• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Предложения за правила и условия за Конкурс Коледа 2013 г

Започната от NO CARRIER, 02.01.2013 09:07

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Вече поех отговорността. Ако трябва и за Хирошима и за Троянската война ще се извиня.  *dontknow*

Да, можех да ги изтрия. Но нали трябваше да се види от всички резилът?! Нали трябва да получа подкрепа от останалите членове на форума, за да има някаква прозрачност.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

tomatomov197

Цитат на: NO CARRIER - 03.01.2013 12:18
Вече поех отговорността. Ако трябва и за Хирошима и за Троянската война ще се извиня.  *dontknow*

Да, можех да ги изтрия. Но нали трябваше да се види от всички резилът?! Нали трябва да получа подкрепа от останалите членове на форума, за да има някаква прозрачност.
Отдавна те подозирам , че имаш пръст и в убийството на Кенеди  :-D
  Според мен си постъпил много правилно - нека да се види кой-какво е надробил .  А за догодина като са избистрени правилата не може да се получи такъв голям проблем .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

danielm

Цитат на: NO CARRIER - 03.01.2013 12:18
Да, можех да ги изтрия.

Да бе ... да кажат след това, че си манипулирал вота!

Bozhkov

Здравейте колеги.
Според мен сега дори не би трябвало да пиша тук!
Според някой защото съм от скоро и нямам много часове във форума. Но както виждам мога!
Моето лично мнение е, че всеки трябва да може да гласува само и единствено в неговата категория. Където би трябвало да е компетентен.
Щом ви мъчи вота на другите, нека да има две класирания едното на хората от форума а другото да е изцяло на Администраторите и Модераторите на които преценката ще е най-честна и безпристрастна. Те ще решат дали да подредят по същия начин гласовете си или не. По този начин, всички ще гласуват по честно, щом накрая решението ще се взима от друг.

А какви ще са оценките : 1,2,3 или 1,2,3,4,5 какво значение има. Дали ще е 1-1 или 3-5???
Относно техниката за която много се говори постоянно. Аз не бях разбрал, че трябва да е без нея. Просто като подадох снимките, можеше да ми се върне съобщение: Меля махнете техниката си, за да получите по-добра оценка и пратете нови снимки. И всичко щеше да се реши на мига и край с коментарите.
Лошото е, че сега губите толкова много енергия в това вместо в някой нов аквариум.

Било лошо, че имало различни риби. Ми повечето сигурно ги пускат, само за снимката. Това по добре ли е? Или аз да си ги вадя за снимките и да си оставям само неоните?

И дгругото което се сещам е че трябва освен оценката, да се пише задължително коментар, както някой направиха. Защо даваш такава оценка и тогава ще си проличи дали е обективен.

Успех с начинанието.  *privet*

NO CARRIER

Коментирам само оценките. Сега може да се даде оценка 1 и да се смъкне конкуренцията. Но ако го направим както по-назад беше предложено с 3 точки за първо, 2 за второ и 1 за трето място, наказателните гласове няма да има. Е, може да останат аквариуми с нула точки, но това са подробности. В този случай трябва добре да помислим дали участниците да имат право да гласуват в категорията и дали могат да сложат собствения си аквариум на първо място.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Асен Евгениев

Цитат на: Bozhkov - 03.01.2013 17:05
Моето лично мнение е, че всеки трябва да може да гласува само и единствено в неговата категория.
А коя е моята категория, в която единствено мога да гласувам? *dontknow*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

danielm

Цитат на: akapulko - 03.01.2013 20:08
А коя е моята категория, в която единствено мога да гласувам? *dontknow*

За хубавия биотопен с каракудите ... можеш да гласуваш!

