• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Конкурс "Коледа 2010" - резултатите

Започната от NO CARRIER, 27.12.2010 00:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raven

Цитат на: Aquadream - 27.12.2010 23:04
Я виж тука. Или се бъркам.
http://www.blueaquarium.org/2007/12/aga-2006-aquascaping-contest-1st-place-island-by-plamen-teodosiev-petrov/
.......
Виж сега годината, виж броя наши участници и виж колко участници по международни конкурси имаме след това.
"Една птичка пролет не прави"както написа Джак Торънс.

Аз съм участвал в най престижният международен конкурс и се класирах в първата стотица, след това не съм участвал защото нямах нищо по добро а не исках да съм пълнеж на АДА.
Когато ще участвам в престижен конкурс аз ще го направя с нещо което самият аз ще си харесвам.

Прав е Мишо че за акваскейп се иска желание и усет, това е вид изкуство.
Не са необходими нито скъпи уреди нито скъпи аквариуми, просто си правиш един аквариум, пишеш в Гугъл "акваскейпинг" и гледаш.
Трябва първо желание.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

NO CARRIER

Цитат на: 77 - 28.12.2010 01:23
абе хора направете го както трябва.
-обявете го един път този конкурс с 6 месеца по рано.
-направете му собствен сайт
-поканете жури и го обявете в началото (мен ще ми е кеф да ме оценяват примерно -мариян,диването и кралчев)мога  да изброя поне още 10 човека,пък си мисля че и някой чужденец може да се намери.
-обявете критерии за оценка
-обявете и изискванията за снимките
-оставете поне месец  на журито за оценки
-дайте малко гластност по другите акваскейп форуми (сърби,македонци,гърци,румънци,руснаци защо не и унгарци и други)
-да обявим и някаква парична награда за първото масто (200 евра примерно)

пък нека тогава да видим какво ще се получи.

Нали го направихме. Нали видя какво се получи.

Като Мариян и Деси са в журито, давай да раздаваме направо наградите и да не се разправяме с конкурси.  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

buchkata

Съгласен съм за желанието,но и малко любов и страст трябва.Когато показваш нещо си мисля,че трябва да го харесваш и да да се гордееш с него малко или много.Като гледам как са подредени  и най-вече представени аквариумите на големите конкурси се досещам как хората с кеф участват,а не чакат края на шоуто за да кажат как биха го направили и то много по-добре.

NO CARRIER

Снощи забравих да спомена. Оценката ми за конкурса е положителна. Догодина ще я подхванем по от рано и ще стане още по-хубав.  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Raven

За самият конкурс аз също мисля че стана добре като цяло, можеше разбира се да има повече и по хубави аквариуми , но това важи за всеки конкурс по принцип.

Нека имаме предвид че на много хора хич не им беше до конкурс , самият аз едвам сколасах да пусна една снимка.
Все пак конкурс както винаги имаше и добрата традиция продължава, мисля че като се пооправи положението ще има и повече участници и по добри аквариуми.
Много хора се постараха и направиха добри аквариуми, макар и с по малко количество има качествено увеличение.

А за акваскейпа аз си мрънкам по принцип, не толкова във връзка с конкурса.
Винаги съм искал да има добри скейпъри и да станем не световна сила , но поне някакъв фактор в акваскейпинга.
Има потенциални таланти и за това ме е яд понякога че няма кой знае каква реализация.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niky

Това не значи да правим само конкурси за снимки и да си викаме....еми ние сме си зле.
Виждате какво става с морските ....уж голям хит, пък имаме 2 ма участника които отговарят на критериите.
НО ...ще продължаваме да опитваме...
Това което лично аз ще правя е, да се опитвам да развивам сайта и форума. В последно време даже имам помощници, което си е направо  постижение.

Divane

Хора,че сте прави - прави сте,ама как да имат пример потребителите,като тези,които имат наистина разкошни аквариуми не участват?
Дон Мишо,77, вие защо не показахте какво можете?
Жорикса също не е участвал,а има какво да покаже! Панчопан също!Има и други..
Като ви няма вас,съвсем нормално е конкурсът да не е на високо ниво. Сега е безсмислено да се говори...

За журирането - винаги съм смятала,че е добре да се прави от двама-трима човека,които имат ясна предствава за какво става дума.( после ще се сърдят само на тях  :-D).
Дали това ще се приеме като традиция във всички форумни конкурси е решение на ръководството. Те си знаят какво търсят точно.

MeTogu

Цитат на: Raven - 28.12.2010 09:23

Прав е Мишо че за акваскейп се иска желание и усет, това е вид изкуство.
Не са необходими нито скъпи уреди нито скъпи аквариуми, просто си правиш един аквариум, пишеш в Гугъл "акваскейпинг" и гледаш.
Трябва първо желание.


