• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Конкурс "Коледа 2010" - резултатите

Започната от NO CARRIER, 27.12.2010 00:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

77

съгласен съм с  Aquadream .
но се уморих да се боря за жури...а има хора които могат да журират тоя конкурс.
тука една камара аквариуми трябваха да бъдат дисквалифицирани заради липсата на фронтална снимка,други пък заради това че са снимани снимани с мобилен телефон...други трябваше да бъдат прехвърлени в друга категория.
е ако имаше жури тези нередности нямаше да ги има.вярно е че на журито му трябва поне месец че да се организира,но това е пътя.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

niky

Aquadream - ти просто си пропуснал Великденския ни конкурс - http://aquariumbg.com/forum/velikdenski-konkursi/velikdenski-akvaskeip-konkurs-2010/ Имаше и жури и критерии на Амано.

Ако мислиш, че нямаше мрънкане и недоволни, грешиш.

Аз искам да благодаря на всички, които участваха. Дали са на световно ниво или не, важното е че се опитват, всеки според възможностите.
Не съм чувал някой българин да е бил в десетката при Амано, затова пък съм виждал много хора, които са доволни от класиране като 534 при него и не се срамуват да показват аквариумите.

Мисля, че се получи добър конкурс, въпреки че категория морски и първи стъпки бяха повече от скромни.
Честито на победителите.
Благодаря на спонсорите.

Желая здраве на всички и Весели празници.
До следващия конкурс.

Divane

Колега Aquadream, извинявай,че моят аквариум,който очевидно не ви е харесал, се е класирал трети!
Искрено се надявам,че догодина вие ще участвате с аквариум,достоен да засенчи Амано и ще ни покажете кое как се прави! :-)
Поздрави от "чалгата"! *DRINK*

niky

Не се засягай от 77. Той така си говори....все за нещо претенции има.
Щеше и сбирка да организира...
Явно се готви за Амано 2011.

Divane

Нямах предвид 77,той си е прав .

Aquadream

Цитат на: kraz_79 - 27.12.2010 17:21
ами точно от това пада качеството на конкурса,сложете жури иначе ще  опорочите хубавата идея.На всички ви прави впечатление  колко падна качеството тази година в сравнение с предходната.Не че няма хубави аквариуми .Защо най-добрите не искат да участват .Защо ли? Тези приказки за кризи и тем подобни  :-P  хората които и миналата година са имали хубави аквариуми, и тази пак си имат. :-)
Напълно съм съгласен с теб колега. Един художник може да бъде достойно оценен само от учителя си, друг художник или опитен и доказан ценител на изкуството.
Ако народа се доведе до изкуството то расте. Но ако изкуството се докара до народа става кич.
Ще си позволя да посъветвам следното;
Или вдигнете кртитерийте и определете жури от утвърдени опитни акваристи или на следващите конкурси ще видите по-малко и по-малко от тях. Защото кой уважаващ себе си  утвърден с годините акварист ще се удоволства да бъде оценяван от гледачи на гупи и златни рибки в буркан...

77

Цитат на: niky - 27.12.2010 21:47
Не се засягай от 77. Той така си говори....все за нещо претенции има.
Щеше и сбирка да организира...
Явно се готви за Амано 2011.
ние с деси скарахме ...и от тогава сме си свои хора @}->--
а сбирката писах ,писах и спрях...може би трябва да организирам безплатен автобус от софия.
пък и претенции само за конкурса имам,защото трябва да има ясни правила.ако ги правим половинчати нещата няма да са добри резултатите.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Aquadream

Цитат на: Divane - 27.12.2010 21:45
Колега Aquadream, извинявай,че моят аквариум,който очевидно не ви е харесал, се е класирал трети!
Искрено се надявам,че догодина вие ще участвате с аквариум,достоен да засенчи Амано и ще ни покажете кое как се прави! :-)
Поздрави от "чалгата"! *DRINK*
Тука не става дума за това какво ми харесва на мене и какво не. Опитвам се да бъда безпристрастен доколкото мога. Сравнителния ми критерий е това което се прави по света. Нали трябва да се стремим към усъвършенстване на това хоби. А как да стане само от надничане в  комшийски аквариуми?

Divane

Хора, я се опомнете малко! България все още не е на никакво акваристично ниво и приказките за изкуство са не само неуместни ,но и смешни. Който има амбиции и иска да се доказва нека участва в АГА,АДА и баба Яга.
Всички аквариумни конкурси У НАС се правят за УДОВОЛСТВИЕ. Участниците са подредили аквариумите си за УДОВОЛСТВИЕ и са си ги тропосали в хола или спалнята за УДОВОЛСТВИЕ. Ако  се наложат аманови правила ,то в конкурса няма да има нито една снимка! това се дъвка и миналата година...и всеки пък,когато е спомената думичката "конкурс" винаги има мрънкане,гръмки изказвания,обиди преки и непреки и т.н.
Кому е нужно?!
Какво доказвате по този начин?!

