• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Конкурс Коледа 2009

Започната от NO CARRIER, 13.11.2009 11:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

borislav

На спечелилите честито!Разочарован съм,лично за мен това е последното участие в конкурс тук!
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

miTko

Честито на победителите!
Относно категориите и разделянето, не се вживявайте толкова. Разделението е малко или много субективно и винаги ще бъде така. Резки граници няма. Единственото не подлежащо на какъвто и да е спор разделение  е това:

Цитат на: Лора - 25.12.2009 21:23
Догодина... 2 категории- сладководни и соленоводни аквариуми... *CRAZY*

Напълно съм съгласен !
Разни мои АКВАРИУМИ 

77

Цитат на: borislav - 26.12.2009 12:23
На спечелилите честито!Разочарован съм,лично за мен това е последното участие в конкурс тук!
като участваш на някой друг конкурс поне си снимай целият аквариум :-)
пп не се заяждам,ако искаш да постигнеш нещо на някакъв конкурс, снимката трябва да обхваща 100% от аквариума.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Tiro

За съжаление не съм виждал предишни коледни конкурси, но това което видях направо ме изуми   *privet* особенно в категорията сборен аквариум - едвам избрах  :-[ накрая стигнах до дилемата abaro или Raven и тогава жената избра палудариума  *BRAVO*.

Поздравявам всички участници за старанието  *DRINK*


Цитат на: borislav - 26.12.2009 12:23
На спечелилите честито!Разочарован съм,лично за мен това е последното участие в конкурс тук!
Недей така. Учи се от грешките си и покажи следващата коледа, че си номер 1. Аз лично не гласувах за твоя аквариум защото повече ми приличаше на конкурса за аквариумен обитател, а и описанието ти беше много сбито на един ред и без латински наименования.
120л. Гупи, Сае, Звезден Анциструс

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

Caxapa



Недей така. Учи се от грешките си и покажи следващата коледа, че си номер 1. Аз лично не гласувах за твоя аквариум защото повече ми приличаше на конкурса за аквариумен обитател, а и описанието ти беше много сбито на един ред и без латински наименования.
Латинските наименования е добре да се знаят но голяма част от съфорумците говорят български и е редно да се изписват първо на кирилица и в скоби на латиница..Всде пак сме БГ. аквафорум нали?

borislav

77 Как реши,че не съм си снимал целия аквариум не знам  =-O !Ако говорим за снимки моите са три поне, е нямам корабче на тях,но имам в место него, едни от най-добрите дискуси в България!Още миналата година  след като видях ,че имаше аквариуми не за категорията си и повлияха на крайния резултат и как се гласува на приятелски принцип бях решил да не участвам.За съжаление тази система на гласуване е още по-субективна.Не казвам,че моя аквариум заслужава да е първи,но рагледайте резултатите и ще видите фрапиращи неща.Весели Празници на всички!
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

discus

Цитат на: borislav - 26.12.2009 18:53
....но имам в место него, едни от най-добрите дискуси в България!

Бях се зарекъл да не коментирам тук, ама след като осъзнаваш че основният акцент в аквариума са ти дискусите защо не се ориентира към другата категория.

borislav

Защото категорията явно НЯМА никакво значение.Не виждам разлика в участващите в сборен и видов,а какво правят акваскейпите в тези категории въобще не знам,защо не се подредиха от компетентно  жури, за да ги няма тези безсмислени спорове??
Ето една снимка на ЦЕЛИЯ ми аквариум от преди малко като поздрав за всички  :-):http://picasaweb.google.bg/lh/photo/_84niWWE9tLX5mus3LVAqg?feat=directlink
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

miTko

Цитат на: Tiro - 26.12.2009 18:25
... и тогава жената избра палудариума  *BRAVO*.

И аз направих същото, дали не е повод да ме запознаеш с жена ти? :-D
Разни мои АКВАРИУМИ 

discus

Цитат на: borislav - 26.12.2009 19:29
Защото категорията явно НЯМА никакво значение.Не виждам разлика в участващите в сборен и видов,а какво правят акваскейпите в тези категории въобще не знам,защо не се подредиха от компетентно  жури, за да ги няма тези безсмислени спорове??


Кое от първите места не си е на мястото. Аз лично за видов разбирам акваруим в който акцента са някакви риби, дискуси, скаларии, африканци, рейнболи и т.н. покрай тях може да има растения корени,водолаз или каквото се сетиш, но акцента си е някакъв вид риба, която и преобладава.Всичко друго е на втори план , както и в твоят аквариум.По обясними причини е трудно вместо видов категорията да бъде кръстена биотопен. За общият не ми се коментира защото, мисля че няма начин да се сложи еднозначно определение "що е то", може би трябваше категорията да е растителен, и там да са наблъскани всякакви аквариуми в които акцента не са рибите а растенията било то подредени или не. Тези безсмислени спорове винаги ги има след някакъв конкурс било то основателни или не.

Raven

Много се радвам че такова хубаво нещо като палудариумът е привлякло интерес , благодаря на всички които са го харесали *privet*

Палудариумът е нещо което всеки любител на растенията трябва да опита, прави се и се поддържа по лесно от растителен аквариум а в много от случаите изглежда по добре.

Този палудариум от снимката вече го няма, просто нямам смислен аквариум в момента и за това пуснах тази снимка.

В момента правя нов палудариум, в понеделник ще докарам съдът в който ще го правя и ще го снимам.
Представлява стъклен цилиндър с височина 140 см. и диаметър 80 см.
Има цяла стъклена врата отпред на пантички, мисля че ще стане много интересно нещо.

Ето  тук още малко снимки на различни палудариуми.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Divane

Борислав, аз харесвам аквариумът ти,въпреки,че ми се вижда тесен за толкова дискуси ;) Харесват ми и дискусите ти,въпреки,че смятам моите също за много красиви ;)
Това,че тази година не е оценен не означава,че трябва да се отказваш,напротив!
Честита Коледа и не се ядосвай за дреболии! *DRINK*

tishovsx

Аз не мога да разбера хората които имат дискуси и за тях те са всичко на този свят, Бориславе, не се сърди и другата година покажи по хубав аквариум! Не можеш да упрекваш хората, че не са гласували за твоя аквариум и вече няма да участваш в никакви конкурси...смешно е  *DRINK*

А да съм ви казвал, че дискусите са перфектен мезелък в кръгъл тиган... *CRAZY*

П.П. Шегичка за дискусите ;-)
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

sliven

Пак не ми хареса,гледах го над 3 пъти и пак толкова.Виж аквариума на Fillio,все повече ми харесва, и  интересен и неповторим и идея, труд, каквото се сетиш!!!Що се сърдиш?1,2,после3 и 4-то! Н.Х.
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

Асен Евгениев

Не мислех да коментирам, но заради Борислав ще го направя. Да му изложа една
хипотеза. Ако от сто гласуващи форумници 90% се колебаят кой аквариум да
класират на първо място, на Диване или на Борислав, и кой на второ, и в крайна
сметка изберат Диване, тя ще получи 90 точки, а Борислав...0 точки. И въпреки, че
90% от гласувалите поставят Борислав на второ място, той ще остане последен,
защото всеки има право само на един глас / този, който са дали за Диване /.
В същото време някой, за когото са гласували само 3%, ще получи 3 точки и ще
изпревари Борислав. Тази система определя по безспорен начин едно единствено
нещо - кой да бъде победителят. Но не и класирането от второ място нататък.
Извинявам се, че ще прозвучи нескромно, но системата, която предложих преди два
месеца е много по - удачна.


P.S. Друг е въпроса, дали е приложима на този етап.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!