• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Гупи

Започната от MISHOGEORGIEV, 15.11.2017 20:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MISHOGEORGIEV

Какъв кадастър да взема,колко литра на час

Публикациите са слети: 19.11.2017г 17:05ч

Кадастър и дали ако са 2 смъртоносна ще се оправи

Публикациите са слети: 19.11.2017 17:23

Канистър :-)

Tony_JB

По голям обем филтрация по ниско ниво на вредни вещества във водата,но и смяната пак да кажа е важна.

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Nebunu

Какъв канистър ще вземеш зависи само от колко пари имаш на разположение. Китайските сън сън са най евтините но не толкоз качествени както немските марки. Колко пари си готов да харчеш?

MISHOGEORGIEV

Какво ще рече това че не са качествени бързо ще се счупи или няма да върши работа

Публикациите са слети: 20.11.2017 14:43

Често казано не ми се дават мн пари защото ако се окаже че и с 2 филтъра продължават да мирът да не стане така че просто съм купил още 1 кънистар и после да няма какво да го правя

Tony_JB

Честно казано да сега ако си беше направил труда да прочетеш малко и да разбереш от какво се нуждае един аквариум и как да отглеждаш рибите в него, най-вероятно щеше сега да си наясно. Няма спешни медици за риби и аквариуми тук,не разполагаме и с линейки,обаче някои от нас имат нещо прочетено и някаква практика.
След като няколко пъти ти пишат различни хора къде се предполага че е проблема ти какво очакваш да ти дадем 2 години гаранция?
Сега понеже съм наясно че ще прозвучи написаното дотук остро искам да отбележа че целта ми не е да се навикам,а да разбереш някои неща.
За да функционира аквариума правилно иска опресняване на вода от поне 30% седмично. Това е важно не само за да бистра водата,а за да получат рибите нужните вещества.
Ако имаш много добра филтрация тогава вредните Амоняк и Нитрити ще са 0,а Нитрати ще са минимални,и въпреки това пак ще има нужда от смяна на вода.
Филтрацията е механична( маха л-на и отпадъци) и биологична ( полезните бактерии преработват (амоняк и нитрит) в следствие на което получаваш нитрат който ако имаш растения консумират и пак със смяната на вода пада нивото на нитратите.
А сега ти си реши какво ти трябва!


Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

MISHOGEORGIEV

20.11.2017 19:13 #20 Last Edit: 20.11.2017 23:26 by MISHOGEORGIEV
За това  дори извиках човек уш които разбира но се оказа че от гупи не разбира както и да е и тои не можа да установи защо само гупите умират. Аз съм гледал преди години риби и такъв проблем не съм имал и за това питам и ще ви послушаме утре или други ден ще взема още 1 филтър или 1000 или 1400 литра за час . Е

Публикациите са слети: 20.11.2017г 19:07ч

Вярно е че тогава ги гледах в 300 литров аквариум и с един вътрешен филтър и всичко си беше наред

Публикациите са слети: 20.11.2017г 19:07ч

А аз нямам нищо против да прочета но наистина информацията която намерих за гупите е оскъдна и за това питъм

Публикациите са слети: 20.11.2017 23:26

А имаш ли представа приблизително колко твърда вода обичат  kh като стоиности защото знам че обичат мн твърда вода но колко горе доло

Tony_JB

Ако трябва да съм откровен мисля че искат обща твърдост 5-10 обаче не съм супер в час. Ако искаш пробвай с друго.
Започни със по често смени на водата и виж при стабилизирането как ще се получи.
Смени повече вода сега и започни редовно да сменяш по 30-35% седмично. Ако се оправят нещата може да не скачаш със нов канистър.

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

MISHOGEORGIEV

Това вече съм го пробвал а и няма ефект а питам за карбонатна твърдост защото от чешмата водата е прекалено твърда 12 е карбонатната нвърдост

Публикациите са слети: 21.11.2017 08:01

И ph 8.5 и за това я чешма с друга

Tony_JB

Добре де а какви симптоми има при рибите?
Виждаш ли нещо конкретно?
Видях че писа за PH 8.5 и KH 12 пробвай тогава да свалиш тези показатели.
Нали в София? Къде такава твърда вода?

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Tony_JB

Пффф чакай че се обърках от многото информация.
Значи за да имаш Нитрити не смогва биологична филтрация.
Повечето проблеми идват от влошено качество на водата.
Филтри пълни с пълнеж свалят от дебита който пише,а когато се защапат още.

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

MISHOGEORGIEV

Такава е водата в костинброд и за това почнах да я мешма с софийска мислейки че умират от водата въпреки че тогава в аквариума имаше и хелери и молинези на които нищо им нямаше. Махнах ги тях и оставих само гупи защото мн ми харесват но мрът и за това търся причина

Tony_JB

Нитрит не идва от водата

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

MISHOGEORGIEV

Витрините са 0.3 което е наи ниската стоиности на теста а нитратите са 0

Публикациите са слети: 21.11.2017 08:40

Нитрити 0.3

niki_o

Цитат на: MISHOGEORGIEV - 21.11.2017 08:34
.... тогава в аквариума имаше и хелери и молинези на които нищо им нямаше. Махнах ги тях и оставих само гупи защото мн ми харесват но мрът и за това търся причина

Въпроса защо ми мрът Гупите,а на другите им няма нищо съм го задавал преди 4 години някъде.....После си взех първия канистър и започнах да задържам Гупи....после допрочетох де що има изписано във форумите,натрупах опит и започнах да си ги гледам без проблем ....дори Ендлери световни шампиони в 100л аквариум с малко ъглово филтърче на Денерле :whistle:
Но докато не са ти ясни повечето неща ....сменяй по поне 30 процента,но добре темперирана и с еднакви свойства всеки път(твърдоста е само плюс за Гупите)  и дозасили филтрацията.Тук да вметна,че Сън сън не отстъпва на Тетра така,че е доста добър за парите си ,но по-важното е какво ще сложиш в него.Идва празен или почти ,а фирмената и добра керамика е дори по-скъпа от него...Става и лава да набухаш.По-важното в случая е да не решиш,че си опраил всичко защото той поне месец ще е само механична филтрация и постепенно ще се зарежда с полезни бактерии и не се отпускай със смените!
В общи линии Гупите не са тоа което бяха и са доста претенциозни вече....но щом ти харесат и имаш желание нещата ще се подобрят :-)

MISHOGEORGIEV

И аз на това се надявам че ще взема 2 филтър ще взема во и мисля да проведа и 1 профилактично лечение с полигард за всеки случаи

Similar topics (5)

49907

Публикации: 1
Прегледи: 1844

34384

Публикации: 10
Прегледи: 6212

32109

Започната от vesmes


Публикации: 33
Прегледи: 12441

56776

Публикации: 2
Прегледи: 1531

49055

Започната от Dancho


Публикации: 5
Прегледи: 2834