Мога да кажа аз как приемам нещата - ок, не е много приятно да си оценяван от хора,за които два рапана и шепа мидички са перфектната подредба,НО - трябва ли да се ядосвам заради нацвъкани 2- ки от тях,или пък от тези,които някога нейде из форумите не са харесали нещо казано от мен?! БОЖЕ! Нито аквариумът ми ще стане по-хубав(или по-грозен) ,нито моето удоволствие да си го гледам докато заспивам ще изчезне! Аз нямам амбиции да съм върха на сладоледа в акваристиката, просто ми харесват рибките и им се радвам!
И силно се надявам и другите хора да им се радват както мен и да не се впечатляват от чуждото мнение и оценка( стига да не е важен съвет), а да се отдават единствено на положителни емоции и да са радостни,че имат това прекрасно хоби!

Хайде стига съм писала,че и без това ми е забранено! :karamse: :-D

Raven

Цитат на: Divane - 27.12.2010 22:08
........
Хайде стига съм писала,че и без това ми е забранено! :karamse: :-D

Де па ти, няма проблем- пиши си.

А и да те баннат- администратора ще те познае, нали си от "Своите".  :-D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Divane

Подстрекател! rulez Нека всички да видят,че ти си виновен! :-D

hector

Някъде тук из форума бях чел, че аквариумите били 2 вида-за кеф,т.е. УДОВОЛСТВИЕ и такива за конкурси.В момента говорим за причините за развитието или неразвитието на тази част от акваристиката.Що унгарците,македонците,занзибарците... да го могат, а ние не? *SORRY*

Divane

Причините са безкрайно много.

Аз обаче имам друга теория,която съм я споделяла още преди година с някои хора от форума,а именно ИНДУСТРИЯТА АМАНО, добрият маркетинг и как един дръпнат чичко е решил да направи много пари   :-D
Започнеш ли да правиш нещата за да печелиш по конкурси - кефа изчезва..само нервите остават,ама скъсани! ;)

77

аз  не знам да съществува конкурс акваскейп където да оценяват потребителите...
като няма "материал" поне махнете тази категория.
а когато мислите че сме дорасли го направете както трябва.
амано не е виновен на никого...красивото си е красиво ,а дали е по правилата на японците няма значение.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Aquadream

Цитат на: Divane - 27.12.2010 22:08
Хора, я се опомнете малко! България все още не е на никакво акваристично ниво и приказките за изкуство са не само неуместни ,но и смешни. Който има амбиции и иска да се доказва нека участва в АГА,АДА и баба Яга.
Всички аквариумни конкурси У НАС се правят за УДОВОЛСТВИЕ. Участниците са подредили аквариумите си за УДОВОЛСТВИЕ и са си ги тропосали в хола или спалнята за УДОВОЛСТВИЕ. Ако  се наложат аманови правила ,то в конкурса няма да има нито една снимка! това се дъвка и миналата година...и всеки пък,когато е спомената думичката "конкурс" винаги има мрънкане,гръмки изказвания,обиди преки и непреки и т.н.
Кому е нужно?!
Какво доказвате по този начин?!

Мога да кажа аз как приемам нещата - ок, не е много приятно да си оценяван от хора,за които два рапана и шепа мидички са перфектната подредба,НО - трябва ли да се ядосвам заради нацвъкани 2- ки от тях,или пък от тези,които някога нейде из форумите не са харесали нещо казано от мен?! БОЖЕ! Нито аквариумът ми ще стане по-хубав(или по-грозен) ,нито моето удоволствие да си го гледам докато заспивам ще изчезне! Аз нямам амбиции да съм върха на сладоледа в акваристиката, просто ми харесват рибките и им се радвам!
И силно се надявам и другите хора да им се радват както мен и да не се впечатляват от чуждото мнение и оценка( стига да не е важен съвет), а да се отдават единствено на положителни емоции и да са радостни,че имат това прекрасно хоби!

Хайде стига съм писала,че и без това ми е забранено! :karamse: :-D
По тая логика може да оставим дупките по улиците и калта по селата до века.
Или тия дето участват в конкурсите на Амано си мразят аквариумите до дупка???
Когато критерийите са по-високи хората се стремят да правят по-добри неща и така се постигат по-добри резултати и се правят по-красиви аквариуми.
А другата опция е да си гледаме калта за удоволствие докато затънем, а също да преименуваме конкурса на - конкурс за подреждане храсталаци във вода или нещо такова.

: 27.12.2010г 22:10ч
Цитат на: 77 - 27.12.2010 22:33
аз  не знам да съществува конкурс акваскейп където да оценяват потребителите...
като няма "материал" поне махнете тази категория.
а когато мислите че сме дорасли го направете както трябва.
амано не е виновен на никого...красивото си е красиво ,а дали е по правилата на японците няма значение.
Алелуя  *thanks