили сега най добре с жълтъка да си ги захрани.Аз се каня да пускам даниотата тези дни, но ме мързи да зареждам артемия и на жълтък ще ги карам, вярно шансът им е по малък ама...
А иначе малките започват да се хранят веднага след като им изчезнат торбичките на коремчетата.

Flober

Цитат на: Ant0n86 - 22.05.2007 13:09
Моите като бяха хвърлили хайвера и направо не можех да различа кое са балончета и кое яйца. Все пак се излюпиха доста бебета, но 4-5 дена след излюпването повечето умряха  :'( Сега имам 10-15 които се мъчат да плуват и дано оцелеят 
Аз ли се бъркам или трябваше нивото на водата да "позволява"малките да "вземат" въздух за лабиринтовия апарат в началото ?

Gad_Man

Те малките нямат лабиринтов апарат още, дишат само с хрилете.Лабиринтовия апарат се развива по късно иначе както при всички малки нивото на водата трябва да е по ниско :-)

Ant0n86

 Моите вече са на седмица почти, а още не ядат жълтък  :-( Преди малко им капвах, а те просто преплуват през него... Следващият път наистина ще заредя артемия и ще захранвам с нея.
Относно нивото на водата имам следния проблем - не мога да го сваля под 10-15 см, тъй като първо филтърът е толкова висок и при по-ниско ниво няма как да аерирам (освен само с камъче) и второ нагревателят не е напълно потопяем и в момента е килнат на една страна, но няма как повече от това. Ако имате предложения за решение на проблема ще съм много благодарен  :-)

Gad_Man

10см си е идеално за маниците а гъбата винаги може да си я поодрежеш малко ако смяташ че е голяма.За нагревателя незнам *NO* опитаи и него да отрежеш *ROFL*

HanibalKing

Вчера по моята женска се появиха типичните резки.И аз ги отделих както му е реда-15см воден стълб,
27C даже мъжкия беше направил гнездо, но то се развали от балончетата на филтъра-гъба.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi159.photobucket.com%2Falbums%2Ft154%2FHanibalking_2007%2FIM001599.jpg&hash=e89a1dafc3287389b386cafba2fa7a77b6db0077
НО за сега нищо не се случва?! :-(Двете риби просто се гонят *NO*
Струва ми се даже че от жеската се подава едно бяло зрънце, можеби хайвер, което си стои така
от много време-ама пак нищо...

Ant0n86

Аз затова спрях аерацията докато мъжкия правеше гнездото. А доколкото помня, бях чел във форума, че ако женската е готова за хвърляне, но няма къде, може да хвърли хайвера и той да остане неоплоден, както явно е в твоя случай

HanibalKing

Абе неоплоден няма как да остане :-D Мъжкия си е бая сериозен пич.Тя само да реши да го хвърля @}->--

Similar topics (5)

55344

Публикации: 1
Прегледи: 2272

35686

Публикации: 13
Прегледи: 9009

50815

Публикации: 2
Прегледи: 2645

10698

Публикации: 4
Прегледи: 3520

33425

Публикации: 17
Прегледи: 10421