• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 11:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от Anonymous, 13.10.2004 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Joro V

Няма да се пазарим сега  :-D Стига да искаш и още 10 можеш да си пуснеш, все пак си е твой аквариума - но просто ще станат много, ще са в по-лошо състояние и ще измират по-често.. Оставам с впечатление, че аквариума ти, с тези обитатели, е сравнително от скоро. Ако е така, съветът ми е: изчакай малко (месец-два) и виж как се развиват нещата. След време сам ще усетиш дали рибите ти се чувстват добре и дали могат да са повече или трябва да са по-малко. Успех!

ilco_65

Искам да попитам овелечих градосите на 28° мъжкия хелер взе да гони едната женска и да е калве по дупето другата женска е по малка нея не я гони до кога трябва да подържам тези градоси  новсъм в тези среди  и несъм много запознат но доста ччета но опита на другите няма да мие излишен

Ivan_S

Цитат на: ilco_65 - 22.03.2016 20:17
Имам два женски и един мъжки хелери двс броя данио два броя малионези и два броя сомчета гледамги в 30л аквариум колко още рибки мога да си взема

Колегата ти е написал - повече риби не ти трябват. Дори нещо повече, трябва да махнеш част от наличните. В твоите 30 л. могат да се отглеждат максимум 2-те данио и 2-те сомчета. Поне от тези риби, които имаш. Хелерите при подходящи условия стават по 12-15 см. Как си представяш 3 бр. от тях в 30 л. вода? Молинезиите също стават едри.

Цитат на: ilco_65 - 23.03.2016 10:47
Искам да попитам овелечих градосите на 28° мъжкия хелер взе да гони едната женска и да е калве по дупето другата женска е по малка нея не я гони до кога трябва да подържам тези градоси  новсъм в тези среди  и несъм много запознат но доста ччета но опита на другите няма да мие излишен

И поради що си увеличил градусите? Тази температура е максимума, който понасят хелерите. Едно, че високата температура намалява количеството на разтворения кислород във водата, второ - при някои риби високата температура на водата води до отслабване на имунната система. Също така, високата температура ускорява метаболизма на рибите и може да станат по-агресивни от обичайното. Болшинството аквариумни риби се чувстват най-добре при 24-26 градуса на водата.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

ilco_65

Женската ми хелерка роди на 23.03.2016г за първи път, оспях да спася само 5бр преместихги в 10л аквариюмче такова имах кога мога да ги преместя в общия аквариум

Amev

Когато станат толкова големи че да не влизат в устата на другите ;) някъде месец два

Harry1976

Цитат на: ilco_65 - 26.03.2016 18:05
Женската ми хелерка роди на 23.03.2016г за първи път, оспях да спася само 5бр преместихги в 10л аквариюмче такова имах кога мога да ги преместя в общия аквариум

Както каза колегата, в общия случай, когато станат по-големи от устата на рибките в аквариума, в който искаш да ги преместиш. Моят съвет е - поне 2 месеца или дължина поне 15 мм.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

ilco_65

Освен храната за рибки какво друго да им давам  за сега са добре щъкат на горя на доло .другото е могали след един месец женската ми хелерка като роди бебетата да пусна заедно с тези които са се родили сега ще имали проблем да са заедно все пак едните ще са на месец по големи от другите

Caxapa

Можеш!  Можеш и правописа да оправиш защото трудно ти се следи мисълта.

ilco_65

Бебетата хелери са в 10л аквариум  на колко дена да сменям водата могали да пускам поюпа за почистване на гринда или да вадя водаа и да доливам

Harry1976

Можеш да сменяш всеки ден или през ден по 2-3 литра, като всмукваш с маркуче мръсотийките. Можеш да добавяш вода от друг работещ аквариум.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

boriskox

По какво се различава женска ендлер гупа от "обикновената"Poecilia reticulata?
Въпроса ми е продиктуван от това  че май женските ми бяха ендлерки но поколението мъжкари като че ли излезе по-едро от татковците

Harry1976

Разликата е съществена и много голяма. Женските живородки на Ендлер са абсолютно безцветни. Наблюдават се различия само по отношение на фоновата окраска. При някои е по-тъмна, а при други - по-светла. Женската гупи обикновено има оцветяване и или точки по плавниците и опашката, а понякога и по други части на тялото (някои линии).
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

ogun

Колко са сполучливи кръстоските между женска гупа и мъжки ендлер?
Бих опитал такава кръстоска да видя какво ще излезе.
Има ли значение големината на женската, защото нали мъжките са дребни. Ако женската е много едра проблем ли ще е?

Harry1976

Получават се жизнени рибки. Големината на женската има значение - колкото е по-голяма тя, толкова е по-голям шансът да излязат по-големи женски в потомството. По правило ендлерите са по-дребни (мъжките със сигурност), но пък съм виждал и доста големи женски. Мъжките ендлери гонят всичко женско в аквариума. По тази причина се препоръчва на един мъжки да се падат поне две, желателно и три женски.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

ogun

Здравейте,
Търся решение на вечния проблем с прекаленото раждане. Идеята ми е да взема една риба, която би изяждала малките гупи и молинези, но не би навредила на възрастните.
Идеята е да си гледам група от тях и само ако реша да отделя някоя женска и да гледам малките в друг аквариум.
Самите гупи и те май понякога си похапват по някоя, но не е достатъчно.

Та каква риба ще ми препоръчате, която да яде малките? /Може да е жестоко, ама... /

Искам да имам и мъжки и женски, защото тогава поведението им е по-естествено.

Аквариума ми е 70 литра и гледам 6 гупи и 2 молинези.

Similar topics (2)

46725

Публикации: 478
Прегледи: 190980

44509

Публикации: 8
Прегледи: 4286