• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Кили рибки

Започната от Boby_, 08.04.2005 15:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido

Гадна работа бяха тия дъждове, провалиха ми летния риболов :-(

Откакто ми каза, че в Югоизточна България имало килита (евентуално), все гледам из реките там - виж я кръстите на мене - Didius Debilicus Grandomanicus  :lol:

Мани, ама миналата седмица ходих за риба на Поповска река до Елхово. Зарадвах се, че има хубаво време и добър риболов. То само хубаво не може - щяха да ме изядат чакалите там :-( Много смразяващо вият гадините на 50 м от палатката.

killiman

Цитат на: "dido"
Откакто ми каза, че в Югоизточна България имало килита (евентуално), все гледам из реките там - виж я кръстите на мене - Didius Debilicus Grandomanicus  :lol:


Дидо, и за това съм мислил! :)  Само че името на новия вид се дава от някой ихтиолог, който евентуално би се съобразил с мнението на откривателите му. А и има един човек, който е доста преди теб в класацията.... :D

dido

Е, това е майтап, разбира се ;-)

Legion

Цитат на: "dido"Гадна работа бяха тия дъждове, провалиха ми летния риболов :-(
Не се плаши есен е ще си наваксаш :lol:

aquario

са братчеди,защо да не се кръстосват риби особено като има риск от израждане вследствие на кръвосмешение,,,а иначе ще ида да се поровя в блатцата в южна българия ,само ако някой може да ми даде някава карта с петънце например за теоретичен ориентир,може и в гърция,но ми е много чудно тез умни рибки които за мен са и най добрите плувци,как могат да бъдат заловени:)...ако намериме някакво рибе даже в съседните ни страни,може лееко да позарибим и тук,,,тайничко де ;-)

dsimka

Хубаво е, че се поднови тази тема след 7 години;)

aquario

са братчеди в турция има над 10 вида кили естествено обитаващи,това ме обнадеждава неимоверено много,може би река силистар,велека и даже ропотамо отговарят на потенциално местообитание ,въпросът е като как по точно някой си представя изследването на един водоем...и къде бихте допуснали други подобни местообитания.... *dontknow*

killiman


aquario

дам...с кепче няма да стане,иначе сте си направили истинска експедиция,мисля че трябва повече време повече обикаляне,и съвсем друга техника,поне така ми се струва,например потопяема камерка ще свърши доста работа за чекване на някоя локва,,,,по бързо е,по обхватно и не така стресиращо...

Similar topics (5)

30071

Публикации: 2
Прегледи: 6718

23033

Публикации: 2
Прегледи: 2709

9819

Публикации: 9
Прегледи: 6123

29096

Публикации: 28
Прегледи: 16261

7883

Започната от Killiboy


Публикации: 5
Прегледи: 4081