• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 01:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бета в мнооого малък аквариум?

Започната от elle, 20.04.2014 10:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

elle

Здравейте, това е първата ми рибка, която имам няколко дена и доста чета по-въпроса, но на едно нещо не мога да си отговоря-
Когато бетата е в изключително малък аквариум- 1,6 някъде- кое е по-добре да не сменям големи количества от водата (30% на седмица?), която е от стар аквариум или да я сменям по-често, защото е много малко количество и рибката става в `собствен сос`?
На клетият рибок ще му взема по-голям аквариум с истински водорасли след празниците, но трябва да ги преживее първо :)
А, и вие колко често храните бетите си?
Благодаря  *THUMBS UP*

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs30.postimg.cc%2Fydtp0t6gx%2Fribok.jpg&hash=6a77ec76b0d43259a3c750fd42615ea69bc52cf8

ido

Наскоро тук в Гарово видях в един от зоомагазините много малък двоен аквариум специално за бети.Ама толкова малък, все едно са слепени 2 чаши.И между тях имаше непрозрачна преграда.Идеята била, като се вдигне преградата и двете бети да се "наежват" една срещу друга.Да им се радвало детето. :-)
На мен пък ми стана жал.Как ще живеят в тези 2 чашки горките бети...

Хубаво ще е да му вземеш по-голям аквариум наистина, но по-добре да е с истински "растения"...

elle

Това са ми и плановете, но така или иначе ще кара минимум поне седмица- две в този - трябва да му купя и обзаведа нов аквариум и трябва време докато се завърти азотния цикъл и тн ... просто искам до тогава да не го уморя. Така че ... още чакам съвети!  *HELP*

Кое е по-малкият дявол- честата смяна на водата - през ден, всеки ден по малко?- за да не се замърсява или да я оставям по повече време?

Caxapa

Това с този аквариум си е жив ужас но все пак. През ден по малко вода да се сменя и за какви азотни цикли говорим като няма и елементарна филтация?  Тук в случая е добре да има аераторна помпичка с най малките по вид гъбички + камъче и настроена така, че да не прави вълнение въздушния поток от балончета.

elle

Азотен цикъл за БЪДЕЩИЯ аквариум, който ще му взема, когато отворят магазините, но все пак ще трябва да поседи още малко в този.

yavor_dz

Според мен за 1-2 седмици няма проблем. В зоомагазините ги държат в по-малки съдове. Не слагай много храна, за да не се замърси аквариума - 1 път на ден по много малко. Може през ден да обираш нечистотиите по дъното.

Memento

Аз даже мисля че трябва да махнеш това изкуствено водорасло,за да има още малко място рибката. И за грунда си мисля същите неща.. :-)
Моите рибки и аквариуми тук :
https://www.facebook.com/pages/%D0%90%D0%B7-%D1%81%D1%8A%D0%BC-%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82/287624171379556?ref_type=bookmark  :)

Desidy

Нищо няма да му стане за 1-2 седмици, но дано е в топла стая, добре е температурата да не пада под 24гр.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Similar topics (5)

40798

Публикации: 16
Прегледи: 8238

55774

Публикации: 5
Прегледи: 3265

53890

Публикации: 2
Прегледи: 4931

51294

Започната от Sgt. James


Публикации: 7
Прегледи: 3311

50008

Публикации: 5
Прегледи: 3203