Стоян Михов

Цитат на: NO CARRIER - 03.01.2013 19:41
Коментирам само оценките. Сега може да се даде оценка 1 и да се смъкне конкуренцията. Но ако го направим както по-назад беше предложено с 3 точки за първо, 2 за второ и 1 за трето място, наказателните гласове няма да има. Е, може да останат аквариуми с нула точки, но това са подробности. В този случай трябва добре да помислим дали участниците да имат право да гласуват в категорията и дали могат да сложат собствения си аквариум на първо място.
Какво искаш да кажеш Коко, че ще си избираме само три аквариума и оценяваме само тях, за първия 3 за втория две, и за третия 1 точка? За всички останали нула ли ще се дава, т.е. те няма да се оценяват, хич не ми се харесва тази схема, никак не е справедлива - всеки заслужава да му бъде оценен аквариума. Много често има аквариуми, които ми харесват еднакво и си заслужават да им дам еднакъв шанс да бъдат на първо място.
По отношение на това дали участниците да си гласуват в категорията съм напълно съгласен с Камен, че примерно, ако в морската секция не бяха гласували участниците, резултата щеше да е трагичен, както сега в другите секции. Още повече съм сигурен, че ако се сложи това условие, много хора няма да си пуснат аквариумите, за да могат да гласуват наказателно и да го сложат на отколешните си "конкуренти"понеже поговорката ни"Не сакам аз да съм добре, а сакам на Вуте да му е зле." продължава да важи със страшна сила и днес.
По отношение на наказателния вот такъв винаги ще има каквото и да направиш, теоритически дори не е възможно да го избегнем. Например аз искам да си смажа конкуренцията и по тази схема си избирам най-грозните аквариуми и им давам 1,2 и 3 място, за всичките ми конкуренти остава да духнат нулата :). Ако съм лишен от правото да гласувам в категорията, просто няма да си пусна моя аквариум, защото знам, че нямам шансове да влязав тройката и защо да го пускам като ще получа нули (ето сега  съм на седмо място от 9 участника  *ROFL*) и пак правя един як наказателен вот, защото ме е яд на всички :) .

Още повече, че направи една справка и виж, че наказателен вот има и от хора, които не са участници, защото просто са си хейтъри или защото са в отколешни вражди с някои от участниците или просто мразят конкурса и правилата му и т.н...

Аз затова предложих да си остане петобалната система, да се гласува за всички аквариуми, но оценките задължително да почват от 5 и да не може да се прескача оценка, така варианта 5-1 или 2-1 не съществува.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

tomatomov197

  Те затова са гласували по-малко от 1% от юзерите във форума , защото трябва да цъкат на всички участници .  Ако беше по-лесно и бяха гласували примерно 5 % - дори тези изкуствени акаунти нямаше да имат отражение в крайния резултат .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Асен Евгениев

Цитат на: Octopus - 03.01.2013 22:57
Аз затова предложих да си остане петобалната система, да се гласува за всички аквариуми, но оценките задължително да почват от 5 и да не може да се прескача оценка, така варианта 5-1 или 2-1 не съществува.
Това не променя нищо. "Правилният" аквариум получава оценка 5, най-грозните 4, по-малко грозните 3, добрите
аквариуми 2, а страхотните аквариуми, които са преки конкуренти за титлата, го издухват с 1.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

dafil

Цитат на: Octopus - 03.01.2013 22:57
Какво искаш да кажеш Коко, че ще си избираме само три аквариума и оценяваме само тях, за първия 3 за втория две, и за третия 1 точка? За всички останали нула ли ще се дава, т.е. те няма да се оценяват, хич не ми се харесва тази схема, никак не е справедлива - всеки заслужава да му бъде оценен аквариума. Много често има аквариуми, които ми харесват еднакво и си заслужават да им дам еднакъв шанс да бъдат на първо място.
По отношение на това дали участниците да си гласуват в категорията съм напълно съгласен с Камен, че примерно, ако в морската секция не бяха гласували участниците, резултата щеше да е трагичен, както сега в другите секции. Още повече съм сигурен, че ако се сложи това условие, много хора няма да си пуснат аквариумите, за да могат да гласуват наказателно и да го сложат на отколешните си "конкуренти"понеже поговорката ни"Не сакам аз да съм добре, а сакам на Вуте да му е зле." продължава да важи със страшна сила и днес.
По отношение на наказателния вот такъв винаги ще има каквото и да направиш, теоритически дори не е възможно да го избегнем. Например аз искам да си смажа конкуренцията и по тази схема си избирам най-грозните аквариуми и им давам 1,2 и 3 място, за всичките ми конкуренти остава да духнат нулата :). Ако съм лишен от правото да гласувам в категорията, просто няма да си пусна моя аквариум, защото знам, че нямам шансове да влязав тройката и защо да го пускам като ще получа нули (ето сега  съм на седмо място от 9 участника  *ROFL*) и пак правя един як наказателен вот, защото ме е яд на всички :) .



