• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Aphyosemion australe с рамирези?

Започната от S_mo, 18.08.2012 00:35

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

S_mo

18.08.2012 00:35 Last Edit: 18.08.2012 23:35 by S_mo
В едно списание на Сера за идеи за аквариуми попаднах на една страница:Sera Nano Cube 60 (No.7)
Fish                                           No.
Butterfly Cihlid
(Microgeopeophagus ramirezi)      8
______________________________
Cape lopez Lyretail/Killifish
(Aphyosemion australe)                6



Имаше схема за подреждане на растенията (които бяха 5 вида) и камъните. Но въпросът ми е дали НАИСТИНА БЕЗ ПРОБЛЕМИ мога да гледам тези в 58 литра

AQUASAUR

Принципно в добре залесен аквариум би могла подобна комбинация...
но по отношение на евентуална агресивност, във всеки един частен случай, дори и на Цихлидите-джуджета, каквито са Рамирезите -  "гаранция-франция"!?  :-)

S_mo

С какво мога да комбинирам гледането на  Aphyosemion australe, смятам да закупя 1 мъжкар с 3 или 2 женски в 39 литров аквариум с растения, осветление, филтър ВСИЧКО
Идеи за сега:5клиновидни расбори или 7 неона
Или пък гупи?(за това не съм сигорен)
ДРУГ ВАРИАНТ:с такива  Nothobranchius guentheri 1,2,3
или с 2  Fundulopanchax gardneri
Впрочем ми предлагат Aphyosemion australe 1м 2/3ж, Fundulopanchax gardneri 1м и 1ж/м не съм сигурен и  Nothobranchius guentheri 3м Като Nothobranchius guentheri са ми фаворит но са само мъжки :-(
Някой от опитните да каже, моля за бързи отговори!

Начинаещ с кили рибките

aquario

сички ги гледай по отделно,не че съм спец,нотобрахиусите ги раздели самички и не ги храни често за да живеят примерно 2-3 месеца повече(може да ги раздадеш и на други хора да ги съзерцават) и т.н.....но не ги събирай-грехота е...и като им близнеш водата гледай леко да ти киселее

S_mo

Имам два чифта голд Aphyosemion australe  и 1м и 2ж Aphyosemion australe шоколад. Женската голд е много зле не яде тънка като карфица. Мъжкия шоколад и едната женска шоколад са в 20 литра а голдовете и другата женска шоколад в 39 литра. Мъжкия голд постоянно гони черната женска която е надута. Дали ще може да се получи смесено поколение?

killiman

Питането е все едно дали можеш да кръстосаш синя и червена гупа... Естествено, че ще може. Само че в кили средите такива мелези не се толерират.

aquario, това с близването на водата на нотобранхиусите и лекото и киселеене за първи път го срещам.  :-)

S_mo

Цитат на: aquario - 29.08.2012 14:53
и като им близнеш водата гледай леко да ти киселее
*NO* :buff:
В по-големия аквариум както и в другия постоянно има гонитба ама няма малки. Едната женска е с по-надут корем с малко червено, това какво означава че е по-едра или е пълна с хайвер?

aquario

органолептичен анализ,Килиман:)

romel

 
   Здравейте , относно размножаването на  А. ауустрале , имате ли вече хайвер?

S_mo

Да имам :-), но е мъртъв :-( може да е останало някое живо зрънце аквариума е залесен.

romel

 
  По какво съдите  че е мъртъв хайвера  вече сми ли се?

S_mo

Става бял и прозрачен. Не се излюпи..........

aquario

сигурен ли си че е достатъчно кисела водата и достатъчно тъмно ли е


romel

 
  Щом  е прозрачен  значи всичко  е наред  , слагай малко  метиленово синьо,  отдели го там в някакво  бурканче  и след месец   чакай нови  инструкции. Ето  от кой ще си  купя  аустрале!

S_mo

Аз разцепих кладофората и я направих на килим. Просто не ми се играе толкова да ги отделям (трябва да поддържам температура и т.н. Водата не е много кисела мога да я направя но.......  Афиосемион аустрале ми е любимия ми вид килита. Тъй като сложих в един аквариум шоколад и голд (женски шоколад и м голд) най-вероятно ще са пъстроцветни  :-D. Аквариума беше предназначен за килита, но започва да става растителен.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi49.tinypic.com%2F2ir3pk8.jpg&hash=bd2e2e817ab24632a4ed567308de3372b50dae45
След някой ден снимка на цялостиния аквариум (сега не е за показ) предозирах Co2

Similar topics (5)

50410

Публикации: 1
Прегледи: 3717

32627

Публикации: 3
Прегледи: 3335

6361

Публикации: 0
Прегледи: 4489

34160

Публикации: 11
Прегледи: 8026

52602

Публикации: 6
Прегледи: 4741