Тука имаш много поздрави от Мишокалкана,сайт-а ebay.co.uk,няколко магазина за осветителни тела,една химическа лаборатория и ред други който искат само кеш.Акваскейп не се прави с валиснерия,криптокорини и роголистник.Всичките тези растения който се слагат в един хубав аквариум са по около 5-10 лв за кофичка.Да сложим и малко субстракт ширакура,няколко тестчета (примерно 5) по 15 лв бройката,малко шишенца с разни торчици,една ел. везничка,едно апаратче за осмоза,една малка и скромна CO2 системка,аквариум от стъкла "оптик уайт" (като ще е гарга да е рошава) няколко лампи Т5 и стана скейп за без пари.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

slayerp5

Цитат на: MeTogu - 28.12.2010 20:45

Тука имаш много поздрави от Мишокалкана,сайт-а ebay.com,няколко магазина за осветителни тела,една химическа лаборатория и ред други който искат само кеш.Акваскейп не се прави с валиснерия,криптокорини и роголистник.Всичките тези растения който се слагат в един хубав аквариум са по около 5-10 лв за кофичка.Да сложим и малко субстракт ширакура,няколко тестчета (примерно 5) по 15 лв бройката,малко чиченца с разни торчици,една ел. везничка,едно апаратче за осмоза,една малка и скромна CO2 системка,аквариум от стъкла "оптик уайт" (като ще е гарга да е рошава) няколко лампи Т5 и стана скейп за без пари.

Така е...  *ROFL*  *ROFL*  *BRAVO*

Aquadream

Цитат на: Divane - 28.12.2010 13:31

Дон Мишо,77, вие защо не показахте какво можете?

Вчера отговорих доста подробно на този въпрос, но изглежда само вдигнах облак прах.
Когато бях ученик помня че учителите ми поставяха оценки, не учениците.
Каваш че е добре да се насърчават привържениците на хобито. Как обаче? Като се класира аквариум който само е нареден за снимка пред такъв който е гледан с месеци и с много средства.
Ако искате по-добри и атрактивни участия покажете по-голямо уважение към онези които са потрошили сума пари да ги направят тия аквариуми.

Divane

Цитат на: Aquadream - 28.12.2010 21:03
Вчера отговорих доста подробно на този въпрос, но изглежда само вдигнах облак прах.
Когато бях ученик помня че учителите ми поставяха оценки, не учениците.
Каваш че е добре да се насърчават привържениците на хобито. Как обаче? Като се класира аквариум който само е нареден за снимка пред такъв който е гледан с месеци и с много средства.
Ако искате по-добри и атрактивни участия покажете по-голямо уважение към онези които са потрошили сума пари да ги направят тия аквариуми.

Ти да се казваш Дон Мишо или 77 ?! Случайно да си забелязъл,че не говоря на теб? Нещо много смело раздаваш оценки кой какво е правил, а ти какво си показал,че нещо не открих да даваш личен пример ?! Ти колко пъти ми идва на гости и от колко време наблюдаваш аквариумът ми,че имаш право да се изказваш обвинително? Я се приземи!
Хайде стига ми ходи по петичките,че пак ще се разделяме с форума с лошо!

Aquadream

Цитат на: Divane - 28.12.2010 21:09
Ти да се казваш Дон Мишо или 77 ?! Случайно да си забелязъл,че не говоря на теб? Нещо много смело раздаваш оценки кой какво е правил, а ти какво си показал,че нещо не открих да даваш личен пример ?! Ти колко пъти ми идва на гости и от колко време наблюдаваш аквариумът ми,че имаш право да се изказваш обвинително? Я се приземи!
Хайде стига ми ходи по петичките,че пак ще се разделяме с форума с лошо!
Груб език няма да доведе до нищо добро.
Не твърдя че съм голяма работа, но трябва да е сляп човек да не види че в този конкурс показах нещо.
За обвинения да не говорим. Не съм обвинявал никого в нищо. Ти обаче защо се чувстваш обвинена? Има ли причина?

Деян

Ехооо, не се карайте де.  :-)

niky

Ако се смяташ за толкова подготвен, предлагам ти да си участник в бъдещото жури. Критиката ще бъде срещу теб, бъди сигурен.
Не е имало години в която да няма мрънкане, претенции, нови блестящи идеи.
Мисля, че сме ги пробвали всиките.

Не виждам защо се заяждаш с Диване...изобщо щом тя се появи и някой се зайжда с нея.
Появи се някоя жена и...всички ...
Вече изгонихме не една или две от форума.

Предлагам да спреш дотук.
Както и да участваш в следващия конкурс. Аз не знам какво можеш, може и наистина да имаш талант, но с приказки няма да убедиш никого.

dgwrite

Аз искам да благодаря на dune, който във Видов аквариум е нашляпал на всичките си колеги двойки и единици, белким аквариума му излезе напред в конкурса  *thanks
Иначе поздравления за първото място в категорията, напълно заслужено е  *DRINK*