Още повече, че направи една справка и виж, че наказателен вот има и от хора, които не са участници, защото просто са си хейтъри или защото са в отколешни вражди с някои от участниците или просто мразят конкурса и правилата му и т.н...

Аз затова предложих да си остане петобалната система, да се гласува за всички аквариуми, но оценките задължително да почват от 5 и да не може да се прескача оценка, така варианта 5-1 или 2-1 не съществува.


За да си "смажеш конкурентите",негласувайки за тях,ще трябва да си направиш доста фалшиви акаунти,които да повторят твоя вот.А ако се уточнят изискванията за това кой ще може да гласува на база читави публикации и прекарано време във форума-това ще се сведе до минимум.Иначе да рискуваш да гласуваш за" най-грозните" аквариуми и да разчиташ и друг да го направи,за да победи твоят аквариум...... :-D
Другият вариант е с утвърдени членове на форума/или не/ за жури-както Пламен предложи :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

Асен Евгениев

Цитат на: NO CARRIER - 03.01.2013 19:41
Сега може да се даде оценка 1 и да се смъкне конкуренцията. Но ако го направим както по-назад беше предложено с 3 точки за първо, 2 за второ и 1 за трето място, наказателни гласове няма да има.
Разбира се, че ще има наказателни гласове, ситуацията е почти същата.
При сегашното гласуване "правилният" аквариум получава 5 точки, а всички останали по 1.
          Демек на конкурентите за титлата се дърпа с 4 /ЧЕТИРИ/ точки.
При гласуване за първо, второ и трето място "правилният" аквариум се поставя на първо място и взима 3 точки,
а на второ и трето място се поставят два посредствени аквариума. Останалите не взимат точки.
          Демек на конкурентите за титлата се дърпа с 3 /ТРИ/ точки.
Няма кой знае каква разлика.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Nikola 1

 *privet* Според мен точките с които се гласува да бъдат 3,4 и 5. Тогава разликата от "правилния" аквариум до конкурентите ще е 2 точки. Право да гласуват да имат членове на форума с регистрация не по- малко от шест месеца и определен брой постове по конкретни теми, но не в теми нямащи общо с акваристиката.

trupai

Според мен ще е най-добре ако при гласуване е задължително да се постави коментар на всеки аквариум, за който се гласува! Така ще се избегне хаотичното гласуване и когато даваш ниска оценка, на всички ще става ясно защо я даваш!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Асен Евгениев

Цитат на: Nikola 1 - 04.01.2013 09:04
*privet* Според мен точките с които се гласува да бъдат 3,4 и 5. Тогава разликата от "правилния" аквариум до конкурентите ще е 2 точки.
В този случай въобще няма да има реална оценка на аквариумите. Защото разликата
между първия и последния ще е само 2 точки, а трябва да е поне 20. :duvar:
Но има и друг проблем, че една трета от аквариумите ще получат оценка 5. Защото
не върви да откроиш най-добрия според теб аквариум с оценка 5, а втория по
качество, който в повечето случаи не отстъпва на първия, да го набуташ в групата
на посредствените. Ако обаче една трета от аквариумите получат 5, е напъло
вероятно аквариум, който нормално би станал шести или седми, да стане втори или
дори шампион. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!